Stal Mielec – Lech Poznań: Typy, kursy, zapowiedź 27.01. Ekstraklasa

Kolejorz zagra na początku rundy wiosennej w Mielcu z rewelacją rundy jesiennej. Rewelacją w tym sensie, że zajęli oni miejsce o dużo, dużo wyższe niż można było się spodziewać patrząc na ich kadrę. Jednak trener Stali zdołał to jakoś poukładać w tak funkcjonujący organizm, że nawet w pierwszym meczu w Poznaniu Stal okazała się dużo lepsza od Lecha i wygrała 2:0. A jak będzie w rewanżu? Czy mistrz Polski zrewanżuje się Stali i pokaże Rakowowi, że będzie ich ścigać do samego końca tak jak to było sezon temu? Zapraszam na krótką zapowiedź i typy do meczu Stal Mielec – Lech Poznań.

Ekstraklasa: Stal Mielec – Lech Poznań – zapowiedź meczu

Gdyby nie przerwa zimowa to raczej nie mielibyśmy wątpliwości, że Lech Poznań z końcówki jesieni pokonałby Stal i wrócił do Poznania z kompletem punktów. Jednak przerwa na mundial ostatecznie przerwała rozpędzonego Kolejorza. Teraz każda z drużyn jest już po obozach przygotowawczych z nowymi nadziejami na ten sezon oraz całą wiosnę.

Sięgając w przeszłość to dość zaskakujące może być to, że Lech Poznań wcale tak często nie wygrywa ze Stalą. Klub z Mielca jest zdecydowanie z innej ligi jeśli chodzi o poziom każdego elementu profesjonalnego klubu, a jednak w 5 ostatnich meczach aż 4 razy nie dali się oni pokonać obecnemu mistrzowi Polski. Mało tego! To Stal ma w tych ostatnich meczach lepszy bilans, bo wygrała dwa mecze z Lechem, a poznaniacy tylko raz. Lech i Stal to sąsiedzi w tabeli. Lech jest 6. i ma tylko oczko przewagi nad gospodarzami. W razie porażki w Poznaniu na pewno zrobi się gorąco, a przecież za miesiąc mecz z Bodo.

Ekstraklasa: Stal Mielec - Lech Poznań - Typy

Typy Stal Mielec - Lech Poznań

Patrząc na to co zrobiła już Stal w tym sezonie to jedno możemy na pewno powiedzieć - utrzymanie już mają i grają o więcej. Każdy dobry wynik będzie dla nich dobrą informacją. Dla Lecha to obowiązek wygrać mecz z tak mało znanym rywalem. Tym bardziej, że w ostatnim czasie to Lech dostawał po głowie od Stali, a nie na odwrót. Stawiam na gości, bo przecież jeśli nie mistrzostwo to europejskie puchary trzeba sobie zapewnić, a póki co nie ma ich na miejscach dających prawo gry w Europie.

1.75

LECH WYGRA

Ekstraklasa: Stal Mielec - Lech Poznań - gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, na żywo

Piątkowy mecz Ekstraklasy między Stalą Mielec, a Lechem Poznań odbędzie się 27. stycznia o 20:30 na Stadion MOSiR (Mielec). Transmisję z tego starcia będzie można obejrzeć na Canal+ Sport. Mecz można obejrzeć także w aplikacji i na internetowej Canal+ Online.