UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira. Zapowiedź, typy

Przed nami UFC 267. Gala odbędzie się w Abu-Dhabi, a więc karta wstępna będzie od godziny 16:30 czasu polskiego w sobotę. Main event gali to starcie o pas wagi półciężkiej pomiędzy polskim mistrzem Janem Błachowiczem a Gloverem Teixeirą. Na gali zawalczą także Michał Oleksiejczuk i Marcin Tybura.

UFC 267: Błachowicz vs. Teixeira- walka wieczoru. Main event. Typy i zapowiedź

Jan Błachowicz sięgnął po pas mistrzowski UFC demolując faworyzowanego Dominicka Reyesa, a następnie udowodnił, że jest prawdziwym mistrzem wygrywając poprzez jednogłośną decyzją z Israelem Adesanyą. Polak został pierwszą osobą, która pokonała Adesanyę w historii (choć należy zaznaczyć, że nigeryjski zawodnik jest zawodnikiem niższej kategorii wagowej). W sobotę przyjdzie na drugą obronę pasa. Tym razem już przed zawodnikiem tej samej kategorii wagowej. Naprzeciw Polaka stanie doświadczony Brazylijczyk Glover Teixeira. Teixeira utorował sobie drogę do walki o mistrzostwo pokonując między innymi Thiago Santosa, który kilka lat temu znokautował Błachowicza.

Pierwszy raz od dawna Błachowicz jest przed walką faworytem wśród bukmacherów. Nie można się temu jednak dziwić, w końcu jest panującym mistrzem. Dobrze, że Jan Błachowicz poprawił w ostatnim czasie swoją defensywę zapaśniczą, bo Brazylijczyk jest groźniejszy właśnie w parterze. Jednak, jak to nasz mistrz powiedział „Każda walka zaczyna się od stójki”. W tej walce raczej zabraknie szybkiego nokautu, ponieważ obaj zawodnicy są znani z niezwykłej wytrzymałości, zarówno kondycyjnej, jak i tej na uderzenia.

Proponowany typ: Jan Błachowicz wygra na punkty, kurs 3.50 z oferty BETFAN

UFC 267: Petr Yan vs. Cory Sandhagen. Co-main event. Typy i zapowiedź

Aljamain Sterling wycofał się z walki rewanżowej z Petrem Yanem z powodów zdrowotnych. Z tego też względu straci swój pas mistrzowski, a o tymczasowy powalczą Petr Yan i Cory Sandhagen. Pierwszeństwo w zastąpieniu Sterlinga miał T.J. Dillashaw, ale on także boryka się z drobnymi problemami. Faworytem tego starcia jest Petr Yan, który przegrał ostatnią walkę ze Sterlingiem poprzez dyskwalifikację i stracił pas, który teraz chce odzyskać. Kopnięcie kolanem w klęczącego Sterlinga było czystą głupota, ponieważ Yan zdominował wcześniej swojego przeciwnika i wszystko wskazywało na jego wygraną.

Sandhagen przegrał w walce z Sterlingiem rok temu a następnie wygrał efektownie dwie walki i dostał walkę z Dillashawem. Po niezwykle wyrównanej walce przegrał ją ostatecznie. Teraz otrzymuje szanse w walce o tymczasowy pas pod nieobecność zarówno Sterlinga, jak i Dillashawa.

Proponowany typ: Petr Yan wygra przed czasem, kurs 2.80 z oferty BETFAN

UFC 267: Pozostałe polskie walki na gali w Abu Dhabi. Typy i zapowiedź

UFC 267: Marcin Tybura vs. Alexander Volkov. Typy i zapowiedź

Przed Marcinem Tyburą jedna z najważniejszych walk w karierze. W Abu Dhabi zawalczy z Alexandrem Volkovem. Rosjanin parę lat temu mógł zostać nawet contenderem o pas wagi ciężkiej, ale w wygranej niemal walce z Derrickiem Lewisem dał się znokautować w ostatnich sekundach pojedynku. Volkov chciałby otrzymać jeszcze jedną szansę, a zwycięzca tej walki ma wejść na drogę prowadzącą do mistrzowskiej walki. Patrząc obiektywnie Polak nie posiada takich umiejętności, jakie ma Volkov. Swoją szansę musi upatrywać w mobilności i szybkości. To właśnie te cechy zapewniły tyumf Cyrilowi Gane’owi w walce z Volkovem, a wiemy, że Tybura także je posiada.

Proponowany typ: Alexander Volkov wygra przed czasem, kurs 2.20 z oferty BETFAN

UFC 267: Michał Oleksiejczuk vs. Shamil Gamzatov. Typy i zapowiedź

Tak samo jak przed Tyburą, przed Michałem Oleksiejczukiem także stoi bardzo trudne wyzwanie. Walka odbędzie się na karcie wstępnej około godziny 18:15. Shamil Gamzatov może pochwalić się nieskazitelnym bilansem, wynoszącym 14-0. Z drugiej strony to Polski Lord jest bardziej doświadczonym zawodnikiem. Gamzatov dotychczas stoczył tylko jeden pojedynek w UFC i to 2 lata temu. Było to w wygranej poprzez niejednogłośną decyzję z Klidsonem Abreu. Obaj zawodnicy są stójkowiczami.

Proponowany typ: Wygra Michał Oleksiejczuk, kurs 2.17 z oferty BETFAN

UFC 267: Pozostałe walki, karta walk, rozpiska

UFC 267: Islam Makhachev vs. Dan Hooker. Typy i zapowiedź

Na karcie głównej znajdziemy jeszcze dwie bardzo ciekawe walki. Jedna z nich będzie starcie Islama Makhacheva z Danem Hookerem. Hooker wskoczył do tej walki w zastępstwie za Rafaela dos Anjosa. Hangman na początku zapewniał, że nie ma możliwości, aby stoczył tę walkę z Makhachevem, ale otrzymał od UFC ofertę nie do odrzucenia. Pokonał ostatnio na pełnym dystansie Nasrata Haqparasta. Znajdujący się na piątym miejscu w swojej kategorii wagowej Dagestańczyk ma serię ośmiu wygranych pojedynków.

Proponowany typ: powyżej 2,5 rundy, kurs 1.60 z oferty BETFAN

UFC 267: Khamzat Chimaev vs. Jiangliang Li. Typy i zapowiedź

Drugą jeszcze ciekawą walką na karcie głównej jest starcie Khamzata Chimaeva z Jingliang Li. Chimaev do UFC przyszedł z bilansem 6-0 i powiększył go do 9-0. Te trzy zwycięstwa odniósł w 2 miesiące. Jiangliang Li występuje w UFC od 2014 roku. Pomimo problemów ze zdrowiem w ostatnim czasie Chimaeva to właśnie on jest faworytem tego starcia. Li posiada fatalną defensywę przed obaleniami i w porównaniu do bardzo dobrych zapasów Chimaeva może okazać się to przyczyną ewentualnej porażki w sobotę.

Proponowane typ: Khamzat Chimaev wygra przed czasem, kurs 1.57 z oferty BETFAN

Karta Walk/ Rozpiska UFC 267

Walka wieczoru/ Main event:

93 kg.: Jan Błachowicz (28-8-0) vs. Glover Teixeira (32-7-0)

Co-main event:

61.2 kg.: Petr Yan (15-2-0) vs. Cory Sandhagen (14-3-0)

Karta główna (20:00):

70.3 kg.: Islam Makhachev (20-1-0) vs. Dan Hooker (21-10-0)
120.2 kg.: Alexander Volkov (33-9-0) vs. Marcin Tybura (22-6-0)
77.1 kg.: Jingliang Li (18-6-0) vs. Khamzat Chimaev (9-0-0)
93 kg.: Magomed Ankalaev (15-1-0) vs. Volkan Oezdemir (17-5-0)

Karta wstępna (16:30):

52.2 kg.: Amanda Ribas (10-2-0) vs. Virna Jandiroba (17-2-0)
65.8 kg.: Zubaira Tukhugov (19-5-1) vs. Ricardo Ramos (15-3-0)
83.9 kg.: Albert Duraev (14-3-0) vs. Roman Kopylov (8-1-0)
77.1 kg.: Elizeu Zaleski (22-7-0) vs. Benoit Saint-Denis (8-0-0)
93 kg.: Michał Oleksiejczuk (15-4-0) vs. Shamil Gamzatov (14-0-0)
65.8 kg.: Makwan Amirkhani (16-6-0) vs. Lerone Murphy (10-0-1)
83.9 kg.: Yaozong Hu (3-2-0) vs. Andre Petroski (6-1-0)
70.3 kg.: Damir Ismagulov (23-1-0) vs. Magomed Mustafaev (14-4-0)
56.7 kg.: Tagir Ulanbekov (12-1-0) vs. Allan Nascimento (18-5-0)

UFC 267: Transmisja, gdzie obejrzeć, o której Błachowicz?

Gala rozpocznie się w sobotę 30 października o godzinie 16:00 czasu polskiego w Etihad Arena w Abu Dhabi. Całą galę UFC 267 można obejrzeć z amerykańskim komentarze, po wykupienie UFC Fight Pass. Koszt miesięcznej subskrypcji tej usługi wynosi 9.99 euro. Galę UFC 267 można będzie także obejrzeć w polskiej telewizji. Polsat Sport zaczyna transmisję studia o godzinie 17:00, a do Abu Dhabi przenosi się o godzinie 18:00 i rozpocznie transmisję od czwartej walki. Start karty głównej jest przewidziany na około 20:00. Walka wieczoru powinna zakończyć się około północy. Po gali przewidziane jest w Polsat Sport studio. Aby obejrzeć walkę w internecie po polsku można wykupić za 40zł na miesiąc pakiet Polsat Box Go Sport zawierający kanał Polsat Sport i nie tylko

Walki Polaków na UFC 267:

Michał Oleksiejczuk vs. Shamil Gamzatov- ok. 18:15

Marcin Tybura vs. Alexander Volkov- ok. 21:00

Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira- ok. 22:30

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!