Tokio 2020: Polska z pierwszym złotym medalem!

Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów zdobyła dla naszego kraju pierwszy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Biało-Czerwoni pobili rekord olimpijski i rekord Europy.

Tokio 2020: pierwsze złoto dla Polski

W sobotę Polska sztafeta mieszana 4×400 metrów zdobyła pierwszy złoty medal dla naszego kraju na olimpiadzie w Tokio. Biało-Czerwoni dokonali aż trzech zmian i pobiegli w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński. Nasi reprezentanci uzyskali wynik 3:09.87. Jest to nowy rekordem olimpijski, nowy rekord Europy, nowy rekord Polski, a także drugi najlepszy wynik w historii. Polacy przez cały bieg znajdowali się na czołowych lokatach. Bardzo dobrze podczas ostatniej zmiany zaprezentował się Kajetan Duszyński. Ruszał z trzeciego miejsca, a ostatecznie dobiegł na metę jako pierwszy.

Wyniki sztafety mieszanej 4×400 metrów:

1. Polska – 3.09,87 (rekord Europy)
(Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński)
2. Dominikana – 3.10,21
(Lidio Feliz, Marileidy Paulino, Anabel Medina Ventura, Alexander Ogando)
3. USA – 3.10,22
(Trevor Stewart, Kendall Ellis, Kaylin Whitney, Vernon Norwood)

Tokio 2020: drugi krążek dla Polaków

Dla Polski jest to dopiero drugi medal na Igrzyskach Olimpijskich i w momencie pisania artykułu zajmujemy dopiero 30. miejsce w klasyfikacji medalowej. Wcześniej polskie wioślarki zdobyły srebrny medal. Uplasowały się za Chinkami, które były poza zasięgiem rywali, a podium uzupełniły Australijki.

W klasyfikacji medalowej prowadzą Chiny, które zdobyły aż 46 medali (21 złotych). Na drugim miejscu plasuje się Japonia z 30 krążkami (17 złotych), a trzecie są Stany Zjednoczone (46 medali, 16 złotych).