Wielki pech Spinazzoli

Leonardo Spinazzola to jeden z najlepszych włoskich piłkarzy podczas obecnego turnieju. Cały świat był pod wrażeniem jego dobrej formy, ale w meczu z Belgami doznał kontuzji. Włoch zerwał ścięgno Achillesa.

Bardzo dobry turniej Spinazzoli

Spinazzola jest piłkarzem Romy, który spisywał się solidnie, ale nie imponował formą. Wszystko zmieniło się wraz z Euro 2020. Leonardo grał w turnieju wyśmienicie, bardzo dobrze spisywał się w obronie i często tworzył bardzo groźne akcje ofensywne. Już w pierwszym starciu z Turcją zanotował asystę. Autorem ostatniego podania był także w rywalizacji z Austrią. Zawodnikiem Wilków zaczęły nawet interesować się wielkie kluby, niektóre media wskazywały na to, że znajduje się na liście życzeń Realu Madryt.

Pechowa 78. minuta

Spinazzola rozgrywał bardzo dobre zawody także z Belgią, która nie mogła się całkowicie przebić lewą stroną, pilnowaną przez zawodnika AS Romy. Włosi wygrywali już 2:1 i w 78. minucie Leonardo postanowił pościgać się z Hazardem o piłkę. Włoch jednak podczas sprintu odczuł duży dyskomfort, co było widać po jego mimice twarzy. Natychmiastowo przerwał bieg i był opatrywany przez lekarzy, wtedy zaczął płakać, co nie zwiastowało dobrych informacji. Został zniesiony na noszach, zerwał ścięgno Achillesa i oznacza to dla niego koniec turnieju, ponieważ czeka go kilkumiesięczna przerwa. Będzie pauzował około czterech miesięcy.

Jak Spinazzola poradził sobie w Romie?

Jak już wspomnieliśmy, Leonardo grał w Romie bardzo solidnie, ale na pewno nie tak dobrze jak podczas Euro 2020. W barwach Wilków zagrał w tym sezonie 28 spotkań. Strzelił dwa gole i zanotował osiem asyst. Szczyt formy osiągnął podczas trwającego turnieju, został dwukrotnie wybrany zawodnikiem meczu. Obecna wartość Spinazzoli według transfermarkt wynosi około 26 milionów euro. Natomiast kontrakt z Romą obowiązuje go do 30 czerwca 2024 roku.

Włosi w ćwierćfinale zmierzą się z Hiszpanią. Obstaw ten mecz w BETFAN.