Świątek i Hurkacz poza turniejami w Madrycie

Obecnie trwają turnieje WTA i ATP z kategorii 1000 w Madrycie. Sprawdźmy, jak radzą sobie polscy tenisiści na kortach ziemnych w Hiszpanii.

• Porażka Igi Świątek z liderką rankingu
  • Millman lepszy od Hurkacza w 1. rundzie

Iga Świątek – Ashleigh Barty (5:7, 4:6)

Mecz na który czekał każdy fan kobiecego tenisa ziemnego na świecie. W 3. rundzie spotkały się ze sobą dwie faworytki turnieju WTA 1000 w Madrycie. Spotkanie trafnie określono mianem przedwczesnego finału. Niestety, Polka okazała się gorsza od liderki światowego rankingu Ash Barty. Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla Igi, która przełamała rywalkę i prowadziła 3-0 w gemach. Barty jednak szybko powróciła do meczu i złapała odpowiedni rytm gry, a Polce brakowało koncentracji w najważniejszych momentach. W skutek tego z prowadzenia w pierwszej partii nic nie pozostało. Australijka dołożyła kolejne przełamanie i wygrała 7-5 w pierwszej odsłonie.

W drugim secie Barty przełamała Świątek już w trzecim gemie i takie prowadzenie utrzymała do końca spotkania. Polka co prawda miała okazję, żeby wygrać przy serwisie rywalki, jednak Australijka kapitalnie serwowała i obroniła trzy break pointy. Podsumowując, Iga nie odstawała bardzo od liderki światowego rankingu, jednak Polce zabrakło pewnego rodzaju błysku i uderzeń kończących, żeby wyjść z tej batalii zwycięsko. 19 -latka kończy swój udział w turnieju w Madrycie na III rundzie.

Hubert Hurkacz – John Millman (7:5, 6:7(7), 3:6)

Dzień po porażce Igi Świątek swoje zmagania na kortach ceglanych w Madrycie rozpoczął najlepszy polski tenisista – Hubert Hurkacz. W 1. rundzie przeciwnikiem Polaka był John Millman, który zajmuje obecnie 42. miejsce w rankingu ATP. Pierwszy set był grą do pierwszego przełamania. Break point dla Huberta okazał się piłką setową, którą Polak wykorzystał i zakończył partię wynikiem 7-5.

W drugim secie o wyniku musiał zadecydować tie-break. Niestety, Hubert Hurkacz nie wykorzystał trzech piłek meczowych, następnie popełnił podwójny błąd serwisowy przy piłce setowe dla Millmana i tym samym set padł łupem Australijczyka.

Decydująca partia rozpoczęła się bardzo dobrze dla Hubiego. John Millman został przełamany już w pierwszym gemie i Polak wyszedł na prowadzenie 2-0. Niestety, Australijczyk wykorzystał słabszą dyspozycję serwisową Huberta w 4. gemie i mieliśmy już 2-2. W 8. gemie Polak ponownie stracił koncentrację i własne podanie. Millman do końca grał pewnie i nie oddał już prowadzenia. Hubert kończy swój występ na I rundzie. Sezon na kortach ziemnych nie rozpoczął się dobrze dla Polaka.

Mutua Madrid Open to turniej rozgrywany na kortach ceglanych zaliczany do cyklu WTA 1000. Pula nagród w tym roku wynosi 2 549 105 euro, natomiast zwyciężczyni zgarnie 315 160 euro.
W Madrycie równocześnie jest również rozgrywany turniej ATP rangi Masters 1000. Pula naród to 3 226 325 euro, a zwycięzca otrzyma 315 160 euro.