Pobierz aplikację betfan na telefon
Sochan i Balcerowski w NBA Draft! Polak w NBA

NBA Draft 2022 już za nami. Dzień draftu był wyczekiwaniem na to, czy Jeremy Sochan znajdzie się w TOP 10 wyborów i czy Aleksander Balcerowski zostanie wybrany przez jakąś drużynę. Sam draft przebiegł bardzo spokojnie, bez wielkich wymian.

Jeremy Sochan wybrany z 9. numerem!

Mamy czwartego Polaka w NBA! Po Cezarym Trybańskim, Macieju Lampe, Marcinie Gortacie do najlepszej ligi koszykarskiej na świecie trafia Jeremy Sochan, który został wybrany z 9. numerem draftu. Jest to najwyższy wybór polskiego zawodnika w historii NBA i drugi w pierwszej rundzie. Sochan urodził się w USA, a wychował w Anglii, ale jego matką jest Polka, mówi płynnie po polsku, był w Polsce niejednokrotnie. Sochan zdążył zadebiutować już w seniorskiej kadrze reprezentacji Polski, a barwy Polski reprezentuje od drużyny U-16.

Jeremy Sochan występuje na pozycji skrzydłowego. Jego najsilniejszą stroną jest gra w obronie, co bardzo ceni sobie u swoich zawodników Greg Popovich. Sochan jest bardzo wszechstronnym graczem, co pozwoli mu złapać więcej minut w NBA. Na pewno musi jednak popracować jeszcze nad swoim rzutem. Do NBA trafił z uczelni Baylor, gdzie spędził jeden sezon. Został mistrzem sezonu regularnego BIG12, został zaliczony do najlepszego składu pierwszoroczniaków BIG 12 i wybrany najlepszym rezerwowym konferencji BIG12.

NBA nie dla Balcerowskiego (na razie)

Niestety drugi Polak, który zgłosił się do Draftu, czyli Aleksander Balcerowski nie został wybrany przez żaden klub. Balcerowski długo trenował z Aatlantą Hawks przed dniem draftu, ale z 44. numerem Draftu Hawks wybrali innego zawodnika. Olek Balcerowski przebywa aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski i wraz z zespołem przygotowuje się do meczów eliminacji mistrzostw świata z Izraelem i Niemcami.

TOP 3 draftu

3. Jabari Smith – Houston Rockets

jabari-smith

2. Chet Holmgren – Oklahoma City Thunder

chet-holmgren

1. Paulo Banchero – Orlando Magic

paulo-banchero

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!