Tokio 2020: Koniec igrzysk dla Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz rozegrał we wtorek drugi mecz singlowy. Jego rywalem był zdecydowanie niżej notowany Liam Broady, ale ku zaskoczeniu Polak przegrał to starcie 1:2 (5:7, 6:3, 3:6).

Tokio 2020: słaby mecz Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz we wtorkowy poranek rozpoczął mecz z Brytyjczykiem – Broadym. Rywal wrocławianina jest zdecydowanie niżej notowanym tenisistą, w rankingu ATP zajmuje bowiem dopiero 143. pozycję, a Polak plasuje się na 12. miejscu. Hurkacz był więc zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale przegrał swoje starcie 5:7, 6:3, 3:6.

1. set

Początek rywalizacji wyglądał obiecująco. Hubert Hurkacz już w czwartym gemie przełamał Broady’ego i wygrywał 3:1. Później jednak gra naszego reprezentanta była coraz gorsza. W siódmym gemie wrocławianin oddał podanie i był to początek jego problemów. Jedynie dobry serwis utrzymywał go dalej w grze. Polak został ponownie przełamany w 11. gemie i przegrał pierwszy set 5:7.

2. set

W drugim secie Polak grał już nieco bardziej nerwowo. W początkowych gemach Hurkacz często wybiegał do siatki, aby szybko zdobyć punkty. Wymiana ciosów trwała aż do ósmego gema, w którym otworzyła się szansa dla Huberta. Wrocławianin dzięki dobremu forhendowi przełamał Broady’ego. W dziewiątym gemie zmarnował trzy piłki setowe, ale dopiął swego za czwartym razem.

3. set

Trzeci set zaczął się dla Huberta fatalnie. Już przy pierwszym swoim podaniu został przełamany i Brytyjczyk wygrywał 3:0. W czwartym gemie Broady miał kolejne dwa break pointy, ale Polak zdołał się obronić. O dobrym wyniku trudno było jednak myśleć. Rywal Hurkacza grał pewnie i wykorzystywał słabszy dzień naszego reprezentanta.

Tokio 2020: koniec olimpiady dla Hurkacza

Dla Huberta Hurkacza jest to koniec Igrzysk Olimpijskich. Polak podobnie jak wczoraj Iga Świątek, przegrał swój singlowy mecz. Polka ma jednak szanse na rekompensatę, ponieważ czeka ją jeszcze mikst Łukaszem Kubotem. Hubert Hurkacz odpadł także w pierwszej rundzie debla, dlatego nie zobaczymy go już na kortach w Tokio. Broady powalczy w środę o ćwierćfinał z Francuzem Jeremym Chardym.

Obstaw kolejne mecze tenisa ziemnego podczas Igrzysk Olimpijskich.