Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie: Raw Air w Vikersund. Typy i zapowiedź 18.03
Za nami już trzynaście skoków oddanych w cyklu Raw Air. Maraton na norweskich skoczniach trwa, a w sobotę odbędzie się rywalizacja o triumf w pierwszym konkursie indywidualnym w Vikersund. Piątkowe kwalifikacje wygrał Kraft, drugi był Hayboeck, a trzeci Granerud. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki, uplasował się na siódmej pozycji. Sprawdź zapowiedź i typy na sobotnie zmagania.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Vikersund (18.03, 16:30) – zapowiedź

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny w Vikersund. Zapoznaj się z niezbędnymi informacjami o Raw Air. Skoczkowie będą rywalizować o jak najlepsze noty, aby wygrać w klasyfikacji końcowej norweskiego turnieju. Za nami już pięć prologów i cztery konkursy, co daje nam trzynaście skoków. Pierwszym liderem cyklu Raw Air był Kubacki, ale obecnie plasuje się na czwartej pozycji. Niestety żaden z Polaków nie liczy się już w walce o zwycięstwo w Raw Air. Obecnie stawce przewodzi Granerud, a tuż za nim jest Stefan Kraft. Solidnie skacze Kamil Stoch, który zajmuje dziewiąte miejsce. Najlepszy w kwalifikacjach był Stefan Kraft. Dawid Kubacki uplasował się na siódmej pozycji, 14 Żyła, 16 Kamil Stoch, 20 Andrzej Stękała (zastąpił Jakuba Wolnego), 30 Zniszczoł, a 47 Paweł Wąsek.

O której sobotni konkurs indywidualny skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata w Vikersund. Zalicza się on do cyklu Raw Air. Zawody na norweskim obiekcie rozpoczną się o 16:30.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Vikersund (18.03, 16:30) – klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Po konkursach w Lillehammer granicę 1800 punktów przebił Halvor Egner Granerud. Nota Norwega to aż 1878 punktów. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim jest już bardzo duża. Wicelider klasyfikacji generalnej ma tylko 1560 punktów i musi pilnować swojej pozycji. Trzeci jest Stefan Kraft, Austriak ma na swoim koncie 1370 oczek, czyli o 1 więcej niż czwarty Anze Lanisek. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 853 punktów. Za Piotrem uplasował się Kobayashi. Japończyk może jednak już niedługo przeskoczyć Żyłę, jeżeli Polak wciąż będzie tak słabo się prezentował. O powrót do TOP 10 walczy piętnasty Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii. Na 33 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 47 Pilch, 50 Habdas, 55 Juroszek, a 74 Stefan Hula i Maciej Kot. Zapoznaj się z klasyfikacją Raw Air 2023.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Vikersund (18.03, 16:30) – typy

2.45

STEFAN KRAFT

WYGRA

betfan

Na skoczni mamuciej bardzo dobrze radzi sobie Stefan Kraft. Austriak jest doskonałym lotnikiem. Ma on kilka punktów do odrobienia, a w kwalifikacjach pokazał, że lubi obiekt w Vikersund. Stawiam zatem na wygraną Austriaka.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Vikersund (18.03, 16:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata zaliczanego do cyklu Raw Air w Vikersund rozpocznie się o 16:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!