Szczęśliwe zwycięstwo Hiszpanów

Po rozczarowującym remisie z Grecją na własnym stadionie Hiszpanie do Gruzji lecieli z jasno postawionym celem – zdobycie 3 punktów. Spotkanie rozgrywane w Tbilisi mogło zobaczyć z trybun 15 tysięcy kibiców, co w dobie pandemii jest rzadkością.

• Przegrana pierwsza połowa
  • Gol w doliczonym czasie gry
  • Sytuacja w grupie B

Zwycięstwo po golu w doliczonym czasie gry

Nie jest to na pewno wymarzony początek eliminacji Mistrzostw Świata dla reprezentacji Hiszpanii. Po remisie z Grecją przyszło wymęczone, a wręcz wyszarpane zwycięstwo nad Gruzją. Luis Enrique w stosunku do poprzedniego meczu dokonał aż 7 zmian. Na ławce zasiedli między innymi: Sergio Ramos, Rodri, czy Koke. Mecz nie rozpoczął się dobrze dla La Furia Roja. Żółte kartki szybko otrzymali Diego Llorente i Pedro Porro, a puentą słabej pierwszej połowy Hiszpanów była stracona bramka w 44. minucie. Khvicha Kvaratskhelia otworzył rezultat nie dając szans bramkarzowi drużyny z Półwyspu Iberyjskiego. Od początku drugiej połowy Hiszpanie rzucili się do odrabiania strat. Napierali na Gruzinów i w 56. minucie Ferran Torres zdobył bramkę wyrównującą. Wydawało się, że reprezentacja Hiszpanii pójdzie za ciosem i szybko strzeli kolejnego gola. Tak się jednak nie stało, a przed kolejną kompromitacją La Furia Roja uchronił Dani Olmo przepięknym strzałem z dystansu. Giorgi Loria nie zdołał wyłapać piłki i ostatecznie Hiszpania wygrała ten mecz 2-1. Warto wspomnieć, iż w reprezentacji Gruzji cały mecz rozegrał Walerian Gwilia z Legii Warszawa, a z ławki rezerwowych na ostatnie 10 minut wszedł Nika Kwekweskiri z Lecha Poznań.

Szwecja z kompletem punktów, Hiszpania na drugim miejscu

Reprezentacja Szwecji po zwycięstwach z Gruzją (1-0) i Kosowem (3-0) prowadzi w grupie B, natomiast Hiszpanie po utracie punktów w meczu z Grecją znajdują się na drugim miejscu z dorobkiem 4 punktów. Zapowiada się niezwykle ciekawa walka między tymi zespołami o awans na mundial. Kluczowe będą na pewno mecze bezpośrednie, jednak pierwszy z nich zostanie rozegrany dopiero we wrześniu. A może do walki włączy się jeszcze Grecja? Przekonamy się o tym po środowych meczach w tej grupie.

Mecze trzeciej kolejki w grupie B:
Hiszpania-Kosowo (20:45)
Grecja-Gruzja (20:45)

Na ostatnim mundialu w 2018 roku reprezentacja Hiszpanii odpadła w 1/8 finału po przegranych rzutach karnych z Rosją. Po tej porażce stanowisko selekcjonera La Furia Roja po Fernando Hierro przejął Luis Enrique, który ma poprowadzić Hiszpanów do sukcesów na kolejnych Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.