Kamil Grosicki wrócił do Pogoni

W sobotę Pogoń Szczecin zaskoczyła i ogłosiła transfer Kamila Grosickiego. Polak spełnił swoją obietnicę i wrócił do gry w barwach Portowców.

Powrót do Pogoni

Pogoń Szczecin przygotowała przed sobotnim meczem ze Stalą Mielec niespodziankę dla swoich kibiców. Na boisku pojawił się Kamil Grosicki, który dotrzymał obietnicy i będzie ponownie grał w barwach Portowców. Turbogrosik występował w tym klubie 14 lat temu. 33-latek związał się z Pogonią dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok. Według medialnych doniesień Kamil Grosicki ma inkasować ponad 2 miliony złotych rocznie. Menadżer piłkarza przyznał, że gdy tylko Portowcy się odezwali, to zerwano negocjację z innymi klubami, a oferowały wyższe stawki za grę. Zainteresowani ściągnięciem Grosickiego były klubu z tureckiej ekstraklasy. Od lipca skrzydłowy urodzony w Szczecinie pozostawał bez klubu.

Kariera Grosickiego

Grosicki urodził się i wychowywał w Szczecinie. Właśnie w tym mieście rozpoczął przygodę z piłką nożną, grając w barwach Pogoni. Został z niej kupiony do Legii, a następnie wypożyczany do Sionu i Jagiellonii. W Białymstoku zatrzymał się na nieco dłużej, gdyż Duma Podlasia kupiła Turbogrosika w 2009 roku za 0,11 mln euro. Sezon 2010/2011 był pierwszą kampanią, w której Grosicki regularnie występował w Ekstraklasie. W 14 spotkaniach strzelił 6 bramek. Dobrą grą przyciągnął uwagę Sivassporu, które zapłaciło Jadze 0,9 mln euro. Po czterech latach spędzonych w Turcji Grosicki przeniósł się do Francji, gdzie reprezentował barwy Rennes.

Piłkarz w sezonie 2016/2017 trafił do Hull City za 9 milionów euro i spełnił swoje marzenie o grze w Premier League. Następnie grał dla West Brom, ale w ostatnim sezonie wystąpił tylko w trzech rywalizacjach. Od lipca był wolnym zawodnikiem i można było go ściągnąć za darmo. Z tej okazji skorzystała Pogoń Szczecin.

Kamil Grosicki jest także 83-krotnym reprezentantem Polski. Dla naszej kadry strzelił 17 bramek.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!