Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie: Raw Air w Vikersund. Typy i zapowiedź 19.03
Za nami już piętnaście skoków oddanych w cyklu Raw Air. Maraton na norweskich skoczniach trwa, a w niedzielę odbędzie się rywalizacja o triumf w drugim konkursie indywidualnym w Vikersund. Zakończy on zmagania w Raw Air. W sobotę najlepszy okazał się Granerud, a na drugim miejscu był Kraft, a trzeci Tschofenig. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki, uplasował się na ósmej pozycji. Sprawdź zapowiedź i typy na niedzielne zmagania.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Vikersund (19.03, 16:00) – zapowiedź

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny w Vikersund. Zapoznaj się z niezbędnymi informacjami o Raw Air. Skoczkowie będą rywalizować o jak najlepsze noty, aby wygrać w klasyfikacji końcowej norweskiego turnieju. Za nami już pięć prologów i pięć konkursów, co daje nam piętnaście skoków. Pierwszym liderem cyklu Raw Air był Kubacki, ale obecnie plasuje się na czwartej pozycji. Niestety żaden z Polaków nie liczy się już w walce o zwycięstwo w Raw Air. Obecnie stawce przewodzi Granerud, a tuż za nim jest Stefan Kraft. To między nimi rozstrzygnie się szansa o zwycięstwo, choć Austriak będzie musiał się wznieść na wyżyny swoich umiejętności, gdyż traci prawie 30 punktów. Solidnie skacze Kamil Stoch, który zajmuje ósme miejsce. Najlepszy w pierwszym konkursie był Halvor Egner Granerud. Drugi był Kraft, a trzeci Tschofenig. W pierwszej dziesiątce mieliśmy dwóch Polaków. Na ósmym miejscu uplasował się Dawid Kubacki, a dziesiąty był Piotr Żyła.

O której niedzielny konkurs indywidualny skoków narciarskich?

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata w Vikersund. Zalicza się on do cyklu Raw Air. Zawody na norweskim obiekcie rozpoczną się o 16:00.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Vikersund (19.03, 16:00) – klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Po konkursach w Lillehammer granicę 1800 punktów przebił Halvor Egner Granerud. Nota Norwega to aż 1878 punktów. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim jest już bardzo duża. Wicelider klasyfikacji generalnej ma tylko 1560 punktów i musi pilnować swojej pozycji. Trzeci jest Stefan Kraft, Austriak ma na swoim koncie 1370 oczek, czyli o 1 więcej niż czwarty Anze Lanisek. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 853 punktów. Za Piotrem uplasował się Kobayashi. Japończyk może jednak już niedługo przeskoczyć Żyłę, jeżeli Polak wciąż będzie tak słabo się prezentował. O powrót do TOP 10 walczy piętnasty Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii. Na 33 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 47 Pilch, 50 Habdas, 55 Juroszek, a 74 Stefan Hula i Maciej Kot. Zapoznaj się z klasyfikacją Raw Air 2023.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Vikersund (19.03, 16:00) – typy

2.25

KRAFT WYGRA

betfan

Co prawda pierwszy konkurs nie poszedł po myśli Stefana Krafta, ale konsekwentnie stawiam na jego wygraną na Vikersund. Austriak jest znakomitym lotnikiem i w drugiej próbie był już lepszy od Graneruda. Ponadto będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, jeżeli chce odebrać Norwegowi tytuł zwycięzcy Raw Air na ostatniej prostej.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Vikersund (19.03, 16:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Niedzielny konkurs Pucharu Świata zaliczanego do cyklu Raw Air w Vikersund rozpocznie się o 16:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!