Pobierz aplikację betfan na telefon
SPG Gorzów: Zapowiedź i typ na 5. rundę
SPG Gorzów to piąta odsłona tegorocznych mistrzostw świata na żużlu. Obecnie na czele klasyfikacji generalnej znajduje się dwóch Polaków. Pierwszy jest Bartosz Zmarzlik, a za nim plasuje się Maciej Janowski. Podium uzupełnia Leon Madsen. Zawody w Gorzowie będą drugimi rozgrywanymi w tym roku w Polsce. Pierwsze odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wtedy żaden z Polaków nie znalazł się w ścisłym finale, liczymy na inny scenariusz na torze, który świetnie zna Bartosz Zmarzlik. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

SPG Gorzów: zapowiedź 

Bartosz Zmarzlik jest liderem Speedway Grand Prix po czterech odsłonach. Wicemistrz świata z zeszłego roku ma na koncie 62 punkty. Drugie miejsce zajmuje inny z Polaków Maciej Janowski, który do Zmarzlika traci 11 oczek. Na trzecim miejscu plasuje się Leon Madsen, który wywalczył 50 punktów. Do tej pory każde Grand Prix odbywało się w innym kraju i za każdym razem wygrywał inny żużlowiec, więc w tym sezonie nie ma dominacji, któregoś z zawodników, bądź dwójki, która nadaje ton rywalizacji.

Na otwarcie w Chorwacji Polacy wywalczyli dublet. Wygrał Zmarzlik przed Janowskim, a trzecie miejsce wywalczył Mikkel Michelsen. Kolejne zawody odbyły się w Warszawie i tam triumfował Max Fricke, przed Leonem Madsenem i Fredrikiem Lindgrenem. Zupełnie inne podium było w Pradze. Tam wygrał Słowak Martin Vaculik, za nim był Tai Woffinden oraz Jayson Doyle. Dopiero w Niemczech na podium ponownie pojawili się zawodnicy, którzy wcześniej stawali na „pudle”. Zmarzlik zajął drugie miejsce, a trzeci był Lindgren. Niespodziewanie triumfował inny Polak Patryk Dudek, który rozegrał znakomite zawody w Teterow.

SPG Gorzów: typ

 

2.00

GP GORZÓW

WYGRANA ZMARZLIK

betfan

Bartosz Zmarzlik od początku kariery związany jest ze Stalą Gorzów, więc dzisiejsze Grand Prix odbędzie się w jego domu. Nie jest powiedziane oczywiście, że musi te zawody wygrać, ale będzie na pewno miał przewagę, ponieważ zna tor i będzie miał za sobą wsparcie wielu kibiców. Zawody będą emocjonujące, ale wygrana Zmarzlika przybliżyłaby go do ponownego zdobycia tytułu mistrzowskiego.

SPG Gorzów: transmisja

Speedway Grand Prix w Gorzowie rozpocznie się o godzinie 19. Transmisja dostępna będzie na kanale TTV, a w Internecie fani żużla będą mogli śledzić transmisję z zawodów na platformie player.pl.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!