Tokio 2020: Iga Świątek w 2. rundzie

Polscy tenisiści rozpoczęli swoje zmagania na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Iga Świątek wygrała z Moną Barthel i awansowała do 2. rundy gry pojedynczej.

Tokio 2020: Iga Świątek – Mona Barthel 6:2, 6:2

Debiut młodej, ale już utytułowanej Polki na igrzyskach olimpijskich w Tokio i pewne zwycięstwo nad będącą dużo niżej w rankingu Moną Barthel. Przed rozpoczęciem meczu to Iga była zdecydowaną, a wręcz murowaną faworytką. Barthel znajduje się dopiero na 210. miejscu w rankingu WTA i zagrała na igrzyskach tylko dzięki wycofaniu się w ostatniej chwili Angelique Kerber. Świątek zgodnie z planem od początku grała mocno i ofensywnie. Niemka często doprowadzała do stanu równowagi w gemie, jednak decydujące punkty najczęściej przegrywała. Ostatecznie Polka wygrała pierwszą partię 6:2 po 40 minutach.

Drugi set toczył się w podobnym tempie, jednak nie byliśmy świadkami tak wielu punktów w poszczególnych gemach. Iga ponownie wygrała partię 6:2, a tym samym całe spotkanie. Mecz z pewnością nie zachwycił, ale nie możemy narzekać. Mamy debiutanckie zwycięstwo Igi Świątek na igrzyskach olimpijskich.

W kolejnym meczu Iga Świątek zagra z Paulą Badosa, która pokonała Kristinę Mladenović 6:7 (4), 6:3, 6:0.

OBSTAW MECZ ŚWIĄTEK – BADOSA W BETFAN

Tokio 2020: Majchrzak gorszy od Kecmanovicia

Po zwycięstwie Igi Świątek przyszedł czas na Kamila Majchrzaka. Niestety, Polak zupełnie nie poradził sobie w starciu z Miomirem Kecmanoviciem, chociaż wiele osób spodziewało się tutaj małej sensacji i wygranej Kamila. Pierwszy set w tym spotkaniu był bardzo wyrównany. Obaj zawodnicy mieli sporo szans na przełamanie przeciwnika, jednak ostatecznie to Kecmanović uzyskał o jedno przełamanie więcej i domknął seta, wygrywając go ostatecznie 6:4. Druga partia to już zupełna dominacja Serba. Polak gładko przegrał 2:6, żegnając się tym samym z Tokio.

Miomir Kecmanović – Kamil Majchrzak 6:4, 6:2

Tokio 2020: Hubert Hurkacz w parze z Łukaszem Kubotem również poza turniejem

Niestety, trudne losowanie polskich tenisistów o którym pisałem wcześniej dało się we znaki. Dzień kończymy porażką Hurkacza i Kubota z parą Zverev/Struff. Pierwszy set toczył się pod dyktando Niemców, którzy dwukrotnie przełamali polską parę. W drugim secie byliśmy świadkami bardzo dobrej i wyrównanej gry z obu stron. Nikt nie stracił własnego podania i tie-break musiał zadecydować o ostatecznym wyniku drugiej partii. Niestety, Polacy w nim okazali się minimalnie gorsi od Niemców i muszą pożegnać się z turniejem deblowym. Hubert Hurkacz jutro rozegra swój mecz w grze pojedynczej z Martonem Fucsovicsem.

Alexnader Zverev/Jan-Lennard Struff – Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot 6:2, 7:6 (5)