Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2020: Szwecja – Słowacja, szanse Polski na awans

Po porażce ze Słowacją sytuacja Polski w grupie E na Euro 2020 jest bardzo trudna. Do rozegrania zostały nam mecze z Hiszpanią i ze Szwecją. Jakie są możliwe scenariusze na wyjście z grupy?

  • Jakie szanse ma Polska na awans w przypadku zwycięstwa Szwecji?
  • Jakie szanse ma Polska na awans w przypadku remisu?
  • Jakie szanse ma Polska na awans w przypadku zwycięstwa Słowacji?

Tabela grupy E prezentuje się po pierwszej kolejce następująco:

Lp. Drużyna M Pkt W R P Br+ Br- +/-
1. Słowacja 1 3 1 0 0 2 1 +1
2. Szwecja 1 1 0 1 0 0 0 0
3. Hiszpania 1 1 0 1 0 0 0 0
4. Polska 1 0 0 0 1 1 2 -1

Euro 2020: Szwecja – Słowacja – wygrana Szwecji, a szanse Polski

Wygrana Szwedów jest dla nas najczarniejszym scenariuszem. Jeżeli chcielibyśmy mieć szanse na awans, musielibyśmy chociaż zremisować z Hiszpanią. W przypadku porażki nie mielibyśmy szans na awans i zakończylibyśmy rozgrywki na ostatnim miejscu w grupie E. Jeżeli uda się podzielić punktami, to wszystko będzie zależało od spotkania Polska – Szwecja. Wygrana w trzeciej kolejce zapewniłaby nam awans do fazy pucharowej. Bardzo trudno jednak będzie urwać punkt rozdrażnionym Hiszpanom, którzy bezbramkowo zremisowali z Trzema Koronami. Jest to dla nas najgorszy scenariusz, ale także najbardziej prawdopodobny.

Euro 2020: Szwecja – Słowacja – remis, a szanse Polski

Remis również nie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem, ale zdecydowanie lepszym niż wygrana Szwecji nad Słowacją. Jeżeli w piątkowym meczu dojdzie do podziału punktów, możemy sobie pozwolić na porażkę z Hiszpanią, choć zmniejszyłoby to nasze szanse na awans. W spotkaniu ostatnie kolejki musielibyśmy jednak wygrać ze Szwecją. Moglibyśmy wtedy liczyć na awans z trzeciego miejsca, choć jest to ryzykowne rozwiązanie. Obecnie klasyfikacja drużyn z trzeciego miejsca wygląda następująco:

  1. Austria 2 mecze, 3 punkty, bilans 0
  2. Finlandia 2 mecze, 3 punkty, bilans 0
  3. Hiszpania 1 mecz, 1 punkt, bilans 0
  4. Szwajcaria 2 mecze, 1 punkt, bilans -3
  5. Niemcy 1 mecz, 0 punktów, bilans -1
  6. Chorwacja 1 mecz, 0 punktów, bilans -1

Przypomnijmy, że do fazy pucharowej awansują cztery drużyny, które zdobyły najwięcej punktów będąc na trzecim miejscu w grupie.

Euro 2020: Szwecja – Słowacja – wygrana Słowacji, a szanse Polski

Jeżeli Słowacja wygra ze Szwecją, to nawet pokonując Hiszpanię i Trzy Korony, nie mamy szans na wyprzedzenie naszego pierwszego rywala na Euro 2020. Najbardziej prawdopodobną opcją ponownie byłby awans z trzeciego miejsca. Musielibyśmy jednak pokonać w trzecim meczu Szwedów i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych grupach.

Euro 2020: szanse Polski na wyjście z grupy

Eksperci z portalu theanalyst.com nie dali zbyt dużych szans Polsce na wyjście z grupy. Według nich jest to zaledwie 19,1 %. Aby być pewnymi awansu, nie patrząc na wyniki rywali, Biało-Czerwoni musieliby wygrać dwa pozostałe spotkania. Kurs na to, że nasza reprezentacja znajdzie się w fazie pucharowej wynosi w BETFAN 3.50. Analitycy ze wspomnianego portalu największą szansę na awans dają Hiszpanom, ponieważ wynosi aż 94,67 %, natomiast dla Szwecji i Słowacji to kolejno 79,77 % i 79,01 %.

Zapoznaj się z zapowiedzią Szwecja – Słowacja.

Polska zagra z Hiszpanią 19 czerwca. Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na 21:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!