Symulacja Euro 2020. Kto zostanie mistrzem?

Euro 2020 to największe piłkarska impreza roku, którą ze względu na pandemię koronawirusa przeniesiono na 2021 rok. Po intensywnej fazie grupowej, w trakcie której rozegrano 36 spotkań, wyłoniono finałową szesnastkę. Od 25 czerwca do 11 lipca kolejne ekipy będą rywalizować o miano mistrza Europy. Kto nim zostanie?

Za nami faza grupowa Euro 2020, która trwała od 11 do 23 czerwca. Po niej nastąpi faza pucharowa. By znaleźć się w finale dana reprezentacja będzie musiała przebrnąć trzy kolejne etapy: 1/8 finału, ćwierćfinał i półfinał. Łącznie dwie najlepsze drużyny rozegrają siedem spotkań. Przed turniejem to może być każda z drużyn, dlatego warto zapoznać się z kompendium wiedzy o każdej z nich. Kto zatem ma największe szanse na triumf? Oto symulacja fazy pucharowej Euro 2020.

Euro 2020: 1/8 finału

WALIA – DANIA (26.06 18:00)

Mimo trudnych początków dla obu reprezentacji z meczu na mecz grały coraz lepiej. Duńczycy podnieśli się po fatalnej inauguracji kryjącej się w cieniu za poważnymi problemami zdrowotnymi i reanimacją Christiana Eriksena. Wyjście z grupy przypieczętowali efektownym zwycięstwem 4:1 nad Rosją, zapewniając sobie drugą lokatę. Walia natomiast w pierwszym meczu wyszarpała remis ze Szwajcarią i już w drugiej kolejce zapewniła sobie awans ogrywając Turcję (2:0).

Symulacja: 0:2 Awans: Dania

Spotkanie Walia – Dania obstawiaj już teraz na BETFAN

WŁOCHY – AUSTRIA (26.06 21:00)

Włosi mkną przez mistrzostwa Europy jak burza. Wciąż nie starła się z drużyną, która byłaby w stanie strzelić im gola na Euro 2020, natomiast w ofensywie Italia radzi sobie bez zarzutu, będąc z siedmioma trafieniami jedną z najskuteczniejszych ekip na turnieju. Podopieczni Roberto Manciniego są niepokonani od 30 spotkań i tak również powinno pozostać po meczu 1/8 finału ME, w którym zmierzą się z Austrią. Das Team awans do fazy pucharowej zapewnił sobie dopiero w ostatniej kolejce, ogrywając skromnie 1:0 Ukrainę. Wcześniej uległ gładko Holandii (0:2) i do 78. minuty remisował z debiutantem w mistrzostwach Macedonią Północną (3:1)

Symulacja: 2:0 Awans: Włochy

Spotkanie Włochy – Austria obstawiaj już teraz na BETFAN

HOLANDIA – CZECHY (27.06 18:00)

Czeska reprezentacja to jedno z pozytywnych zaskoczeń fazy grupowej Euro 2020. Nasi południowi sąsiedzi do ostatnich chwil walczyli o to, by wyjść z pierwszego miejsca. Niestety zakończyło się na trzeciej lokacie i rywalizacji z Holandią, która w grupie C nie straciła nawet punktu, a w ostatnich meczach zachowała czyste konto. Niewiele wskazuje na to, by zmieniło się to po 1/8 finału. Za sprawą sprzyjającej drabinki Oranje wyrastają na jednego z faworytów turnieju, a strefa medalowa jest niemal ich obowiązkiem.

Symulacja: 3:1 Awans: Holandia

Spotkanie Holandia – Czechy obstawiaj już teraz na BETFAN

BELGIA – PORTUGALIA (27.06 21:00)

Największy hit 1/8 finału i mecz, który z walki o mistrzostwo wyeliminuje albo obrońcę tytułu, albo brązowego medalistę ostatniego mundialu. Choć Portugalia awansowała do fazy pucharowej jako jeden z tzw. luck loserów, czyli zespołów z trzecich miejsc, to dokonali tego z najlepszym bilansem. Belgowie natomiast dali sobie wbić zaledwie jednego gola. Losy awansu mogą zależeć od strzeleckiej formy dwóch czołowych snajperów obu reprezentacji, czyli Romela Lukaku i Cristiano Ronaldo. Ten duet strzelił już osiem goli na Euro 2020.

Symulacja: 3:2 Awans: Belgia.

Spotkanie Belgia – Portugalia obstawiaj już teraz na BETFAN

CHORWACJA – HISZPANIA (28.06 18:00)

Zarówno Hiszpania, jak i Chorwacja o awans do fazy pucharowej musiały drżeć do ostatniego meczu. Przypieczętowały go w efektownym stylu. Jest to dowód na to, że obie reprezentacje dopiero się rozkręcają na tym turnieju. Niestety jednak z nich zakończy w nim udział na 1/8 finału. Należy się zatem spodziewać wyrównanego spotkania, choć to La Furia Roja wyrasta na minimalnego faworyta, tym bardziej, że przystąpi do rywalizacji po triumfie 5:0 nad Słowacją. Należy również podkreślić, że Hiszpanie mimo zajęcia drugiego miejsca w grupie E stracili tylko jednego gola i wciąż są niepokonani.

Symulacja: 1:2 Awans: Hiszpania

Spotkanie Chorwacja – Hiszpania obstawiaj już teraz na BETFAN

FRANCJA – SZWAJCARIA (28.06 21:00)

Francuzi przed turniejem byli murowanym faworytem do zwycięstwa. Na nim samym już tak przekonująco nie grają. Wymęczone zwycięstwo z Niemcami oraz wpadki z Węgrami oraz Portugalią sprawiają, że ocena realnych szans i siły Les Bleus wciąż nie jest możliwa. Mistrzowie świata nie powinni mieć jednak problemów z wyeliminowaniem Szwajcarii, która do 1/8 finału dostała się jako jeden z czterech szczęśliwych przegranych z trzecich miejsc.

Symulacja: 3:1 Awans: Francja

Spotkanie Francja – Szwajcaria obstawiaj już teraz na BETFAN

ANGLIA – NIEMCY (29.06 18:00)

Drugi z hitowych spotkań 1/8 finału Euro 2020. Zarówno dla Anglików, jak i Niemców zwycięstwo w tym meczu może okazać się przepustką do finału ze względu na korzystny układ drabinki. Niemniej jednak obie ekipy nie przekonały jeszcze swoją grą kibiców do bycia pewnym triumfu. Mistrzowie świata z 2014 roku zawiedli z Francuzami (0:1), po czym roznieśli Portugalię (4:2), by trzy dni później ponownie rozczarować, tylko remisując z Węgrami (2:2). O takich wahaniach formy nie można mówić w kontekście angielskiego zespołu, bowiem w żadnym spotkaniu Synowie Albionu nie wykazali się niczym szczególnym. Postawiono na minimalizm, czyli dwa strzelone gole i trzy czyste konta przekuto na siedem punktów i awans. Co będzie dalej?

Symulacja: 1:0 Awans: Anglia

Spotkanie Anglia – Niemcy obstawiaj już teraz na BETFAN

SZWECJA – UKRAINA (29.06 21:00)

Jedno z największych zaskoczeń i drużyna, która żegnała się z turniejem spotkają się na przeciwko siebie. Szwedzi żelazną defensywą zaskoczyli, zwyciężając grupę E przed Hiszpanią, Słowacją i Polską. Wciąż ich gra nie jest przekonująca. Niemniej jednak zmierzą się z Ukrainą, która z Euro 2020 żegnała się po porażce z Austrią. Niewiele wskazywało na to, że z trzema punktami zdołają awansować, ale pomyślne układy innych grup sprawiły, że nasi wschodni sąsiedzi otrzymali drugą szansę od losu, występując w 1/8 finału. Pytanie czy jej nie zmarnują.

Symulacja: 1:0 Awans: Szwecja

Spotkanie Szwecja – Ukraina obstawiaj już teraz na BETFAN

 

Euro 2020: 1/4 finału

HISZPANIA – FRANCJA (2.07, 18:00)

Francuzi w przeciwieństwie do Holandii czy Anglii nie mieli szczęścia do losowania ani rywali w fazie grupowej, ani w pucharowej. Po rywalizacjach z Niemcami czy Portugalią już w ćwierćfinale zmierzyliby się Hiszpanią. Mimo to nadal są w gronie faworytów do tytułu i również tę potyczkę powinni zwyciężyć, tym bardziej, że w fazie grupowej La Furia Roja męczyła się zarówno z Polską, jaki i Szwecją. W obu tych meczach ekipę Luis Enrique trapiły zarówno problemy w obronie, jak i ataku. Les Bleus takich kłopotów nie mają.

Symulacja: 1:0 Awans: Francja

BELGIA – WŁOCHY (2.07, 21:00)

Dla Włochów ćwierćfinał Euro 2020 będzie pierwszym poważnym testem w turnieju. Wcześniej Italia nie musiała się mierzyć z zespołami zaliczanymi do światowego topu, a za taką można uznać Belgię. Czerwone Diabły będą miały jednak za sobą wyczerpującą potyczkę z Portugalią. Mimo to należy spodziewać się wyrównanego widowiska, które niekoniecznie musi zakończyć się w regulaminowym czasie gry.

Symulacja: 1:1 Awans: Włochy

DANIA – HOLANDIA (3.07, 18:00)

Holendrzy, podobnie jak Włosi, w ostatnich latach przeżywali trudne lata. Powoli następuje u nich jednak coraz mocniej uwidaczniający się rozwój, którego owocem może być półfinał Euro 2020. Dzięki szczęściu w losowaniu i znalezieniu się w znacznie bardziej korzystnej i nieobfitującej w europejskie tuzy części drabinki Oranje mogą po raz szósty znaleźć się w strefie medalowej. Choć Duńczycy napędzeni powrotem do gry po fatalnym początku, to nie wyglądają na tak silnych, by ograć Holendrów.

Symulacja: 1:2 Awans: Holandia

SZWECJA – ANGLIA (3.07, 21:00)

Gdy trzy lata temu Szwedzi opuszczali grupę mistrzostw świata kosztem m.in. Niemców, zatrzymali się dopiero na ćwierćfinale. Ten występ Blagult traktowano jako niezaprzeczalny sukces. Marzenia o większych popsuli wtedy Anglicy. Synowie Albionu ponownie mogą rozwiać nadzieje Szwedów na Euro 2020. Los znowu skrzyżuje obie ekipy w ćwierćfinale mistrzostw Europy i ponownie Garetha Southgate’a wyrastają na zdecydowanych faworytów.

Symulacja: 0:2 Awans: Anglia

Euro 2020: 1/2 finału

WŁOCHY – FRANCJA (6.07, 21:00)

Wielu widziałoby to spotkanie nie w półfinale, a finale Euro 2020. Francuzi od dawna uważani byli za faworytów do końcowego triumfu w mistrzostwach Europy. Włosi na to miano zapracowali efektowną grą już na samym turnieju, dlatego ich potyczka może okazać się kluczowa w kontekście sięgnięcia po czempionat na Starym Kontynencie. Choć Les Bleus marzyli o powtórzeniu sukcesu Hiszpanów sprzed kilku lat, czyli sięgnięcie turniej po turnieju po mistrzostwo świata i Europy, to ta sztuka może im się nie powieść. Po okresie posuchy to Włosi powinni wystąpić w finale.

Symulacja: 1:0 Awans: Włochy

HOLANDIA – ANGLIA (7.07, 21:00)

Anglicy od lat mierzą się z łątką drużyny, która zawodzi na wielkich turniejach. Choć na mundialu w 2018 roku Synowie Albionu po raz pierwszy w XXI wieku dotarli do strefy medalowej, to ostatecznie finiszowali na czwartym miejscu. Złe fatum mieli w końcu przełamać na Euro 2020 i wiele na to wskazuje. Holendrzy to wciąż targana problemami wewnętrznymi reprezentacja, która może nie być w stanie zatriumfować w półfinale. Choć zapowiada się on na wyrównany, górę może wziąć większe doświadczenie Anglików na wielkich imprezach.

Symulacja: 1:1 Awans: Anglia

Euro 2020: finał

WŁOCHY – ANGLIA (11.07, 21:00)

Choć Anglicy obok Francuzów byli wskazywani w gronie faworytów do triumfu w Euro 2020, to już w trakcie turnieju nie dali powodów, by tak sądzić. Mimo to dzięki dobremu układowi drabinki w finale powinni się znaleźć. Problem w tym, że wystąpią w nim również Włosi, którzy oprócz tego, że grają niebywale efektownie, to dodatkowo przemawia za nimi historia. Jeszcze nigdy Italia nie przegrała spotkania z Anglią na wielkim turnieju. Euro 1980? 1:0 po golu Marco Tardellego. MŚ 1990? 2:1 po świetnym występie Salvatore Schillaciego okraszonym golem i asystą. Euro 2012? 0:0 i 4:2 po rzutach karnych, w których decydującą jedenastkę obronił Gianluigi Buffon. MŚ 2014? 2:1 w meczu otwarcia i klęska obu zespołów, które nie zdołały wyjść z grupy. Euro 2020?

Symulacja: 2:0 Awans: Włochy

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!