Pobierz aplikację betfan na telefon
UFC Fight Night: Vettori vs Holland

Już w sobotę o dość nietypowej jak na UFC godzinie 18:00 czasu polskiego rozpocznie się gala z serii Fight Night z udziałem Mateusza Gamrota. Galę będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport Extra oraz w usłudze Ipla.

Drugie starcie Gamrota w UFC

Przed nami naprawdę ciekawie zapowiadająca się karta główna oraz Main event wieczora. Zanim jednak przejdziemy do karty głównej, warto zatrzymać się na przedostatnim pojedynku na karcie wstępnej. Były podwójny mistrz KSW zmierzy się ze Scottem Holtzmanem. Walka powinna rozpocząć się około godziny 20:00. Mateusz Gamrot powróci do oktagonu UFC po pierwszej walce, w której przegrał z Khazmatem Chimaevem po niejednogłośnej decyzji sędziów. Wiele osób i to nie tylko z Polski (nawet sam Chimaev) twierdzi, że w tamtym starciu to Polak powinien wygrać. Kudowianin od kilku tygodni szlifuje swoją formę na Florydzie w znanym na całym świecie America Top Team. Scott Holtzman może się pochwalić bilansem 7-4, jednak z ostatnich swoich siedmiu pojedynków wygrał pięć. Amerykanin to głównie kickbokser, który starał się ostatnio podszlifować swój parter. Pomimo tego, Gamrot bez wątpienia będzie miał znaczną przewagę w parterze. Myślę, że także w stójce zawodnik z Polski będzie miał przewagę szybkości. Warto pamiętać, że Holtzman ma już 37 lat.

Całą galę UFC wraz z kartą wstępną można obstawić w polskim bukmacherze BETFAN.

Mój typ na walkę Polaka: wygrana Gamrota, kurs 1.4 lub dla kogoś, kto szuka value: wygrana Gamrota przez poddanie, kurs 7.0

Main Event: Marvin Vettori vs Kevin Holland

Początkowo Włoch miał walczyć z Darrenem Tillem. Anglika jednak wykluczyła kontuzja, a w jego miejsce wskoczył Kevin Holland. Co ciekawe Holland swoją ostatnią walkę stoczył 3 tygodnie temu z Derekiem Brunsonem, którą przegrał decyzją sędziów. Popularny Trailblazer nie zastanawiał się ani chwili wykorzystując okazję na możliwość szybkiej rehabilitacji po ostatniej walce. Faworytem tego starcia jest jednak Vettori, który znajduje się na 6. pozycji w rankingu kategorii średniej. W swoich ostatnich walkach pokonał między innymi Jack’a Hermanssona oraz Karla Robersona. Pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami to typowe starcie zapaśnika ze stójkowiczem, a nie będę ukrywał, że uważam w takich starciach parterowców za faworytów takich starć.

Stawiając na wygraną Vettoriego, otrzymamy kurs 1.3.

Pozostałe walki karty głównej zapowiadają się na bardzo wyrównane pojedynki, więc można spróbować szczęścia, stawiając na jakiegoś underdoga.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!