Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2020: Ukraina czy Austria, kto drugi w grupie C?

W poniedziałek o godzinie 18:00 rozpocznie się decydująca kolejka w grupie C. Austria i Ukraina walczą o drugie miejsce i awans. 

Euro 2020: Po trzy punkty obu reprezentacji

Zarówno Ukraina, jak i Austria mają po dwóch kolejkach trzy punkty w grupie C. Kiedyś byłby to mecz o być albo nie być na turnieju. Teraz, kiedy trzecia drużyna z grupy także może awansować, jest zupełnie inaczej. Przy wyniku remisowym pomiędzy tymi ekipami, najprawdopodobniej obie awansują do 1/8 finału. Co prawda z drugiego miejsca awansuje wtedy Ukraina, która ma większą liczbę strzelonych goli, a Austria będzie musiała się zadowolić trzecią lokatą na koniec rozgrywek grupowych, jednak taki scenariusz wydaje się ciągle bardzo prawdopodobny.

Euro 2020: Poprzednie wyniki obu reprezentacji i bilans meczów bezpośrednich

Wyniki na Euro 2020: 

Austria – Macedonia Północna 3:1
Holandia – Austria 2:0

Holandia – Ukraina 3:2
Ukraina – Macedonia Północna 2:1

Ukraina – Austria: bilans meczów bezpośrednich 

01.06.2012: Austria – Ukraina 3:2 (mecz towarzyski)
15.11.2011: Ukraina – Austria 3:2 (mecz towarzyski)

Euro 2020: Ukraina – Austria (21.06, 18:00) – typ na mecz

Jest duża szansa na to, że poniedziałkowy mecz zakończy się remisem. Być może Austriacy będą chcieli wygrać to spotkanie, żeby zająć wyższe miejsce w grupie, jednak wątpię, żeby dużo zaryzykowali w celu osiągnięcia zwycięstwa. Porażka którejkolwiek z tych drużyn może oznaczać pożegnanie się z turniejem. Nie wydaje się, żeby ktokolwiek ryzykował i raczej czeka nas bardziej statyczna gra z naciskiem na obronę. Tego samego zdania jest bukmacher BETFAN, który wystawia dość nietypowe kursy na wynik meczu. Remis jest traktowany jako najbardziej prawdopodobny, co praktycznie nie zdarza się przy normalnym układzie.

Proponowany typ: Remis – kurs 1.94 z oferty BETFAN

Euro 2020: Ukraina – Austria (21.06, 18:00) – przewidywane składy

W reprezentacji Ukrainy najprawdopodobniej zabraknie Oleksandra Zubkowa, natomiast austriackiej ekipie zabraknie Valentino Lazaro. Marko Arnautović będzie już do dyspozycji trenera.

Przewidywane składy:

Ukraina: Buszczan – Karawajew, Zabarny, Matwijenko, Mykolenko, Szaparenko, Stiepanenko, Zinczenko, Jarmołenko, Jaremczuk, Malinowski
Austria: Bachmann – Dragovic, Alaba, Hinteregger, Lainer, Laimer, Schlager, Sabitzer, Ulmer, Kalajdzic, Arnautovic.

Euro 2020: Ukraina – Austria (21.06, 18:00) – Gdzie obejrzeć? Transmisja w tv i online

Mecz pomiędzy Ukrainą a Austrią rozpocznie się w poniedziałek 21 czerwca o godzinie 18:00. Transmisję można obejrzeć w TVP 1, TVP Sport i TVP 4K. Online mecz zobaczymy na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Spotkanie skomentują Michał Zawacki i Andrzej Strejlau.

Rozpiskę transmisji wszystkich meczów na mistrzostwach Europy znajdziecie w artykule: “Euro 2020: Transmisje poszczególnych meczów”.

Równolegle będzie również toczony mecz pomiędzy Macedonią Północną a Holandią w grupie C.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!