Skoki narciarskie: Raw Air Oslo. Typy i zapowiedź 12.03

Patryk Śliwiński

12 marca 2023

Skoki Narciarskie Stefan Kraft
Za nami już trzy skoki oddane w ramach cyklu Raw Air. Sobotni konkurs był dla Polaków nieudany i wszyscy spadli o oczko niżej. Dawid Kubacki spadł na szóstą lokatę, a Kamil na dziewiątą. Bardzo loteryjny sobotni konkurs wygrał Anze Lanisek, drugi był Kraft, a trzeci Geiger. Kto poradzi sobie najlepiej w drugim konkursie indywidualnym w Oslo? Sprawdź zapowiedź i typy na niedzielne zmagani.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Oslo (12.03, 16:30) – zapowiedź

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs indywidualny w Oslo. Zapoznaj się z niezbędnymi informacjami o Raw Air. Skoczkowie będą rywalizować o jak najlepsze noty, aby wygrać w klasyfikacji końcowej norweskiego turnieju. Za nami już jeden prolog i konkurs, a więc trzy skoki. Z przytupem zaczął Dawid Kubacki, który wygrał kwalifikacje. Uplasował się tylko 0 0,4 przed Timim Zajcem, a trzeci był Stefan Kraft. Z dobrej strony pokazał się też Stoch, który był szósty. W mocno loteryjnym konkursie żaden z Polaków nie trafił dobrze z wiatrem i wszyscy pogorszyli swoje lokaty. Dawid Kubacki był dopiero 9, Kamil Stoch 13, a Piotr Żyła 29. Do drugiej serii nie zakwalifikowali się Zniszczoł, Wolny i Wąsek.

O której niedzielny konkurs indywidualny skoków narciarskich?

W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny Pucharu Świata w Oslo. Zalicza się on do cyklu Raw Air. Zawody na norweskim obiekcie rozpoczną się o 16:30. Na 11:15 zaplanowano kwalifikacje, które także wliczają się do klasyfikacji Raw Air.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Oslo (12.03, 16:30) – klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Po konkursie w Oslo granicę 1700 punktów przebił Halvor Egner Granerud. Nota Norwega to aż 1702 punkty. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim jest już bardzo duża. Wicelider klasyfikacji generalnej ma 1388 punktów. Trzeci jest Anze Laniek, Słoweniec ma na swoim koncie 1196 oczek po sobotniej wygranej, czyli o 38 mniej niż czwarty Stefan Kraft. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 824 punktów. Za Piotrem uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec po udanych konkursach w Rasnovie ma na swoim koncie 743 punktów. Z 11 miejscem w generalce pożegnał się Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii, wielokrotny mistrz olimpijski spadł na 14 miejsce, którą otrzymał po konkursie w Oslo. Na 34 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 45 Pilch, 48 Habdas, 51 Juroszek, a 73 Stefan Hula i Maciej Kot.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Oslo (12.03, 16:30) – typy

1.85

STEFAN KRAFT

TOP 3

betfan

Pierwszy konkurs w Oslo był mocno loteryjny, ale z dobrej strony mimo wszystko pokazał się Stefan Kraft. Austriak skacze w ostatnich tygodniach bardzo solidnie, a w sobotę był o włos od zwycięstwa. Stawiam na to, że stanie on w niedzielę na podium.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Oslo (12.03, 16:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Niedzielny konkurs Pucharu Świata zaliczanego do cyklu Raw Air w Oslo rozpocznie się o 16:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy