Pobierz aplikację betfan na telefon
Symulacja Euro 2020. Jak skończy Polska?

Euro 2020 rozpocznie się już 11 czerwca. Mistrzostwa Europy rozgrywane w 2021 roku potrwają miesiąc, a finał odbędzie się 11 lipca na Wembley. Już teraz wszyscy głowią się, kto zostanie kolejnym czempionem Starego Kontynentu, natomiast polscy fani zastanawiają się jak daleko dojdzie nasza reprezentacja. Oto co może się wydarzyć.

Euro 2020 potrwa od 11 czerwca do 11 lipca. Pierwsza część turnieju, czyli faza grupowa, tocząca się w sześciu grupach, potrwa 12 dni. Po niej nastąpi faza pucharowa. By znaleźć się w finale dana reprezentacja będzie musiała przebrnąć trzy kolejne etapy: 1/8 finału, ćwierćfinał i półfinał. Łącznie dwie najlepsze drużyny rozegrają siedem spotkań. Przed turniejem to może być każda z drużyn, dlatego warto zapoznać się z kompendium wiedzy o każdej z nich.

Euro 2020: grupa A

Wyraźnym faworytem tejże grupy są Włosi, którzy pozostają niepokonani od blisko 30 spotkań. Ich seria po Euro 2020 może być jeszcze dłuższa, bowiem nie powinni stracić nawet punktu w fazie grupowej. Italia wystąpi w meczu otwarcia mistrzostw Europy w 2021 roku, a jej rywalem będą Turcy. Ekipa Gwiazd Półksiężyca również powinna zapewnić sobie awans, choć jej rywalizacja ze Szwajcarią zapowiada się na wyrównaną i o wyjściu z grupy z drugiego miejsca może zadecydować bilans bramkowym. Niemniej jednak również Helweci powinni być pewni dalszej gry jako jedna z najlepszych drużyn z trzecich pozycji. Prawdopodobnie z turniejem po fazie grupowej pożegnają się Walijczycy, czyli półfinaliści Euro 2016.

Kursy na wyjście z grupy A, pierwsze dwa miejsca, dokładną kolejność i liczbę punktów znajdziesz na betfan.pl.

Euro 2020: grupa B

Klarownie wygląda również sytuacja w grupie B. Zdecydowanym faworytem pozostają Belgowie, czyli brązowi medaliści mistrzostw świata z 2018 roku. Podobnie jak Włosi powinni z kompletem punktów wyjść z pierwszego miejsca w grupie. Za ich plecami prawdopodobnie uplasują się Duńczycy. Na awans mogą również liczyć Rosjanie, którzy powinni być jedną z najlepszych drużyn z trzecich miejsc, natomiast z Euro 2020 na fazie grupowej pożegnają się Finowie. Ekipa Suomi jest absolutnym debiutantem w mistrzostwach Europy i w turnieju nie powinna zdobyć nawet jednego punktu.

Kursy na wyjście z grupy B, pierwsze dwa miejsca, dokładną kolejność i liczbę punktów znajdziesz na betfan.pl.

Euro 2020: grupa C

Dość jasno prezentuje się również sytuacja w grupie C, gdzie zdecydowanym outsiderem pozostaje absolutny debiutant w finałach mistrzostwach Europy Macedonia Północna. Ekipa trenera Igoła Angełowskiego prawdopodobnie nie zdobędzie żadnego punktu. Na przeciwległym biegunie znajduje się stopniowo odradzająca się reprezentacja Holandia, która pozostaje faworytem grupy. Za jej plecami powinna uplasować się Ukraina. Nasi wschodni sąsiedzi wyrastają na jednego z czarnych koni turnieju. O podobne miano chcieliby pretendować Austriacy, ale ci prawdopodobnie nie zdołają wyjść z grupy.

Kursy na wyjście z grupy C, pierwsze dwa miejsca, dokładną kolejność i liczbę punktów znajdziesz na betfan.pl.

Euro 2020: grupa D

Wiele wskazuje na to, że los Austrii, czyli jednej z dwóch nieszczęśliwych drużyn z trzecich miejsc, która odpadnie po fazie grupowej podzieli reprezentacja Czech. Pomimo że powinna sobie poradzić ze Szkocją, która wystąpi ponownie w finałach mistrzostw Europy po raz pierwszy od 25 lat, to w pozostałych meczach prawdopodobnie nie zdobędzie punktów, w wyniku czego nie zdoła wywalczyć sobie przepustki w rankingu drużyn z trzecich miejsc. Niezagrożona na pierwszej pozycji będzie Anglia, która pozostaje w gronie głównych faworytów do zwycięstwa w całych mistrzostwach. Drugą lokatę powinni zająć wicemistrzowie świata – Chorwaci.

Kursy na wyjście z grupy D, pierwsze dwa miejsca, dokładną kolejność i liczbę punktów znajdziesz na betfan.pl.

Euro 2020: grupa E

Grupa E jest tą, którą najbaczniej będą śledzić polscy kibice. A skoro mowa o naszej kadrze to jej sytuacja jest w miarę klarowna. W spotkaniu inauguracyjnym ze Słowacją jesteśmy wyraźnym faworytem, natomiast w drugim meczu z Hiszpanią to nasi rywale będą „pewniakami” do zwycięstwa. Najciekawiej zapowiada się natomiast rywalizacja ze Szwecją, bowiem najprawdopodobniej zakończy się remisem. Wobec tego Polacy mają duże szanse na to, że wyjdą z grupy. Problem w tym, że prawdopodobnie będzie to trzecie miejsce. Z drugiego natomiast powinna awansować reprezentacja Trzech Koron, a liderem zostanie Hiszpania. Z mistrzostwami po fazie grupowej pożegnają się Słowacy.

Kursy na wyjście z grupy E, pierwsze dwa miejsca, dokładną kolejność i liczbę punktów znajdziesz na betfan.pl.

Euro 2020: grupa F

Ostatnia z grup mistrzostw Europy zwana jest również grupą śmierci. Występują w niej: aktualni mistrzowie świata i finalista poprzedniego Euro – Francja, obrońcy tytułu – Portugalia, mistrzowie świata z 2014 roku – Niemcy i zwycięzca baraży dywizji A – Węgry. Wiele się w tej grupie może wydarzyć, ale wszystko wskazuje na to, że pierwsze miejsce zajmą, choć nie dokonają tego z kompletem punktów. Za ich plecami powinni uplasować się Niemcy, a trzecia lokata prawdopodobnie padnie łupem Portugalczyków. Niemniej jednak różnice między tymi reprezentacjami będą znikome. Wyraźnym outsiderem grupy są Węgrzy i wygląda na to, że mistrzostwa zakończą z zerowym dorobkiem punktowym.

Kursy na wyjście z grupy F, pierwsze dwa miejsca, dokładną kolejność i liczbę punktów znajdziesz na betfan.pl.

Euro 2020: ranking drużyn z trzecich miejsc

O kolejności drużyn sklasyfikowanych na trzecich miejscach w pierwszej kolejności decyduje liczba zdobytych punktów, lepszy bilans bramkowy, większa liczba strzelonych goli, większa liczba wygranych meczów, klasyfikacja fair play turnieju finałowego, pozycja w rankingu eliminacji do turnieju głównego. Polska zajęła w nim 10. miejsce.

Symulacja EURO 2020

 

Euro 2020: 1/8 finału

W 1/8 finału wystąpią dwie pierwsze drużyny grup i cztery najlepsze drużyny w rankingu zespołów z trzecich miejsc. Reprezentacje z góry zostały przydzielone do odpowiednich drabinek, które prezentują się następująco:

sobota, 26 czerwca
1. 2A – 2B (Amsterdam) – według BETFAN: Turcja – Dania 1:2
2. 1A – 2C (Londyn) – według BETFAN: Włochy – Ukraina 2:0

niedziela, 27 czerwca 
3. 1B – 3A/3D/3E/3F (Bilbao) – według BETFAN: Belgia – Polska 3:0
4. 1C – 3D/3E/3F (Budapeszt) – według BETFAN: Holandia – Portugalia 2:2 (awans po dogrywce/karnych)

poniedziałek, 28 czerwca
5. 2D – 2E (Kopenhaga) – według BETFAN: Chorwacja – Szwecja 1:1 (awans po dogrywce/karnych)
6. 1F – 3A/3B/3C (Bukareszt) – według BETFAN: Francja – Szwajcaria 3:0

wtorek, 29 czerwca
7. 1E – 3A/3B/3C/3D (Glasgow) – według BETFAN: Hiszpania – Rosja 2:0
8. 1D – 2F (Dublin) – według BETFAN: Anglia – Niemcy 2:1

Tak jak widzimy wyżej, już w pierwszej fazie pucharowej dojdzie do prawdziwie hitowych spotkań. Po przeciwnych stronach barykady staną m.in. Anglicy z Niemcami czy Holendrzy z Portugalią. Wobec wyżej przedstawionych rozstrzygnięć grupowych Polska trafiłaby na Belgię i prawdopodobnie szybciej niż przed pięcioma laty, gdy dotarła do ćwierćfinału, odpadłaby z mistrzostw Europy.

Euro 2020: ćwierćfinał

W ćwierćfinałach wystąpią zwycięzcy każdego meczu 1/8 finału. Drabinka jest już znana przed turniejem i wygląda następująco:

piątek, 2 lipca
I. zwycięzca 6 – zwycięzca 5 (Petersburg) – według BETFAN: Francja – Chorwacja 2:0
II. zwycięzca 3 – zwycięzca 2 (Monachium) – według BETFAN: Belgia – Włochy 2:1

sobota, 3 lipca
III. zwycięzca 7 – zwycięzca 8 (Rzym) – według BETFAN: Hiszpania – Anglia 1:1 (awans po dogrywce/karnych)
IV. zwycięzca 4 – zwycięzca 1 (Baku) – według BETFAN: Portugalia – Dania 2:1

W ćwierćfinałach zobaczymy prawdopodobnie same topowe europejskie zespoły. Najbardziej zaskakująca może wydawać się jedynie obecność Danii, lecz w starciu z Portugalią raczej nie będą mieli większych szans i z turniejem pożegnają się 3 lipca. Kolejny trudny mecz prawdopodobnie będzie czekać Anglików, którzy wcześniej mogą trafić na Niemcy, natomiast w pierwszym ćwierćfinale nastąpiłaby powtórka z finału mistrzostw świata z 2018 roku między Francją, a Chorwacją.

Euro 2020: półfinał

W półfinałach wystąpią zwycięzcy każdego meczu ćwierćfinału. Drabinka jest już znana przed turniejem i wygląda następująco:

wtorek, 6 lipca
zwycięzca I – zwycięzca II (Londyn) – według BETFAN: Francja – Belgia 1:2

środa, 7 lipca
zwycięzca IV – zwycięzca III (Londyn) – według BETFAN: Anglia – Portugalia 1:2

W finałowej czwórce znajdą się prawdopodobnie drużyny z najlepszej szóstki rankingu Ligi Narodów UEFA, wobec tego należy oczekiwać bardzo wyrównanych spotkań. Niemniej jednak za sprawą doświadczenia w największych turniejach należy się spodziewać, że do finału awansują Francja i Portugalia.

Euro 2020: finał

niedziela, 11 lipca (Londyn) – według BETFAN: Francja – Portugalia 1:0

Wobec wyżej wymienionych rozstrzygnięć w finale na stadionie Wembley po przeciwnych stronach barykady powinny stanąć reprezentacje Francji i Portugalii, co oznacza, że dojdzie do powtórki meczu finałowego z Euro 2016. Wtedy górą byli Portugalczycy, ale wszystko wskazuje na to, że wobec rewanżu z tarczą powinni zejść piłkarze Les Bleus, stając się jednocześnie mistrzami świata i Europy.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!