Tokio 2020: Zverev – Chaczanow w finale singla

Czas na wielki finał w tenisie w grze pojedynczej mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Alexander Zverev zagra z Karenem Chaczanowem.

Droga do finału obu tenisistów

Pierwszym finalistą na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 został Karen Chaczanow. Rosjanin prezentuje się wyśmienicie przez cały turniej. Czasem gra co prawda niestabilnie i często oddawał rywalom seta, nawet w pierwszej rundzie, jednak ostatecznie wolą walki przechylał szalę zwycięstwa w każdym meczu na swoją stronę. Chaczanow jest sklasyfikowany na 25. miejscu w rankingu ATP i jego udział w finale w Tokio jest pewnego rodzaju zaskoczeniem, chociaż od zawsze wiedzieliśmy, że Rosjanin w formie jest bardzo groźny.

Wyniki Karena Chaczanowa w Tokio:

1. runda: Karen Chaczanow – Yoshihito Nishioka 3:6, 6:1, 6:2
2. runda: Karen Chaczanow  – James Duckworth 7:5, 6:1
3. runda: Karen Chaczanow  – Diego Schwartzman 6:1, 2:6, 6:1
Ćwierćfinał: Karen Chaczanow  – Ugo Humbert 7:6 (4), 4:6, 6:3
Półfinał: Karen Chaczanow  – Pablo Carreno-Busta 6:3, 6:3

Rywalem Rosjanina w finale został sensacyjnie Alexander Zverev. Niemiec również rozgrywa doskonały turniej, a pierwszego swojego seta stracił dopiero w półfinale w starciu z Novakiem Djokoviciem. Ogranie Serba było ogromną sensacją, gdyż Nole wygrywał praktycznie wszystkie większe imprezy w tym roku. Zverev jest w niesamowitej dyspozycji. Zaliczył fenomenalny comeback w półfinale, gdyż przegrywał już z Serbem 0:1 w setach. Zapowiada się bardzo interesujący finał gry singlowej.

Wyniki Alexandra Zvereva w Tokio:

1. runda: Alexander Zverev – Yen-Hsun Lu 6:1, 6:3
2. runda: Alexander Zverev – Daniel Galan Riveros 6:2, 6:2
3. runda: Alexander Zverev – Nikoloz Basilaszwili 6:4, 7:6 (5)
Ćwierćfinał: Alexander Zverev – Jeremy Chardy 6:4, 6:1
Półfinał: Alexander Zverev – Novak Djoković 1:6, 6:3, 6:1

Tokio 2020: Alexander Zverev – Karen Chaczanow (01.08, 09:00) – zapowiedź

Nie ukrywam, że jest to dla mnie trochę zaskakujący skład finału. Spodziewałem się raczej rywalizacji Novaka Djokovicia z Daniłem Miedwiediewem. Mecz jest na pewno życiową szansą dla Alexandra Zvereva, który od kilku lat jest w czołówce, ale notuje mało zwycięstw w prestiżowych turniejach. Dla Karena Chaczanowa jest to na pewno niesamowite przeżycie zagrać w finale na igrzyskach olipijskich. Rosjanin z pewnością będzie starał się pokazać swój najlepszy tenis i udowodnić, że nie jest tutaj przez przypadek. Mecz pomiędzy Zverevem a Chaczanowem odbędzie się już 1 sierpnia o godzinie 9:00.

Tokio 2020: Alexander Zverev – Karen Chaczanow (01.08, 09:00) – typ na mecz

Oczywiście to Alexander Zverev jest faworytem w tym spotkaniu. Niemiec ma zdecydowanie większe doświadczenie w meczach takiej rangi od Rosjanina. Zverev jest w kapitalnej formie, natomiast Chaczanow miewa słabsze momenty w swoich meczach. Według mnie, Niemiec powinien poradzić sobie w dwóch setach i triumfować po raz pierwszy na igrzyskach olimpijskich.

Proponowany typ: Dokładny wynik: Alexander Zverev 2:0 – kurs 1.84 z oferty BETFAN