KKS Kalisz- Skra Częstochowa w finale! Baraże o I ligę

Baraże w połowie za nami! Po emocjonujących półfinałach baraży o pierwszą ligę w finale zagrają ze sobą KKS Kalisz i Skra Częstochowa. Gospodarzem tego spotkania będzie KKS Kalisz, ponieważ był wyżej w tabeli.

Baraże o I. ligę: Emocje w półfinałach

Wyniki półfinałów:

Chojniczanka Chojnice- Skra Częstochowa (0:1)
Wigry Suwałki- KKS Kalisz (2:2, 2:4 w rzutach karnych)

W pierwszym meczu, który się odbył o godzinie 12:00 we wtorek Skra Częstochowa pokonała Chojniczankę Chojnice 0:1 po bramce 19. letniego Daniela Pietraszkiewicza w 29. minucie spotkania. Jest to mała niespodzianka, ponieważ to Chojniczanka do ostatnich kolejek walczyła o bezpośredni awans do I. ligi i zakończyła sezon na 3. miejscu, a Skra na 6.. Klub z Chojnic kolejny sezon spędzi ponownie w II. lidze.

Rywalem Skry Częstochowa w finale baraży o I. ligę będzie KKS Kalisz, który pokonał Wigry Suwałki po serii rzutów karnych. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 2:2. Dopiero po pierwszej połowie się uspokoiło i remis w drugiej się utrzymał. W dogrywce żadna z drużyn nie wykorzystała swoich okazji a o wyniku zdecydowały rzuty karne. Ostatecznie po wygranej w karnych do finału awansował KKS Kalisz, który sezon zakończył na 5. miejscu.

KKS Kalisz- Skra Częstochowa 19.06 (11:45)

Gospodarzem tego spotkania będzie KKS Kalisz, który zajął wyższe miejsce w sezonie. Warto zaznaczyć, że KKS Kalisz to obecny beniaminek drugiej ligi, w którym grają zawodnicy znani z Ekstraklasy- Tomasz Hołota oraz 40- letni Marcin Radzewicz. W sezonie zasadniczym w pojedynku między tymi dwoma drużynami 2 razy wygrała Skra Częstochowa wynikiem 1:0.