Pobierz aplikację betfan na telefon
Super Bowl: Cincinnati Bengals – Los Angeles Rams. Typy i zapowiedź

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozegrane zostanie Super Bowl 2022. W wielkim finale zmierzą się Cincinnati Bengals z Los Angeles Rams. Jest to pojedynek niczym z przypowieści biblijnej, Dawida z Goliatem. Co nas czeka i jak może wyglądać Super Bowl 2022?

Super Bowl LVI: Cincinnati Bengals vs. Los Angeles Rams – zapowiedź

Cincinnati Bengals jeszcze 2 lata temu zostali najgorszą drużyną w NFL. W sezonie zasadniczym 2019/2020 wygrali tylko 2 mecze. Wszystko zmieniło się zaraz po tym „osiągnięciu”, a dokładniej w Drafcie 2020, kiedy do drużyny trafił Joe Burrow. Niestety Burrow w pierwszym sezonie zerwał więzadła, a zespół nie zakwalifikował się do playoffs, ale już w swoim drugim sezonie w NFL zaprowadził wydawałoby się przeciętny sezon do Super Bowl. Bengals do Super Bowl weszli po wygraniu finału AFC, pokonując głównych potentatów Kansas City Chiefs i to w dogrywce. Drugim najważniejszym zawodnikiem Bengals jest Ja’Marr Chase, który łapie podania od Burrowa, a który jest w trakcie swojego pierwszego sezonu w NFL i już teraz jest uznawany za jednego z najlepszych WR w lidze.

Los Angeles Rams to drużyna, która natomiast kompletnie odpuściła drafty i zbudowana została poprzez zawodników ściągniętych przez wymiany. W ten sposób powstała drużyna gwiazd. Praktycznie na każdej pozycji znajduje się zawodnik pokroju All Pro. Chase’a będzie musiał przykryć Jalen Ramsey, czyli jeden z nielicznych DB, który jest w stanie to zrobić. Matt Stafford jest najlepiej podającym pod presją rozgrywającym, a do wyboru ma wręcz wybitnych graczy, którzy mają za zadanie złapać jego podanie w postaci Coopera Kupp’a, czy OBJ.

Kluczowy jednak okaże się pojedynek pomiędzy linią defensywną Rams, a linią ofensywną Bengals. Joe Burrow nie ma łatwo ze swoją linią, która ma za zadanie go chronić. Już w playoffach linie defensywne przeciwników przebiegali sobie przez linię ofensywną Bengals jakby jej nie było. Los Angeles Rams mają natomiast bezapelacyjnie najlepszą linie defensywną w całej lidze. Takiego gracza, jak Aaron Donald można ze świecą szukać, bowiem nie ma zawodnika porównywalnego do niego, a obok niego znajdują się Von Miller i Leonard Floyd. Dodatkowo Rams zagrają ten Super Bowl na swoim stadionie.

Super Bowl LVI: Cincinnati Bengals vs. Los Angeles Rams - typy

Typ na drużynę:

Nasz typ na to spotkanie to Cincinnati Bengals, handicap (+4,5). Taki typ będzie trafiony jeżeli Bengals wygrają lub przegrają maksymalnie czteroma punktami. Dogrywka włącza się do wyniku. Kurs na to zdarzenie w BETFAN wynosi 1.76.

Typ na punkty:

Nasz typ na linię punktową w tym meczu: będzie ponad 48.5 punktów w SB. Taki typ będzie trafiony, jeżeli w spotkaniu łącznie z ewentualną dogrywką łączny wynik będzie wynosił minimum 49 punktów. Kurs na to zdarzenie w BETFAN wynosi 1.80.

Otoczka Super Bowl, Halftime Show, ceny biletów, reklamy

Super Bowl to wielkie wydarzenie sportowe, w końcu to wielki finał zwieńczający sezon NFL. Zespoły, które się w nim znajdują nie są tam z przypadku. Oprócz kwestii sportowych jest to wielkie wydarzenie medialne, czy marketingowe. W trakcie głównej przerwy spotkanie, między drugą, a trzecią kwartą odbędzie się Halftime Show, podczas którego wystąpią takie gwiazdy, jak: Eminem, Snoop Dog, Mary J. Blige, Kendrick Lamar, czy Dr. Dre.

Ceny biletów na to widowisko zaczynają się dopiero od 5 000$, średnia cena wynosi 10 000$, a najwyższe ceny osiągają oczywiście te miejsca, gdzie jest najlepsza widoczność. Tam ceny oscylują w okolicach 37 000$.

Ogromne są także ceny reklam, które pojawiają się w trakcie transmisji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. Za 30 sekund spotu reklamowego trzeba było zapłacić około 6,5 miliona dolarów. Mimo tak wysokich cen takie marki, jak: Toyota, Meta, Google, czy Lay's wykupiły wszystkie spoty rok przed meczem. Jest to 0,9 miliona dolarów więcej niż w ubiegłym roku i jednocześnie rekord cenowy. Reklamodawcy z okazji Super Bowl wypuszczają specjalne wersje reklam, które kręcone są specjalnie właśnie na ten moment, a Amerykanie z chęcią je oglądają, czekając na to co tym razem wielkie koncerny wymyślą, aby przyciągnąć klientów.

Super Bowl 2022: Transmisja TV, gdzie obejrzeć?

Super Bowl 2022 będzie transmitowany w Polsce w telewizji otwartej, na TVP Sport. Mecz rozpocznie się w nocy z niedzieli na poniedziałek pół godziny po północy. Studio w TVP Sport rozpocznie się już o północy. Super Bowl 2022 odbędzie się na SoFi Stadium w Inglewood, w Kalifornii.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!