Szoboszlai węgierskim Sportowcem Roku!

Dominik Szoboszlai otrzymał miano Sportowca Roku, a po raz pierwszy w ponad 60-letniej historii plebiscytu zwyciężył piłkarz.

SZOBOSZLAI DOCENIONY W KRAJU

Zawodnik, który niedawno z Austrii przeniósł się do RB Lipsk, miał ogromny wpływ na awans reprezentacji Węgier do mistrzostw Europy. W doliczonym czasie gry zdobył on bramkę na wagę zwycięstwa w starciu barażowym z Islandią. Wielki talent węgierskiej piłki nie miał sobie równych w plebiscycie i wygrał go ze zdecydowaną przewagą, będąc zarazem jego pierwszym piłkarskim zwycięzcą. Drugie miejsce zajął tenisista Maton Fucsovics, a podium zamknął Peter Gulacsi – obecnie kolega z drużyny Szoboszlaia.

NOWA ERA PIŁKARSKA NA WĘGRZECH?

Starsi Madziarowie z utęsknieniem wspominają Ferenca Puskasa, do tej pory uznawanego za bezkonkurencyjnie największą gwiazdę w piłkarskiej historii tego kraju. Ścieżka kariery Szoboszlaia pozwala Węgrom marzyć o tym, że wkrótce mogą oni ponownie zyskać piłkarza światowego formatu, co może stać się bodźcem dla jeszcze dynamiczniejszego rozwoju piłki nożnej w tym kraju, która od lat 50. tkwiła w marazmie, a powoli zaczyna się to zmieniać. Zwycięstwo 20-latka w plebiscycie jest więc pewnego rodzaju symbolem nadziei na powrót wielkiej piłki dla węgierskich kibiców.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!

Zostaw komentarz

promocje-betfan