Pobierz aplikację betfan na telefon
UFC Fight Night: Whittaker vs. Gastelum

Transmisja gali rozpocznie się z soboty na niedzielę o godzinie 1:00. Na karcie wstępnej zawalczy Polak Bartosz Fabiński. Transmisja z karty głównej od 4:00 na kanale Polsat Sport i Ipla TV.

  • Walka wieczoru
  • Polak na gali

Robert Whittaker- Kevin Gastelum

W walce wieczoru kontuzjowanego Paulo Costę zastąpił Kevin Gastelum. Pojedynek pomiędzy byłym mistrzem Roberten Whittakerem a Gastelumem można traktować jako eliminator do walki o pas z Israelem Adesanyą. Obaj Ci zawodnicy mieli spotkać się pierwszy raz już 2 lata temu, wtedy jednak Nowo Zelandczyk musiał się wycofać z powodu kłopotów zdrowotnych. Obaj także walczyli z aktualnym mistrzem Adesanyą i obaj w tych walkach polegli. Pojedynek powinien potoczyć się w stójce z elementami klinczu. Obaj Panowie mają duży wachlarz kickbokserski. Faworytem tego spotkania jest Robert Whittaker, któremu bardzo zależy na odzyskaniu pasa.

Bartosz Fabiński- Gerald Meerschaert

Warszawski Rzeźnik będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę po porażce w zeszłym roku z Andre Munizem i dodać wygraną do swojego bilansu, który wynosi 15-4. Fabiński jest jednym z weteranów polskiego MMA, pierwszą zawodową walkę w MMA stoczył w 2011 roku. Gerald Meerschaert (31-14) ostatnich dwóch walk nie może zaliczyć do udanych. Przegrał w nich z Ianem Heinischem oraz Khamzatem Chimaevem. Z tym pierwszym przetrwał 74 sekundy a z drugim tylko 17 sekund. Fabiński swojej szansy na zwycięstwo będzie szukał w parterze, gdzie powinien mieć dużą przewagę. Walka będzie jednakże wyrównana, chociaż kursy wskazują na zwycięstwo Polaka.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!