Pobierz aplikację betfan na telefon
Tokio 2020: Polscy tenisiści poznali rywali

Polscy tenisiści poznali rywali w pierwszych rundach gry pojedynczej i podwójnej na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. Nie jest to łatwe losowanie.

Tokio 2020: Losowanie gry pojedynczej kobiet

W Tokio w grze pojedynczej kobiet Polskę reprezentować będzie Iga Świątek oraz Magda Linette. Szczególnie z pierwszą z nich wiązane są spore nadzieje, może nawet i medalowe. Świątek w pierwszej rundzie trafiła na Monę Barthel, która jest obecnie 210. rakietą na świecie. W tym pojedynku to z pewnością Polka będzie faworytką, jednak im dalej zagłębiamy się w drabinkę, tym będzie coraz trudniej. W 2. rundzie Iga może zagrać z Hiszpanką Paulą Badosą (nr 29) lub Francuzką Kristiną Mladenović (nr 63). W ćwierćfinale potencjalną rywalką warszawianki jest natomiast rozstawiona z numerem 2 Naomi Osaka. Droga do medalu jest zatem bardzo wyboista w przypadku Igi.

Magda Linette trafiła z kolei już w pierwszej rundzie jedną z najlepiej obecnie dysponowanych zawodniczek na świecie. Rywalką Polki jest Aryna Sabalenka, która zagrała ostatnio w półfinale Wimbledonu,  a w Tokio jest rozstawiona z numerem 3. To Białorusinka będzie zdecydowaną faworytką w tym starciu.

Tokio 2020: 1. runda gry pojedynczej kobiet:

Iga Świątek – Mona Barthel
Magda Linette – Aryna Sabalenka

Tokio 2020: Losowanie gry pojedynczej mężczyzn

W turnieju gry pojedynczej mężczyzn również będziemy mieli swoich dwóch przedstawicieli. Hubert Hurkacz trafił w 1. rundzie nie nieobliczalnego Martona Fucsovicsa. Węgier z pewnością będzie trudnym rywalem na początek, ale jak najbardziej do pokonania, jeżeli tylko Hubert nawiąże do takiej gry na kortach twardych, jak w zwycięskim turnieju w Miami.

Kamil Majchrzak zagra w 1. rundzie olimpijskiego turnieju z Miomirem Kecmanoviciem. Serb jest obecnie notowany na 50. pozycji w rankingu ATP, jednak nie ma ostatnio zbyt dobrych wyników. Polak zdecydowanie jest w stanie sprawić tutaj małą sensację i awansować do kolejnej rundy.

Tokio 2020: 1. runda gry pojedynczej mężczyzn:

Hubert Hurkacz – Marton Fucsovics
Kamil Majchrzak – Miomir Kecmanović

Tokio 2020: Losowanie gry podwójnej

Niełatwo mają także nasi debliści i deblistki. Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot zagrają przeciwko niemieckiej parze: Jan-Lennard Struff i Alexander Zverev. Zapowiada się kapitalny pojedynek i miejmy nadzieję, że to Polacy wyjdą z niego zwycięsko.

Magda Linette i Alicja Rosolka to polskie przedstawicielki w turnieju deblowym kobiet. Tutaj losowanie także nie było sprzyjające. Polki trafił na amerykański duet – Bethanie Mattek-Sands i Jessica Pegula. Amerykanki są stawiane jako jedne z kandydatek do zdobycia medalu, więc wygrana Magdy i Alicji w tym pojedynku byłaby sporą sensacją.

Tokio 2020: 1. runda gry deblowej mężczyzn:

Hurkacz/Kubot – Struff/Zverev 

Tokio 2020: 1. runda gry deblowej kobiet:

Linette/Rosolska – Mattek-Sands/Pegula

Podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020 turniej tenisowy potrwa od 24 lipca do 1 sierpnia.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!