Pobierz aplikację betfan na telefon
Suduva Mariampol – pierwsza przeszkoda Rakowa

Raków Częstochowa rozpocznie eliminacje do Ligi Konferencji od drugiej rundy. Pierwszym przeciwnikiem triumfatora Superpucharu Polski będzie Suduva.

Suduva Mariampol – wicemistrz Litwy

Suduva Mariampol nie powinna być dla Rakowa Częstochowy zbyt wymagającym rywalem. Klub ten jest wicemistrzem w Litwy z poprzedniego sezonu, ale zabrakło mu tylko dwóch punktów, aby zrównać się punktami z liderem – Zalgirisem. Został założony w 1968 roku i do tej pory był trzykrotnym mistrzem Litwy (2017, 2018, 2019) oraz trzy razy zdobył puchar Litwy (2006, 2009, 2019). Jeszcze nigdy nie brał udziału w europejskich pucharach, ale trzy razy znalazł się w fazie play-off.

Suduva Mariampol – wyrównany dwumecz z Valmierą

W pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Suduva Mariampol mierzyła się z Valmierą. Litewski klub pokonał w pierwszej rywalizacji łotewską drużynę 2:1. Co ciekawe wszystkie gole padały z rzutów karnych, a decydująca bramka padła w 96. minucie. W rewanżu lepiej grała Valmiera, ale nie potrafiła wykorzystać nadarzających się okazji, dlatego mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Taki rezultat dał oczywiście awans Suduvie Mariampol.

Suduva Mariampol – skład

Skład Suduvy Mariampol nie obfituje w gwiazdy. Cała drużyna jest wyceniana według transfermarkt na nieco ponad 5 milionów euro. Natomiast szacuje się, że wartość Rakowa Częstochowy jest trzykrotnie wyższa od czwartkowych rywali i wynosi aż 15,5 miliona euro. Najbardziej wartościowym zawodnikiem w składzie Suduvy jest doświadczony 33-letni stoper – Semir Kerla, którego wycenia się na 450 tysięcy euro. Dla porównania, wartość najdroższych zawodników Rakowa – Tijanica, Cebuli i Iviego, wynosi kolejno 2 miliony euro i po 1,5 miliona euro.

Suduva Mariampol – Raków Częstochowa – kiedy dwumecz

Pierwszy mecz odbędzie się 22 lipca w czwartek na Litwie o 19:00. Kluby zagrają na Hikvision Arena, który może pomieścić 6200 kibiców. Rewanż natomiast zaplanowany jest na 29 lipca na godzinę 19:00.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!