Pobierz aplikację betfan na telefon
Insigne od nowego sezonu będzie grał w Toronto

Według doniesień włoskich dziennikarzy Lorenzo Insigne będzie grał w przyszłym sezonie w Toronto. Skrzydłowy Napoli ma przenieść się do MLS na zasadzie wolnego transferu, gdyż za pół roku kończy mu się kontrakt. Informację tę potwierdzają między innymi Gianluca Di Marzio i Fabrizio Romano.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Insigne latem zmieni barwy klubowe

Kontrakt Insigne z Napoli obowiązuje do końca obecnego sezonu. Oznacza to, że kluby mogą już sięgnąć po Włocha, który po zakończeniu trwającej kampanii, przeniesie się do przyszłego pracodawcy na zasadzie wolnego transferu. Według doniesień włoskich dziennikarzy, między innymi Gianluci Di Marzio czy Fabrizio Romano, przyszłym pracodawcą Insigne będzie Toronto. W przeszłości klub ten sięgnął po Sebastiana Giovinco z Juventusu, który okazał się bardzo udanym transferem.

Lorenzo Insigne nie przedłużył kontraktu z Napoli, który obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku. Po Włocha zgłaszało się wiele klubów. Wśród zainteresowanych byli Everton czy Bayern Monachium. Najlepsze warunki przedstawił mu jednak klub z MLS – Toronto. 30-latek ma podpisać z klubem kontrakt obowiązujący do 31 grudnia 2027 roku. Na jego mocy Lorenzo Insigne ma zarabiać 11,5 miliona euro rocznie, a do tego dojdą różnego rodzaju bonusy, za które Insigne będzie mógł zainkasować nawet 4,5 miliona euro – czyli tyle, ile obecnie zarabia w Napoli. Oficjalnie ogłoszenie transferu ma nastąpić w poniedziałek.

Lorenzo Insigne pożegna się z Napoli po 16 latach

Lorenzo Insigne grał w Napoli, z krótkimi przerwami na wypożyczenie, przez 16 lat. To właśnie w tym klubie Włoch rozpoczął swoją karierę. Od 2006 roku grał w zespołach juniorskich drużyny z Neapolu. Lorenzo Insigne zadebiutował w Serie A w barwach Napoli w sezonie 2009/2010. Rozegrał wówczas tylko jeden mecz w seniorskiej drużynie.

Kolejne dwa lata spędził na wypożyczeniu. W sezonie 2010/2011 zasilił szeregi Foggi, która grała wówczas w Serie C. Lorenzo był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników trzeciej klasy rozgrywkowej we Włoszech. Insigne w 33 występach ligowych strzelił 19 goli, dołożył także siedem trafień w pucharze.

Jego dobre występy zaowocowały wypożyczenie do Pescary – która grała jedną ligę wyżej – w Serie B. Insgine zakończył sezon z dorobkiem 20 goli, a aż 18 z nich strzelił w starciach ligowych. Gra Lorenzo przekonała Napoli, aby dać Insigne szansę. Od sezonu 2012/2013 Lorenzo regularnie reprezentował barwy klubu z Neapolu. Insigne rozegrał dla Napoli 415 spotkań (czwarty wynik w historii klubu), strzelił w nich 114 goli i zanotował 94 asysty. Lorenzo jest czwarty w klasyfikacji strzelców wszech czasów Napoli. Przed odejściem z klubu ma szansę przegonić Diego Maradonę (115 goli), a także Hamsika (121 goli). W tym sezonie Insigne rozegrał 18 meczów, strzelił 5 goli i zanotował 6 asyst.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!