Pobierz aplikację betfan na telefon
Tokio 2020: Rosja nie wystąpi ze swoją flagą

Rosjanie nie będą mogli do 2022 roku występować ze swoją flagą na najważniejszych sportowych wydarzeniach takich jak – letnie igrzyska olimpijskie Tokio 2020, zimowe w Pekinie i mistrzostwa świata w Katarze. 

Tokio 2020: Wykluczenie Rosji

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) zadecydował pod koniec 2020 roku, że Rosja nie będzie mogła wystąpić przez najbliższe dwa lata jako reprezentacja na najważniejszych imprezach sportowych, czyli letnich igrzyskach olimpijskich Tokio 2020, zimowych igrzyskach olimpijskich Pekin 2022 i mistrzostwach świata Katar 2022. Początkowo Światowa Agencja Antydopingowa domagała się aż czteroletniej dyskwalifikacji dla Rosji, jednak CAS skrócił ten wyrok do dwóch lat, licząc od 17 grudnia 2020 roku.

„Skrócenie czasu obowiązywania kary w żadnym stopniu nie należy odbierać jako legalizację postępowania Rosyjskiej Agencji Antydopingowej lub rosyjskich władz. CAS musi działać w granicach obowiązującego prawa. Rozważono kwestie proporcjonalności, a w szczególności potrzebę zmiany kulturowej i zachęcania następnego pokolenia rosyjskich sportowców do udziału w czystym sporcie” – możemy przeczytać w oświadczeniu CAS.

SPRAWDŹ KIEDY CEREMONIA OTWARCIA IO W TOKIO

Tokio 2020: Co to oznacza dla zawodników?

Dla rosyjskich sportowców oznacza to, że nie będą mogli występować na trzech wcześniej wspomnianych imprezach pod flagą własnego kraju, ani wysłuchać hymnu narodowego. Rosjanie będą mogli brać udział w zawodach jedynie pod flagą neutralną. Zakazem wstępu na takie zawody objęto również rosyjskich przedstawicieli. Dodatkowo Rosja w czasie obowiązywania kary nie będzie mogła również organizować najważniejszych imprez. Wyjątkiem było Euro 2020, rozgrywane w 2021 roku (cztery mecze odbyły się na Stadionie w Sankt Petersburgu).

Terminarz IO Tokio 2020:

Igrzyska olimpijskie 2020. Pełen program IO 2020

 

OBSTAW KTO WYGRA W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ W TOKIO

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!