Superpuchar dla Jastrzębskiego, który nie dał szans ZAKSIE

Superpuchar powędrował w ręce Jastrzębskiego Węgla. Mistrzowie Polski nie dali żadnych szans ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle rozbijając ich 3:0. Świetne spotkanie rozegrali Stephen Boyer oraz Tomasz Fornal. To pierwszy taki sukces Jastrzębskiego w historii, wcześniej nie udało im się sięgnąć po to trofeum.

Superpuchar: Dominacja w pierwszym secie

Jastrzębski od samego początku pierwszego seta osiągnął sporą przewagę, którą sukcesywnie utrzymał aż do końca partii. Znakomicie w polu serwisowym spisywał się Tomasz Fornal i dzięki jego zagrywce Jastrzębianie odskoczyli na kilka punktów, później Stephen Boyer kończył ataki i punktował, a do tego świetnie grał również Jurij Gladyr. ZAKSA nie miała żadnych szans i ostatecznie przegrała pierwszą partię 18:25.

Superpuchar: Niewykorzystane szanse

Drugi set był bardziej wyrównany od pierwszego. Dobe akcje Olka Śliwki i as serwisowym Kamila Semeniuka pozwoliły ZAKSIE odskoczyć na cztery punkty (16:12). Prowadzenie jednak nie trwało długo. Kędzierzynianie zaczęli popełniać błędy, czego efektem była seria punktowała Jastrzębian. Od stanu 16:16 to już mistrzowie Polski grali lepszą siatkówkę i w końcówce odszkoczyli. Ostatecznie wygrali tę partię 25:22.

Superpuchar: Emocjonująca końcówka

Do połowy trzeciego seta mieliśmy podobną sytuację jak w poprzedniej partii. ZAKSA odskoczyła na kilka punktów (15:10), ale nie była w stanie utrzymać tej przewagi. Zaczęły się wkradać błędy, a Jastrzębianie zwietrzyli szansę na zamknięcie meczu w trzech setach. Doszli do remisu przy stanie 20:20, ale ZAKSA jeszcze walczyła. Partia kończyła się na przewagi. Triumfatorzy Ligi Mistrzów nie wykorzystali dwóch piłek setowy, a mistrzowie Polski wykorzystali czwartą, za sprawą kapitlanej zagrywki Jurija Gladyra, i zdobyli Superpuchar.

Jastrzębianie pokonali ZAKSĘ po raz trzeci z rzędu i wydają się na ten moment być lepszym zespołem, mimo że to Kędzierzynianie dominowali w ostatnich latach. Sezon 2021/2022 zapowiada się niezwykle ciekawie, biorąc pod uwagę jeszcze siłę Projektu, Skry i Resovii, a możemy być również świadkami jakichś niespodzianek.

MVP spotkania wybrany został Tomasz Fornal. Najwięcej punktów (17) zdobył Łukasz Kaczmarek.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:22, 30:28)