Pobierz aplikację betfan na telefon
Pierwszy mecz Rakowa w europucharach

Raków Częstochowa rozegra swój pierwszy, historyczny mecz w europejskich pucharach. Zagra z Suduvą Mariampol na wyjeździe i będzie faworytem.

Ostatnie wyniki obu drużyn

Zaczniemy od gospodarzy pierwszego meczu, czyli Suduwy Mariampol. Litwini są w trakcie sezonu i grali również w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy z Valmierą. Suduwa na tle przeciętnego rywala z Łotwy wypadła bardzo przeciętnie. Szczęśliwa wygrana w doliczonym czasie gry z pierwszego spotkania została utrzymana poprzez remis w drugim meczu. W lidze litewskiej Suduwa zajmuje obecnie 2. miejsce z dorobkiem 39 punktów po 19 kolejkach.

Raków Częstochowa nie musiał na szczęście grać już od pierwszej rundy eliminacyjnej. Częstochowianie zaprezentowali się najpierw bardzo obiecująco w sparingach, remisując z Salzburgiem, czy też wygrywając z Szachtarem Donieck. Do tego ekipa Marka Papszuna dołożyła również triumf w Superpucharze Polski nad Legią Warszawa po rzutach karnych. Mecz ten pokazał, że Raków jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu i batalii o europejskie puchary.

 

Suduva Mariampol - Raków Częstochowa (22.07, 19:00) - typ na zwycięzcę meczu

Raków do spotkania wyjazdowego z Suduwą podejdzie rozpędzony po wygraniu Superpucharu Polski. Drużyna z Częstochowy jest postrzegana jako faworyt tego spotkania i ciężko się z tym nie zgodzić. Polacy mają silniejszą kadrę, nieraz już pokazali, że potrafią grać w piłkę i powinni zdominować swojego przeciwnika już od pierwszych minut meczu. Suduwa z kolei na arenie międzynarodowej nie zaprezentowała się w tym sezonie zbyt dobrze. Wymęczony awans z przeciętniakiem z Łotwy pozwala wierzyć, że ekipa Marka Papszuna pewnie i wysoko ogra Litwinów. Stawiam w tym spotkaniu na gładkie zwycięstwo Rakowa Częstochowa.

Proponowany typ: Zwycięstwo Rakowa - kurs 1.77 z oferty BETFAN 

Suduva Mariampol - Raków Częstochowa (22.07, 19:00) - typ na liczbę bramek Rakowa

Myślę, że częstochowianie pod wodzą Marka Papszuna są na tyle silną ekipą, że strzelenie przynajmniej dwóch bramek w tym meczu nie powinno stanowić dla nich większego problemu. Dlatego też decyduję się na postawienie na over 1.5 bramki Rakowa w meczu z Suduvą na wyjeździe.

Proponowany typ: Raków powyżej 1.5 goli - kurs.. z oferty BETFAN

Suduva Mariampol - Raków Częstochowa (22.07, 19:00) - przewidywane składy

Pierwsza jedenastka Rakowa nie powinna różnić się od tej wystawionej na mecz z Legią Warszawa. Marek Papszun podkreślał, że traktuje spotkanie o Superpuchar jak najbardziej poważnie i z pewnością tak samo podchodzi do 2. rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Nie wiemy zbyt wiele o kadrze Suduvy Mariampol, dlatego przewiduję, że Litwini wystawią podobny skład do tego z pierwszej rundy kwalifikacyjnej.

Przewidywane składy:

Suduva Mariampol: Giannikoglou – Slavickas, Zivanovic, Kerla, Beneta – Cases, Gorobsov, Matulevicius – Auzmendi, Makasm, Habran
Raków Częstochowa: Kovacevic – Rundic, Niewulis, Arsenic – Tijanic, Tudor, Lederman, Papanikoloau, Kun – Musiolik, Cebula

Suduva Mariampol - Raków Częstochowa (22.07, 19:00) - Gdzie oglądać? Transmisja w tv i online

Mecz pomiędzy Suduvą Mariampol a Rakowem Częstochowa rozpocznie się w czwartek 22 lipca o godzinie 19:00. Transmisję można obejrzeć w TVP Sport i TVP 2 (druga połowa). Online mecz zobaczymy na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Spotkanie skomentują Maciej Iwański i Marcin Żewłakow.

Rewanż zostanie rozegrany w Częstochowie 29 lipca również o godzinie 19:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!