Szalony mecz i siedem bramek w Vigo!

Na zakończenie 30. kolejki hiszpańskiej La Liga byliśmy świadkami bardzo emocjonującego spotkania. Sevilla zdołała odwrócić losy meczu i wywieźć z Vigo 3 punkty. Zespół z Andaluzji pozostaje tym samym w zaciętej walce o mistrzostwo i podium w La Liga

• Celta Vigo – Sevilla
  • Papu Gomez bohaterem
  • 8 kolejek do końca sezonu

Celta Vigo – Sevilla (3:4)

Ależ to był mecz w wykonaniu obu drużyn! Dla takich spotkań warto oglądać hiszpańską La Ligę. Grad bramek, sporo emocji i zwrotów akcji. Wszystko czego oczekujemy w dzisiejszym futbolu. Ale przejdźmy do samego przebiegu spotkania. Mecz rozpoczął się znakomicie dla Sevilli. Już w 7. minucie bramkę dla gości strzelił Jules Kounde. Sevilla zadowolona z prowadzenia cofnęła się nieco do obrony, a to bezlitośnie wykorzystała Celta Vigo, a konkretnie Iago Aspas, który strzelił 2 bramki w zaledwie 3 minuty. To nie był jeszcze koniec emocji w pierwszej połowie. w 35. minucie Fernando po asyście Suso trafił do bramki Celty Vigo. Pod koniec pierwszej odsłony gospodarze znowu powrócili na prowadzenie. Bramkę w 43. minucie dla Celty Vigo zdobył Brais Mendez. Po pierwszej połowie Rafał Wolski podzielił się swoimi trafnymi spostrzeżeniami na Twitterze:

I rzeczywiście w drugiej połowie Sevilla zdołała strzelić 2 bramki i wygrać to arcyważne spotkanie. Najpierw, w 60. minucie, wyrównującego gola strzelił Ivan Rakitić, a 16 minut później fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Papu Gomez, który został okrzyknięty bohaterem tego spotkania. Sevilla ostatecznie wygrała starcie z Celtą 4:3.

Zacięta walka między pierwszą czwórką w La Liga

Do końca sezonu w Hiszpanii pozostało jeszcze 8 kolejek. Wiemy raczej na pewno, jakie zespoły zajmą wszystkie miejsca w TOP 4, jednak nie mamy pojęcia co do ich kolejności na koniec sezonu. Według BETFAN największe szansę na mistrzostwo mają Real lub Barcelona, jednak moim zdaniem Atletico też nie odpuści i decydujący może być mecz bezpośredni z Barceloną. Jeśli chodzi o Sevillę to mają oni już kilka punktów straty i muszą liczyć na potknięcia innych drużyn o co łatwo na pewno nie będzie zwłaszcza na samym końcu sezonu.