Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Tenis w kryzysie. Kolejny turniej odwołany

dodano: 12 Sierpnia 2020, autor: Agnieszka Sermak

Tenis ziemny jest w ciężkim stanie. O ile większość dyscyplin powoli się odmraża, o tyle ten sport praktycznie nadal stoi w miejscu.

TENIS CZEKA NA ODMROŻENIE

Tenisistki zmuszone są wykreślić kolejną imprezę ze swojego kalendarza. W ślad za turniejem ATP odwołany został również po raz pierwszy w historii planowany na listopad turniej Toray Pan Pacific Open w stolicy Japonii. Niedawno padło postanowienie, że do końca roku nie odbędą się już żadne profesjonalne turnieje w Chinach. Jedyne, co pozostało w harmonogramie, to październikowy turniej Korea Open w Seulu.

Nieco lepiej kształtuje się sytuacja w Europie oraz Ameryce – pewny jest start pierwszego od pięciu miesięcy turnieju w Palermo, który rozpocznie się 3 sierpnia. Pula to zaledwie 222,5 tysiąca dolarów, co jest niewielką sumą dla najlepszych tenisistów. Wiele gwiazd tenisa odwołało swój przyjazd, jednak sam turniej jest niezagrożony. Za kilka tygodni odbędzie się także turniej w Cincinnati, a później prawdopodobnie do skutku dojdzie także US Open. Światowy tenis dzięki tym turniejom będzie mógł złapać wiatr w żagle.

CZAS NA NOWE ROZWIĄZANIA

Organizacje WTA i ATP wobec anulowania znacznej części turniejów przyjęły nowe rozwiązania dotyczące aktualizacji rankingów. Będą one opierać się na wynikach osiągniętych przez tenisistów i tenisistki na przestrzeni ostatnich 22 miesięcy, począwszy od marca 2019.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Wenezuela/

Brazylia - Wenezuela: inauguracja Copa America 2021

Już w niedzielę o 23:00 rozpocznie się Copa America 2021 Brazylia w meczu otwarcia zmierzy się z Wenezuelą Gospodarze są faworytami całego turnieju Copa America 2021: Brazylia - Wenezuela...
czytaj wiecej
Reprezentacje/Typowanie/Typy EURO 2020/

Euro 2020: Macedonia postawi się Austrii?

Trzeci dzień Euro 2020 i mecz Austrii z Macedonią Północną, który może być zdecydowanie ciekawszy niż nam się wydaje Z tej okazji przygotowałem zapowiedź i typy na to spotkanie  Euro...
czytaj wiecej