Szkocja – Polska: Ostatni sprawdzian przed finałem baraży

Już 24 marca reprezentacja Polski rozegra mecz towarzyski ze Szkocją. Obie drużyny dogadały się na takie spotkanie, ponieważ ani Polska, ani Szkocja nie rywalizują w półfinale baraży do mistrzostw świata 2022. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Szkocja – Polska (24.03, 20:45) – Zapowiedź meczu

Ostatni sprawdzian dla naszej kadry przed najważniejszym meczem w tym roku, czyli finałem baraży. Zwycięstwo w barażu oznacza udział w mundialu w Katarze, natomiast porażka oznacza kolejne cztery lata czekania na takie wydarzenie z udziałem reprezentacji Polski. Zanim jednak odbędzie się wspominany mecz barażowy, Polska zagra ze Szkocją w ramach spotkania towarzyskiego, ponieważ obie ekipy nie rozgrywają w tym terminie meczu o stawkę.

Szkocja w półfinale barażu trafiła na reprezentację Ukrainy i ze względów politycznych, mecz ten został przełożony na bliżej nieznany termin. Czesław Michniewicz zadebiutuje jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Jakiego składu możemy się spodziewać na to spotkanie? Na pewno nie należy się spodziewać, że Michniewicz sięgnie po nasze największe gwiazdy. Raczej powinniśmy spodziewać się występu rezerwowych lub też młodych, perspektywicznych zawodników.

Szkocja – Polska (24.03, 20:45) – Forma i ostatnie wyniki obu ekip

Zacznijmy niecodziennie od drużyny naszych czwartkowych rywali. Szkoci prezentują się bardzo dobrze, jeśli chodzi o ostatnie spotkania. Wygrali 6 meczów z rzędu o stawkę między innymi z Austrią, czy też Danią. Niewątpliwie wyspiarze będą bardzo groźnym rywalem dla Biało-Czerwonych.

Na Euro 2020 Szkoci nie wyszli z grupy, jednak udało im się zremisować z przyszłym finalistami tej imprezy, czyli reprezentacją Anglii.

 

Polska jeszcze pod wodzą Paulo Sousy fatalnie zakończyła eliminacje mistrzostw świata 2022. Porażka z Węgrami, która sprawiła, że nie jesteśmy rozstawieni w barażach. Ostatecznie wiemy jednak, że nie miało to większego znaczenia, ponieważ Rosja, z którą mieliśmy zagrać pierwszy mecz na wyjeździe, została wykluczona z tych rozgrywek.

Euro 2020 to również ogromny zawód dla kibiców Biało-Czerwonych. Polska nie wyszła z grupy, przegrywając między innymi ze Słowacją, czy też Szwecją.

Szkocja - Polska (24.03, 20:45) - Typ na mecz

1.92

OBIE DRUŻYNY

STRZELĄ GOLA

betfan

 

Szkocja wydaje się być bardzo mocną i zmotywowaną drużyną. Gospodarze nie będą za kilka dni rozgrywać meczu w finale baraży, dlatego też mogą podejść do tego spotkania całkiem poważnie. Polacy na pewno będą się chcieli pokazać z jak najlepszej strony, podobnie jak sam Czesław Michniewicz, dla którego jest to debiut na selekcjonerskiej ławce. Stawiam, że w tym spotkaniu zobaczymy trochę przyjemnej dla oka piłki i przynajmniej po jednym golu z obu stron.

Szkocja Polska - Potencjalne składy

Szkocja: Gordon - McTominay, Hanley, Tierney - Patterson, McGregor, Gilmour, Taylor - McGinn, Christie - Adams. Trener: Clarke.

Polska: Szczęsny - Bednarek, Glik, Kamiński - Cash, Krychowiak, Moder, Reca - Zielinski, Szymański - Milik. Trener: Michniewicz.

Szkocja Polska - Transmisja meczu

Transmisja: TVP 1, TVP Sport, Polsat Sport Premium 1

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!