Pobierz aplikację betfan na telefon
Symulacja Euro 2020. Kto zostanie mistrzem?

Euro 2020 to największe piłkarska impreza roku, którą ze względu na pandemię koronawirusa przeniesiono na 2021 rok. Po intensywnej fazie grupowej, w trakcie której rozegrano 36 spotkań, wyłoniono finałową szesnastkę. Od 25 czerwca do 11 lipca kolejne ekipy będą rywalizować o miano mistrza Europy. Kto nim zostanie?

Za nami faza grupowa Euro 2020, która trwała od 11 do 23 czerwca. Po niej nastąpi faza pucharowa. By znaleźć się w finale dana reprezentacja będzie musiała przebrnąć trzy kolejne etapy: 1/8 finału, ćwierćfinał i półfinał. Łącznie dwie najlepsze drużyny rozegrają siedem spotkań. Przed turniejem to może być każda z drużyn, dlatego warto zapoznać się z kompendium wiedzy o każdej z nich. Kto zatem ma największe szanse na triumf? Oto symulacja fazy pucharowej Euro 2020.

Euro 2020: 1/8 finału

WALIA – DANIA (26.06 18:00)

Mimo trudnych początków dla obu reprezentacji z meczu na mecz grały coraz lepiej. Duńczycy podnieśli się po fatalnej inauguracji kryjącej się w cieniu za poważnymi problemami zdrowotnymi i reanimacją Christiana Eriksena. Wyjście z grupy przypieczętowali efektownym zwycięstwem 4:1 nad Rosją, zapewniając sobie drugą lokatę. Walia natomiast w pierwszym meczu wyszarpała remis ze Szwajcarią i już w drugiej kolejce zapewniła sobie awans ogrywając Turcję (2:0).

Symulacja: 0:2 Awans: Dania

Spotkanie Walia – Dania obstawiaj już teraz na BETFAN

WŁOCHY – AUSTRIA (26.06 21:00)

Włosi mkną przez mistrzostwa Europy jak burza. Wciąż nie starła się z drużyną, która byłaby w stanie strzelić im gola na Euro 2020, natomiast w ofensywie Italia radzi sobie bez zarzutu, będąc z siedmioma trafieniami jedną z najskuteczniejszych ekip na turnieju. Podopieczni Roberto Manciniego są niepokonani od 30 spotkań i tak również powinno pozostać po meczu 1/8 finału ME, w którym zmierzą się z Austrią. Das Team awans do fazy pucharowej zapewnił sobie dopiero w ostatniej kolejce, ogrywając skromnie 1:0 Ukrainę. Wcześniej uległ gładko Holandii (0:2) i do 78. minuty remisował z debiutantem w mistrzostwach Macedonią Północną (3:1)

Symulacja: 2:0 Awans: Włochy

Spotkanie Włochy – Austria obstawiaj już teraz na BETFAN

HOLANDIA – CZECHY (27.06 18:00)

Czeska reprezentacja to jedno z pozytywnych zaskoczeń fazy grupowej Euro 2020. Nasi południowi sąsiedzi do ostatnich chwil walczyli o to, by wyjść z pierwszego miejsca. Niestety zakończyło się na trzeciej lokacie i rywalizacji z Holandią, która w grupie C nie straciła nawet punktu, a w ostatnich meczach zachowała czyste konto. Niewiele wskazuje na to, by zmieniło się to po 1/8 finału. Za sprawą sprzyjającej drabinki Oranje wyrastają na jednego z faworytów turnieju, a strefa medalowa jest niemal ich obowiązkiem.

Symulacja: 3:1 Awans: Holandia

Spotkanie Holandia – Czechy obstawiaj już teraz na BETFAN

BELGIA – PORTUGALIA (27.06 21:00)

Największy hit 1/8 finału i mecz, który z walki o mistrzostwo wyeliminuje albo obrońcę tytułu, albo brązowego medalistę ostatniego mundialu. Choć Portugalia awansowała do fazy pucharowej jako jeden z tzw. luck loserów, czyli zespołów z trzecich miejsc, to dokonali tego z najlepszym bilansem. Belgowie natomiast dali sobie wbić zaledwie jednego gola. Losy awansu mogą zależeć od strzeleckiej formy dwóch czołowych snajperów obu reprezentacji, czyli Romela Lukaku i Cristiano Ronaldo. Ten duet strzelił już osiem goli na Euro 2020.

Symulacja: 3:2 Awans: Belgia.

Spotkanie Belgia – Portugalia obstawiaj już teraz na BETFAN

CHORWACJA – HISZPANIA (28.06 18:00)

Zarówno Hiszpania, jak i Chorwacja o awans do fazy pucharowej musiały drżeć do ostatniego meczu. Przypieczętowały go w efektownym stylu. Jest to dowód na to, że obie reprezentacje dopiero się rozkręcają na tym turnieju. Niestety jednak z nich zakończy w nim udział na 1/8 finału. Należy się zatem spodziewać wyrównanego spotkania, choć to La Furia Roja wyrasta na minimalnego faworyta, tym bardziej, że przystąpi do rywalizacji po triumfie 5:0 nad Słowacją. Należy również podkreślić, że Hiszpanie mimo zajęcia drugiego miejsca w grupie E stracili tylko jednego gola i wciąż są niepokonani.

Symulacja: 1:2 Awans: Hiszpania

Spotkanie Chorwacja – Hiszpania obstawiaj już teraz na BETFAN

FRANCJA – SZWAJCARIA (28.06 21:00)

Francuzi przed turniejem byli murowanym faworytem do zwycięstwa. Na nim samym już tak przekonująco nie grają. Wymęczone zwycięstwo z Niemcami oraz wpadki z Węgrami oraz Portugalią sprawiają, że ocena realnych szans i siły Les Bleus wciąż nie jest możliwa. Mistrzowie świata nie powinni mieć jednak problemów z wyeliminowaniem Szwajcarii, która do 1/8 finału dostała się jako jeden z czterech szczęśliwych przegranych z trzecich miejsc.

Symulacja: 3:1 Awans: Francja

Spotkanie Francja – Szwajcaria obstawiaj już teraz na BETFAN

ANGLIA – NIEMCY (29.06 18:00)

Drugi z hitowych spotkań 1/8 finału Euro 2020. Zarówno dla Anglików, jak i Niemców zwycięstwo w tym meczu może okazać się przepustką do finału ze względu na korzystny układ drabinki. Niemniej jednak obie ekipy nie przekonały jeszcze swoją grą kibiców do bycia pewnym triumfu. Mistrzowie świata z 2014 roku zawiedli z Francuzami (0:1), po czym roznieśli Portugalię (4:2), by trzy dni później ponownie rozczarować, tylko remisując z Węgrami (2:2). O takich wahaniach formy nie można mówić w kontekście angielskiego zespołu, bowiem w żadnym spotkaniu Synowie Albionu nie wykazali się niczym szczególnym. Postawiono na minimalizm, czyli dwa strzelone gole i trzy czyste konta przekuto na siedem punktów i awans. Co będzie dalej?

Symulacja: 1:0 Awans: Anglia

Spotkanie Anglia – Niemcy obstawiaj już teraz na BETFAN

SZWECJA – UKRAINA (29.06 21:00)

Jedno z największych zaskoczeń i drużyna, która żegnała się z turniejem spotkają się na przeciwko siebie. Szwedzi żelazną defensywą zaskoczyli, zwyciężając grupę E przed Hiszpanią, Słowacją i Polską. Wciąż ich gra nie jest przekonująca. Niemniej jednak zmierzą się z Ukrainą, która z Euro 2020 żegnała się po porażce z Austrią. Niewiele wskazywało na to, że z trzema punktami zdołają awansować, ale pomyślne układy innych grup sprawiły, że nasi wschodni sąsiedzi otrzymali drugą szansę od losu, występując w 1/8 finału. Pytanie czy jej nie zmarnują.

Symulacja: 1:0 Awans: Szwecja

Spotkanie Szwecja – Ukraina obstawiaj już teraz na BETFAN

 

Euro 2020: 1/4 finału

HISZPANIA – FRANCJA (2.07, 18:00)

Francuzi w przeciwieństwie do Holandii czy Anglii nie mieli szczęścia do losowania ani rywali w fazie grupowej, ani w pucharowej. Po rywalizacjach z Niemcami czy Portugalią już w ćwierćfinale zmierzyliby się Hiszpanią. Mimo to nadal są w gronie faworytów do tytułu i również tę potyczkę powinni zwyciężyć, tym bardziej, że w fazie grupowej La Furia Roja męczyła się zarówno z Polską, jaki i Szwecją. W obu tych meczach ekipę Luis Enrique trapiły zarówno problemy w obronie, jak i ataku. Les Bleus takich kłopotów nie mają.

Symulacja: 1:0 Awans: Francja

BELGIA – WŁOCHY (2.07, 21:00)

Dla Włochów ćwierćfinał Euro 2020 będzie pierwszym poważnym testem w turnieju. Wcześniej Italia nie musiała się mierzyć z zespołami zaliczanymi do światowego topu, a za taką można uznać Belgię. Czerwone Diabły będą miały jednak za sobą wyczerpującą potyczkę z Portugalią. Mimo to należy spodziewać się wyrównanego widowiska, które niekoniecznie musi zakończyć się w regulaminowym czasie gry.

Symulacja: 1:1 Awans: Włochy

DANIA – HOLANDIA (3.07, 18:00)

Holendrzy, podobnie jak Włosi, w ostatnich latach przeżywali trudne lata. Powoli następuje u nich jednak coraz mocniej uwidaczniający się rozwój, którego owocem może być półfinał Euro 2020. Dzięki szczęściu w losowaniu i znalezieniu się w znacznie bardziej korzystnej i nieobfitującej w europejskie tuzy części drabinki Oranje mogą po raz szósty znaleźć się w strefie medalowej. Choć Duńczycy napędzeni powrotem do gry po fatalnym początku, to nie wyglądają na tak silnych, by ograć Holendrów.

Symulacja: 1:2 Awans: Holandia

SZWECJA – ANGLIA (3.07, 21:00)

Gdy trzy lata temu Szwedzi opuszczali grupę mistrzostw świata kosztem m.in. Niemców, zatrzymali się dopiero na ćwierćfinale. Ten występ Blagult traktowano jako niezaprzeczalny sukces. Marzenia o większych popsuli wtedy Anglicy. Synowie Albionu ponownie mogą rozwiać nadzieje Szwedów na Euro 2020. Los znowu skrzyżuje obie ekipy w ćwierćfinale mistrzostw Europy i ponownie Garetha Southgate’a wyrastają na zdecydowanych faworytów.

Symulacja: 0:2 Awans: Anglia

Euro 2020: 1/2 finału

WŁOCHY – FRANCJA (6.07, 21:00)

Wielu widziałoby to spotkanie nie w półfinale, a finale Euro 2020. Francuzi od dawna uważani byli za faworytów do końcowego triumfu w mistrzostwach Europy. Włosi na to miano zapracowali efektowną grą już na samym turnieju, dlatego ich potyczka może okazać się kluczowa w kontekście sięgnięcia po czempionat na Starym Kontynencie. Choć Les Bleus marzyli o powtórzeniu sukcesu Hiszpanów sprzed kilku lat, czyli sięgnięcie turniej po turnieju po mistrzostwo świata i Europy, to ta sztuka może im się nie powieść. Po okresie posuchy to Włosi powinni wystąpić w finale.

Symulacja: 1:0 Awans: Włochy

HOLANDIA – ANGLIA (7.07, 21:00)

Anglicy od lat mierzą się z łątką drużyny, która zawodzi na wielkich turniejach. Choć na mundialu w 2018 roku Synowie Albionu po raz pierwszy w XXI wieku dotarli do strefy medalowej, to ostatecznie finiszowali na czwartym miejscu. Złe fatum mieli w końcu przełamać na Euro 2020 i wiele na to wskazuje. Holendrzy to wciąż targana problemami wewnętrznymi reprezentacja, która może nie być w stanie zatriumfować w półfinale. Choć zapowiada się on na wyrównany, górę może wziąć większe doświadczenie Anglików na wielkich imprezach.

Symulacja: 1:1 Awans: Anglia

Euro 2020: finał

WŁOCHY – ANGLIA (11.07, 21:00)

Choć Anglicy obok Francuzów byli wskazywani w gronie faworytów do triumfu w Euro 2020, to już w trakcie turnieju nie dali powodów, by tak sądzić. Mimo to dzięki dobremu układowi drabinki w finale powinni się znaleźć. Problem w tym, że wystąpią w nim również Włosi, którzy oprócz tego, że grają niebywale efektownie, to dodatkowo przemawia za nimi historia. Jeszcze nigdy Italia nie przegrała spotkania z Anglią na wielkim turnieju. Euro 1980? 1:0 po golu Marco Tardellego. MŚ 1990? 2:1 po świetnym występie Salvatore Schillaciego okraszonym golem i asystą. Euro 2012? 0:0 i 4:2 po rzutach karnych, w których decydującą jedenastkę obronił Gianluigi Buffon. MŚ 2014? 2:1 w meczu otwarcia i klęska obu zespołów, które nie zdołały wyjść z grupy. Euro 2020?

Symulacja: 2:0 Awans: Włochy

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!