Turniej Czterech Skoczni – Bischofshofen. Zapowiedź i typy – 06.01
Przed nami czwarty – ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni w tym sezonie. Niestety Polacy raczej nie odegrają w nim istotnych ról. Z dobrej strony w Innsbrucku pokazał się Wąsek, który był 5.

W poniedziałek odbędzie się ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Skoczkowie zakończą ten cykl, a rywalizacja między Kraftem, Tschofenigiem i Hoerlem jest niezwykle ciekawa. Spodziewamy się wielu emocji i liczymy na kolejny dobry występ Wąska. Sprawdź pary na konkurs w Innsbrucku, a także zapowiedź i typy na poniedziałkowy konkurs.
Skoki Narciarskie – Turniej Czterech Skoczni Bischofshofen (06.01 16:30) – zapowiedź
W poniedziałek czeka nas ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Rywalizacja między Kraftem, Hoerlem, a Tschofenigiem zapowiada się znakomicie. Różnica punktowa między tymi trzema zawodnikami jest znikoma i wszystko rozstrzygnie się w ostatnim konkursie. Wszyscy trzej prezentują się rewelacyjnie, dlatego o końcowym wyniku będą decydować detale, a także odrobina szczęścia. Z naszych dobrze pokazuje się Wąsek, który w Innsbrucku był piąty.
O której poniedziałkowy konkurs skoków narciarskich?
W poniedziałek odbędzie się kolejny indywidualny konkurs Pucharu Świata w tym sezonie. Będzie rozgrywany w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Skoczkowie będą rywalizować w Bischofshofen. Zawody rozpoczną się o 16:30 na skoczni HS 142. Kwalifikacje do tego konkursu odbyły się w niedzielę.
Skoki Narciarskie – Turniej Czterech Skoczni Bischofshofen (06.01 16:30) – pary KO
Turniej Czterech Skoczni rozgrywany jest w systemie KO. Do drugiej serii przechodzą zwycięzcy par, a także pięciu szczęśliwych przegranych z najlepszym wynikiem. Oto jak prezentują się pary KO na Bischofshofen:
Timi Zajc (26.) – Markus Mueller (25.)
Marius Lindvik (27.) – Clemens Aigner (24.)
Tomofumi Naito (28.) – Vladimir Zografski (23.)
Alex Insam (29.) – Killian Peier (22.)
Anze Lanisek (30.) – Kristoffer Eriksen Sundal (21.)
Dawid Kubacki (31.) – Ren Nikaido (20.)
Piotr Żyła (32.) – Aleksander Zniszczoł (19.)
Valentin Foubert (33.) – Manuel Fettner (18.)
Lovro Kos (34.) – Stephan Embacher (17.)
Sakutaro Kobayashi (35.) – Karl Geiger (16.)
Naoki Nakamura (36.) – Philipp Raimund (15.)
Felix Hoffmann (37.) – Johann Andre Forfang (14.)
Halvor Egner Granerud (38.) – Pius Paschke (13.)
Artti Aigro (39.) – Michael Hayboeck (12.)
Keiichi Sato (40.) – Tate Frantz (11.)
Hannes Landerer (41.) – Domen Prevc (10.)
Roman Koudelka (42.) – Andreas Wellinger (9.)
Jonas Schuster (43.) – Ryoyu Kobayashi (8.)
Adrian Tittel (44.) – Benjamin Oestvold (7.)
Fatih Arda Ipcioglu (45.) – Jan Hoerl (6.)
Kevin Bickner (46.) – Paweł Wąsek (5.)
Ziga Jelar (47.) – Daniel Tschofenig (4.)
Fredrik Villumstad (48.) – Gregor Deschwanden (3.)
Niko Kytosaho (49.) – Maximilian Ortner (2.)
Andrew Urlaub (50.) – Stefan Kraft (1.)
Skoki Narciarskie – Turniej Czterech Skoczni Bischofshofen (06.01 16:30) – typy

Pius Paschke do Turnieju Czterech Skoczni przystępował jako lider klasyfikacji generalnej. Niemiec jednak zawodził nieco w cyklu. Zajmuje dopiero szóste miejsce w klasyfikacji TCS i nie ma już szans na zwycięstwo. Niemniej radzi sobie dużo lepiej niż Granerud.
Skoki Narciarskie – Turniej Czterech Skoczni Bischofshofen (06.01 16:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv
Poniedziałkowy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen odbędzie się o 16:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN, Eurosport 1 i Playerze.