Surebety – pewna wygrana czy wtopa?

Surebet to taki zakład, który pozwoli zarobić bez względu na wynik końcowy. Z angielskiego można go przetłumaczyć na zakład, który jest pewny. Jak działają surebety i czy warto je grać?

Surebety – definicja i przykład

Surebet to zestaw zakładów, który daje pewny zarobek, ponieważ nawet w przypadku przegranej na jednym kuponie, drugi kupon zwróci nam straty i pozwoli wyjść na plus. Warto rozróżnić także trading od surebetów. Trading polega na tym, że typer stawia zakład i potem czeka aż kursy się zmienią. Natomiast w przypadku stawiania surebetów nie podejmuje się ryzyka zmiany kursów, gdyż stwarza to dodatkowe ryzyko.

Surebet polega na tym, aby obstawić dwa typy na jedno wydarzenie, ale kursy muszą być także odpowiednio dobrane. Przykładowo, jeden bukmacher oferuje na Nadala kurs 2.10, a drugi 2.10 na Djokovicia. Mamy wtedy do czynienia z surebetem, ponieważ niezależnie od wyniku wyszlibyśmy na plus.

Surebety – jak wyglądają w praktyce?

W praktyce bardzo trudno jest znaleźć surebety. W Polsce obowiązuje nas podatek obrotowy 12 % od wygranej, co bardzo zmniejsza możliwość wyszukania pewnych zakładów, choć takie bardzo sporadycznie się zdarzają. Często wynikają jednak z tego, że bukmacher źle oszacował kursy lub błędnie zostały wprowadzone, a większość z nich ma w regulaminie, że takie zakłady nie są rozstrzygane na korzyść gracza. Warto także pamiętać o dodatkowym podatku od wygranej, gdy wynosi ona więcej niż 2280 złotych. Wynosi wtedy 10 % co sprawia, że niemożliwym jest znalezienie surebeta.

Surebety – czy warto grać?

Moim zdaniem nie warto grać surebetów. Ewentualne zyski są niwelowane przez podatek obrotowy oraz dodatkowy podatek 10% od wygranej powyżej 2280 złotych. Nawet w przypadku pominięcia tych 10% będzie niezwykle trudno, aby znaleźć surebeta i jest to bardzo żmudne zajęcie.

Zostaw komentarz

kod-sport-betfan