Szymon Marciniak sędzia meczu Belgia – Rumunia

Patryk Śliwiński

20 czerwca 2024

Nie tylko Polscy piłkarze pojechali na Euro 2024. W składzie sędziów znalazł się między innymi Szymon Marciniak i wiemy już, kiedy posędziuje pierwszy mecz.

Marciniak Euro 2024

Szymon Marciniak pojechał na Euro 2024 jako jeden z głównych sędziów. Polski arbiter nie poprowadził żadnego meczu w 1. kolejce. Wiemy już jednak, że posędziuje mecz Belgia – Rumunia, który odbędzie się w sobotę 22 czerwca o 21:00.

Obstawiaj Euro 2024

Szymon Marciniak rozpoczyna Euro 2024

Choć za nami już pierwsza kolejka i część drugiej fazy grupowej Euro 2024, to Szymon Marciniak nie doczekał się jeszcze poprowadzenia meczu. To zmieni się już w sobotę. Polak został wybrany głównym sędzią meczu Belgia – Rumunia. Będzie to mecz w grupie E, a spotkanie rozpocznie się 0 21:00.

Belgia pod toporem

To właśnie w grupie E mieliśmy do tej pory najbardziej nieprzewidywalne wyniki. W pierwszej kolejce triumfowały underdogi, a więc Rumunia i Słowacja. Belgia i Ukrainą pozostają z zerowym dorobkiem punktowym i nie mają już miejsca na błąd.

Dla Szymona Marciniaka może być to trudny mecz do sędziowania. Belgowie to skład naszpikowany gwiazdami takimi jak De Bruyne, Doku czy Lukaku. Przypomnijmy, że w starciu Belgii ze Słowacją arbiter musiał dwa razy anulować bramki Belgów. Rumuni wyglądają bardzo dobrze, są na fali wznoszącej i mimo mniej jakościowych nazwisk, potrafią przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Przekonała się o tym Ukraina, która przegrała aż 0:3.

Czwarty wielki turniej dla Marciniaka

Szymon Marciniak to bezsprzecznie najlepszy polski sędzia. Polak sędziował wiele ważnych spotkań, a w tym finał mundialu w Katarze. Dla Marciniaka będzie to już czwarty wielki turniej międzynarodowy. Wcześniej sędziował MŚ w Katarze i MŚ w 2018 roku, a także Euro 2016.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy