Show Lewandowskiego, Bayern wygrał Superpuchar Niemiec

Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 3:1 w meczu o Superpuchar Niemiec. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Robert Lewandowski, który był niewątpliwie najlepszym piłkarzem na boisku. Polak strzelił dwa gole i zanotował asystę.

Superpuchar Niemiec: Lewandowski dał sygnał do ataku

W pierwszej połowie nieco przeważał Bayern Monachium, choć to Borussia Dortmund jako pierwsza stworzyła sobie dobrą okazję. W 20. minucie Marco Reus znalazł się w sytuacji sam na sam, ale górą w tym pojedynku była Manuel Neuer. W 41. minucie Serge Gnabry wrzucił piłkę w pole karne, a tam świetnie znalazł się Lewandowski, który mocnym uderzeniem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi Borussii Dortmund – Gregorowi Kobelowi.

Superpuchar Niemiec: Lewandowski bohaterem Bayernu

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Bayernu Monachium. W 50. minucie Robert Lewandowski zagrał piętą do Müllera, a Niemiec bez problemu umieścił futbolówkę w bramce. Borussia Dortmund była jednak w stanie odpowiedzieć i złapać kontakt. W 64. minucie bardzo ładną bramkę zza pola karnego zdobył Marco Reus.

Borussii nie udało się jednak doprowadzić do wyrównania, gdyż prowadzenie podwyższył Bayern Monachium. W 74. minucie podopieczni przechwycili wysoko piłkę i ta dostała się pod nogi Roberta Lewandowskiego. Polak uderzeniem przy słupku po raz kolejny nie dał żadnych szans szwajcarskiemu bramkarzowi. Końcowy rezultat to 3:1 dla Bayernu. Bawarczycy zdobyli dziewiąty w historii Superpuchar Niemiec. Dla Lewandowskiego jest to szósty taki tytuł w karierze.