Pobierz aplikację betfan na telefon
Tokio 2020: Świątek przegrała z Badosą. Hurkacz zagra jutro

Niestety, Iga Świątek przegrała z Paulą Badosą w drugiej rundzie turnieju tenisowego na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Jutro swój mecz zagra Hubert Hurkacz.

Tokio 2020: Paula Badosa – Iga Świątek 6:3, 7:6 (4)

Przygoda Igi Świątek na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 zakończyła się na drugiej rundzie. Wszyscy liczyliśmy na zdecydowanie więcej, ponieważ Polka była stawiana jako jedna z faworytek nawet do zdobycia medalu. Paula Badosa jednak postawiła bardzo trudne warunki, z którymi Iga po prostu sobie nie poradziła.

Pierwszy set rozpoczął się fenomenalnie dla Polki. Iga Świątek prowadziła już 3:1 w gemach i serwowała żeby podwyższyć prowadzenie. Wydawało się wtedy, że warszawianka zdecydowanie dominuje nad Hiszpanką i można być spokojnym o wynik tego meczu. Niestety, Polka minimalnie straciła koncentrację, zaczęła popełniać niewymuszone błędy i jednocześnie Badosa również wskoczyła na wyższe obroty. Iga przegrała 5 gemów z rzędu i ostatecznie pierwszą partię 3:6.

W drugim secie byliśmy świadkami bardzo podobnego scenariusza od początku partii. Świątek szybko przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:0 w gemach. Na nieszczęście, tak szybko jak wyszła na prowadzenie, tak szybko je straciła i było już 2:2. Następnie obie panie wygrywały swoje gemy serwisowe i o rozstrzygnięciu w drugim secie musiał zadecydować tie-break. W nim lepsza okazała się Paula Badosa, wygrywając 7-4. Jest to koniec przygody Igi Świątek w Tokio w grze pojedynczej. Polka zagra jeszcze w mikście w parze z Łukaszem Kubotem.

Tokio 2020: Hubert Hurkacz – Liam Broady (27.07)

Hurkacz to ostatni polski przedstawiciel w grze singlowej. Polak ma duże szanse, żeby awansować do kolejnej rundy. Liam Broady to 27-letni Brytyjczyk, który systematycznie przebija się w rankingu ATP i obecnie zajmuje 143. miejsce. Hurkacz od Wimbledonu jest w bardzo dobrej formie i możemy liczyć na naprawdę dobry wynik w Tokio. Broady nie powinien stanowić większego zagrożenia dla Polaka, jeśli ten zagra na swoim optymalnym poziomie. Mecz odbędzie się we wtorek. Nie znamy jeszcze dokładnego planu gier.

OBSTAW MECZ HURKACZ – BROADY W BETFAN 

Pierwsza runda turnieju mikstów, w którym wystąpią Iga Świątek i Łukasz Kubot odbędzie się 28 lipca.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!