Tokio 2020: Kiedy występy Polaków?

23 lipca startuje największa impreza czterolecia – igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Sprawdź, kiedy startują Polacy w poszczególnych dyscyplinach. 

Tokio 2020: 215 reprezentantów Polski w 28 dyscyplinach

Podczas igrzysk Tokio 2020 Polskę reprezentować będzie łącznie 215 sportowców – 103 kobiety i 112 mężczyzn. Łącznie z trenerami, fizjoterapeutami i lekarzami nasz ekipa będzie liczyła 428 osób. Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich odbędzie się 23 lipca o godzinie 13:00 czasu polskiego. W Tokio przygotowano aż 37 obiektów na których toczyły się będą różne dyscypliny i konkurencje. Impreza będzie trwała do 8 sierpnia.

Tokio 2020: Kalendarz występów Polaków

Naszych reprezentantów jest dość dużo w różnych dyscyplinach, dlatego warto wiedzieć kiedy będą występować Polacy. Poniżej znajdziecie spis występów naszych zawodników we wszystkich konkurencjach:

Kalendarz występów Polaków – Tokio 2020:

Boks:

Sandra Drabik (51 kg) – 25.07 1/16 finał, 29.07 1/8 finału, 1.08 ćwierćfinał, 4.08 półfinał, 7.08 finał
Damian Durkacz: (63 kg) – 27.07 1/16 finał, 31.07 1/8 finał, 3.08 ćwierćfinał, 6.08 półfinał, 8.08 finał
Elżbieta Wójcik: (75 kg) – 28.07 1/8 finał, 31.07 ćwierćfinał, 6.08 półfinał, 8.08 finał
Karolina Koszewska: (69 k)g – 26.07 1/16 finał, 28.07 1/8 finał, 31.07 ćwierćfinał, 5.08 półfinał, 8.08 finał

Golf:

Adrian Meronk: turniej mężczyzn (4 rundy) 29.07-1.08

Gimnastyka Sportowa:

Gabriela Sasnal: 25.07 kwalifikacje; 29.08 finał wieloboju indywidualnego; 1.08 finały: skoki, ćwiczenia na poręczach asymetrycznych; 2.08 finał: ćwiczenia wolne; 3.08 finał: ćwiczenia na równoważni

Jeździectwo:

Polska: Paweł Spisak (koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda) – WKKW drużynowo, 30.07-1.08 eliminacje, 2.08 finał

Paweł Spisak (koń Banderas), Joanna Pawlak (koń Chenaro), Małgorzata Cybulska (koń Fantastic Frieda): WKKW indywidualnie, 30.07-1.08 eliminacje, 2.08 finał

Judo:

Piotr Kuczera (90 kg) – 28.07
Beata Pacut (78 kg) – 29.07
Maciej Sarnacki (+100 kg) – 30.07
Agata Perenc (52 kg) – 25.07
Julia Kowalczyk (57 kg) – 26.07
Agata Ozdoba-Błach (63 kg) – 27.07

Kajakarstwo górksie:

Grzegorz Hedwig: C1 – 25.07 kwalifikacje, 26.07 półfinał i finał
Klaudia Zwolińska: K1 – 25.07 kwalifikacje, 27.07 półfinał i finał
Aleksandra Stach: C1 – 28.07 kwalifikacje, 29.07 półfinał i finał
Krzysztof Majerczak: K1 – 28.07 kwalifikacje, 30.07 półfinał i finał

Kajakarstwo klasyczne:

Marta Walczykiewicz, Helena Wiśniewska: K1 200 m: 2.08 – eliminacje i ćwierćfinał, 3.08 – półfinał, finał
Karolina Naja i Anna Puławska – K-2 500 m: 2.08 – eliminacje i ćwierćfinał, 3.08 – półfinał, finał
Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak: C2 1000 m: 2.08 – eliminacje i ćwierćfinał, 3.08 – półfinał, finał
Dorota Borowska: C1 200 m: 4.08 – eliminacje i ćwierćfinał, 5.08 – półfinał,  finał
Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska: K4 500 m: 6.08 – eliminacje, 7.08 – półfinał i finał
Mateusz Kamiński: C1 1000 m: 6.08 – eliminacje i ćwierćfinał, 7.08 –  półfinał i finał

Kolarstwo górskie:

Bartłomiej Wawak: 26.07
Maja Włoszczowska:  27.07

Kolarstwo szosowe:

Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka:  24.07
Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta:  25.07
Anna Plichta: jazda indywidualna na czas 28.07
Maciej Bodnar: jazda indywidualna na czas 28.07

Kolarstwo torowe:

omnium mężczyzn: Szymon Sajnok – 5.08
madison mężczyzn: Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski – 6.08
sprint indywidualny kobiet: Urszula Łoś, Marlena Karwacka – 6.08 eliminacje, 1/32 finału, 1/16 finału; 7.08 1/8 finału, 1/4 finału; 8.08 o miejsca 5.-8., półfinały i finał
keirin mężczyzn: 2 miejsca – 6.08 I runda 8.08 II i III runda, finały
madison kobiet: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik – 6.08
omnium kobiet: Daria Pikulik – 8.08
sprint drużynowy kobiet: Urszula Łoś, Marlena Karwacka – 2.08 eliminacje, półfinał, finał
sprint drużynowy mężczyzn: Polska (Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Patryk Rajkowski) – 2.08 eliminacje, półfinał, finał
keirin kobiet: Urszula Łoś, Marlena Karwacka – 4.08 I runda, repasaże; 5.08 II i III runda, finały
sprint indywidualny mężczyzn: 2 miejsca – 4.08 eliminacje, 1/32 finału, 1/16 finału; 5.08 1/8 finału, ćwierćfinały, o miejsca 5.-8.; 6.08 półfinały i finały

Koszykówka 3×3

Turniej mężczyzn – Michael Hicks, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski

24-27.07 faza grupowa
24.07 (godz. 3:15) Polska – Łotwa
24.07 (godz. 10:30) Japonia – Polska
25.07 (godz. 3:15) Polska – Serbia
25.07 (godz. 10:00): Sportowcy z Rosji – Polska
26.07 (godz. 10:00): Polska – Chiny
26.07 (godz. 14:00): Holandia – Polska
27.07 (godz. 6:30): Belgia – Polska
27.07 ćwierćfinały
28.07 półfinały, mecze o brązowy i złoty medal

Lekkoatletyka:

Klaudia Siciarz, Pia Skrzyszowska: 100 m ppł – 31.07 eliminacje, 1.08 półfinał, 2.08 finał
Joanna Linkiewicz: 400 m ppł – 31.07 eliminacje, 2.08 półfinał, 4.08 finał
Marcin Lewandowski, Patryk Dobek, Mateusz Borkowski: 800 m – 31.07 eliminacje, 1.08 półfinał, 4.08 finał
Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk, Malwina Kopron: rzut młotem – 1.08 eliminacje, 3.08 finał
Alicja Konieczek, Aneta Konieczek: 3000 m z przeszkodami – 1.08 eliminacje, 4.08 finał
Karol Zalewski: 400 m – 1.08 eliminacje, 2.08 półfinał, 5.08 finał
sztafeta 4×400 m mieszana – 30.07 eliminacje, 31.07 finał
Joanna Jóźwik, Angelika Sarna, Anna Wielgosz: 800 m – 30.07 eliminacje, 31.07 półfinał, 3.08 finał
Paulina Guba, Klaudia Kardasz: pchnięcie kulą – 30.07 eliminacje, 1.08 finał
Piotr Małachowski, Bartłomiej Stój: rzut dyskiem – 30.07 eliminacje, 31.07 finał
Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera: skok o tyczce – 31.07 eliminacje, 3.08 finał
Maria Andrejczyk: rzut oszczepem – 31.07 eliminacje, 2.08 finał
Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki: pchnięcie kulą – 3.08 eliminacje, 5.08 finał
Marcin Lewandowski, Michał Rozmys: 1500 m – 3.08 eliminacje, 5.08 półfinał, 7.08 finał
Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek: 400 m – 3.08 eliminacje, 4.08 półfinał, 6.08 finał
Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki: rzut młotem – 2.08 eliminacje, 4.08 finał
Martyna Galant: 1500 m – 2.08 eliminacje, 4.08 półfinał, 6.08 finał
Damian Czykier: 110 m ppł – 3.08 eliminacje, 4.08 półfinał, 5.08 finał
Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód: rzut oszczepem – 4.08 eliminacje, 7.08 finał
Adrianna Sułek: siedmiobój – 4-5.08
Paweł Wiesiołek: dziesięciobój – 4-5.08
Kamila Lićwinko: skok wzwyż – 5.08 eliminacje, 7.08 finał
sztafeta 4×100 m kobiet – Polska (Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Marlena Gola, Paulina Guzowska, Paulina Paluch, Klaudia Adamek, Marika Popowicz-Drapała) 5.08 eliminacje, 6.08 finał
Katarzyna Zdziebło: chód na 20 km – 5.08
Łukasz Niedziałek: chód na 20 km – 5.08
sztafeta 4×400 m kobiet – 5.08 eliminacje, 7.08 finał
Rafał Augustyn, Artur Brzozowski, Dawid Tomala: chód na 50 km – 6.08
sztafeta 4×400 m mężczyzn – 6.08 eliminacje, 7.08 finał
Karolina Nadolska, Aleksandra Lisowska, Angelika Mach: maraton – 7.08
Marcin Chabowski, Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski: maraton – 8.08

Łucznictwo:

Sylwia Zyzańska: indywidualnie – 23.07 eliminacje, 27-29.07 1/32 i 1/16 finału, 30.07 1/8 finału i faza finałowa
Sławomir Napłoszek: indywidualnie – 23.07 eliminacje, 27-29.07 1/32 i 1/16 finału, 31.07 1/8 finału, faza finałowa
Sylwia Zyzańska i Sławomir Napłoszek: mikst – 24.07 – eliminacje i faza finałowa

Pięciobój nowoczesny:

Anna Maliszewska: 5-6.08
Łukasz Gutkowski, Sebastian Stasiak: 5.08 i 7.08

Pływanie:

Paulina Peda: 100 m motylkowym – 24.07 eliminacje, 25.07 półfinał, 26.07 finał; 100 m grzbietowym – 25.07 eliminacje, 26.07 półfinał, 27.08 finał
sztafeta 4×100 m dowolnym kobiet (Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Kossakowska) – 24.07 eliminacje, 25.07 finał
Jan Kozakiewicz: 100 m klasycznym – 24.07 eliminacje, 25.07 półfinał, 26.07 finał
Kacper Stokowski: 100 m grzbietowym – 25.07 eliminacje, 26.07 półfinał, 27.08 finał
sztafeta 4×100 m dowolnym mężczyzn (Jakub Kraska, Karol Ostrowski, Kacper Majchrzak, Bartosz Piszczorowicz) – 25.07 eliminacje, 26.07 finał
Aleksandra Polańska: 200 m dowolnym – 26.07 eliminacje, 27.07 półfinał, 28.07 finał
Krzysztof Chmielewski: 200 m motylkowym – 26.07 eliminacje, 27.07 półfinał, 28.07 finał
Jakub Kraska: 100 m dowolnym – 27.07 eliminacje, 28.07 półfinał, 29.07 finał
sztafeta 4×200 m dowolnym mężczyzn (Mateusz Chowaniec, Kacper Majchrzak, Kamil Sieradzki, Jan Hołub) – 27.07 eliminacje, 28.07 finał
Radosław Kawęcki, Jakub Skierka: 200 m grzbietowym – 28.07 eliminacje, 29.07 półfinał, 30.07 finał
Alicja Tchórz: 100 m dowolnym – 28.07 eliminacje, 29.07 półfinał, 30.07 finał
sztafeta mieszana 4×100 m zmiennym (Paulina Peda, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Alicja Tchórz) – 29.07 eliminacje, 31.07 finał
sztafeta 4×100 m zmiennym mężczyzn (Kacper Stokowski, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Jakub Kraska) – 30.07 eliminacje, 1.08 finał
Paweł Korzeniowski: 100 m motylkowym – 29.07 eliminacje, 30.07 półfinał, 31.07 finał
Jakub Majerski: 100 m motylkowym – 29.07 eliminacje, 30.07 półfinał, 31.07 finał; 200 m motylkowym – 26.07 eliminacje, 27.07 półfinał, 28.07 finał
Laura Bernat: 200 m grzbietowym – 29.07 eliminacje, 30.07 półfinał, 31.07 finał
Paweł Juraszek, Konrad Czerniak: 50 m dowolnym – 30.07 eliminacje, 31.07 półfinał, 1.08 finał
Katarzyna Wasick: 50 m dowolnym – 30.07 eliminacje, 31.07 półfinał, 1.08 finał

Podnoszenie ciężarów:

Joanna Łochowska (55 kg) – 26.07
Bartłomiej Adamus (96 kg) – 31.07
Arkadiusz Michalski (109 kg) – 3.08

Siatkówka:

Turniej mężczyzn, faza grupowa:

24.07 (12:40): Polska – Iran
26.07 (7:20): Polska – Włochy
28.07 (9:25): Polska – Wenezuela
30.07 (7:20): Japonia – Polska
01.08 (2:00): Polska – Kanada
3.08 ćwierćfinały
5.08 półfinały
7.08 mecz o 3. miejsce, finał

Siatkówka plażowa:

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak
turniej mężczyzn – 24.07-31.07 eliminacje;
faza pucharowa 1.08-6.08

Skateboarding:

Amelia Brodka: akrobacje – 4.08

Strzelectwo sportowe:

Aneta Stankiewicz: karabin pneumatyczny – 24.07; karabin dowolny trzy postawy – 31.07
Tomasz Bartnik: karabin pneumatyczny – 25.07; karabin dowolny trzy postawy – 02.08
Klaudia Breś: pistolet pneumatyczny – 25.07; pistolet sportowy 29-30.07
Sandra Bernal: trap kobiet – 28-29.07
Aleksandra Jarmolińska: skeet kobiet – 25-26.07

Szermierka:

Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga: szpada indywidualnie – 24.07
szpada drużynowo (Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga Magdalena Piekarska-Twardochel) – 27.07
Martyna Jelińska: floret indywidualnie – 25.07

Taekwondo:

Patrycja Adamkiewicz (57 kg) – 25.07
Aleksandra Kowalczuk (+67 kg) – 27.07

Tenis:

Iga Świątek, Magda Linette: singiel – 25.07-1.08
Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak: singiel – 24.07-1.08
Magda Linette i Alicja Rosolska: debel – 25.07-2.08
Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot: debel – 24.07-30.07

Tenis stołowy:

Li Qian, Natalia Partyka: turniej singla – 24-29.07
Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor: turniej drużynowy – 1-5.08

Wioślarstwo:

czwórka podwójna (Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann) – 23-27.07
czwórka bez sterniczki (Monika Chabel, Joanna Dittman, Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska) – 23-27.07
dwójka podwójna (Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski) – 23-28.07
dwójka podwójna wagi lekkiej (Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski) – 24-29.07
czwórka podwójna (Fabian Barański, Wiktor Chabel, Dominik Czaja, Szymon Pośnik) – 23-27.07
czwórka bez sternika (Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski) – 24-28.07

Wspinaczka sportowa:

Aleksandra Mirosław: kombinacja – 4.08 i 6.08

Zapasy:

Agnieszka Wieszczek-Kordus: styl wolny, 68 kg – 2-3.08
Tadeusz Michalik: styl klasyczny, 97 kg – 2-3.08
Jowita Wesień: styl wolny, 57 kg – 4-5.08
Roksana Zasina: styl wolny, 53 kg – 5-6.08
Kamil Rybicki: styl wolny, 74 kg – 5-6.08
Magomedmurad Gadżijew: styl wolny, 65 kg – 6-7.08

Żeglarstwo:

Piotr Myszka: RS:X – 25-26.07, 28-29.07; 31.07 finał
Zofia Noceti-Klepacka: RS:X – 25-26.07, 28-29.07; 31.07 finał
Magdalena Kwaśna: Laser Radial – 25-27.07, 29-30.07, 1.08 finał
Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda: 49er FX – 27-28.07, 30-31.07, 2.08 finał
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński: 49er mężczyzn – 27-28.07, 30-31.07, 2.08 finał
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar: 470 – 28-30.07, 1-2.08, 4.08 finał

Igrzyska olimpijskie 2020. Pełen program IO 2020

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan