Pobierz aplikację betfan na telefon
Tomas Pekhart z powołaniem do reprezentacji Czech

Tomas Pekhart zaliczył świetny początek sezonu, co zauważył selekcjoner reprezentacji Czech. Dzięki temu napastnik Legii Warszawa otrzymał powołanie na najbliższe mecze swojej drużyny narodowej.

TOMAS PEKHART JEST LIDEREM KLASYFIKACJI STRZELCÓW

Osiem meczów w Ekstraklasie i osiem goli. Tomas Pekhart, choć ciągle jest krytykowany, prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców Ekstraklasy. Zdobył także jedną bramkę w kwalifikacjach Ligi Europy. 31-latek nie gra efektownie, ale jest bardzo efektywny, co jest mimo wszystko zdecydowanie ważniejsze. Dzięki temu wrócił do reprezentacji Czech.

Pekhart ma na swoim koncie 19 meczów w seniorskiej reprezentacji Czech, w których strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Znacznie lepiej spisywał się w juniorskich kadrach. Tam ma na liczniku 64 spotkania, 28 goli i 8 asyst.

DOŁĄCZY W KADRZE DO ONDRASKA

Dorobek w seniorach będzie mógł poprawić podczas spotkań z Niemcami, Izraelem i Słowacją. Oprócz niego w kadrze znalazł się dobrze znany z Wisły Kraków Zdenek Ondrasek. Bliski powołania był Tomas Petrasek z Rakowa Częstochowa, jednak finalnie znalazł się tylko w szerokiej kadrze.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!