Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – Raw Air Oslo. Typy i zapowiedź 11.03

Skoki narciarskie nie zwalniają tempa. Po dosyć udanych mistrzostwach świata dla Polaków, odbywać się będzie cykl Raw Air. Za nami jest już prolog, czyli kwalifikacje do sobotniego konkursu. Wygrał go Dawid Kubacki, który o 0,4 wyprzedził Timi Zajc. W TOP 10 uplasował się Kamil Stoch, który wylądował na szóstej pozycji. Sprawdź zapowiedź i typy na sobotni konkurs.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Oslo (11.03, 14:40) – zapowiedź

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny w Oslo. Zapoznaj się z niezbędnymi informacjami o Raw Air. Skoczkowie będą rywalizować o jak najlepsze noty, aby wygrać w klasyfikacji końcowej norweskiego turnieju. Za nami już prolog, czyli kwalifikacje do sobotniego konkursu. Nie ma miejsca na błędy, ponieważ i one liczą się do końcowej klasyfikacji Raw Air. Z przytupem zaczął Dawid Kubacki, który wygrał kwalifikacje. Uplasował się tylko 0 0,4 przed Timim Zajcem, a trzeci był Stefan Kraft. Z dobrej strony pokazał się też Stoch, który był szósty. Pozostałym Polakom poszło zdecydowanie gorzej. Zniszczoł był 22, Paweł Wąsek 39, Piotr Żyła dopiero 44, a Jakub Wolny 47. Wszyscy nasi reprezentanci będą mieli zatem okazję, aby ponownie zaprezentować się w sobotnim konkursie indywidualnym.

O której sobotni konkurs indywidualny skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się konkurs indywidualny Pucharu Świata w Oslo. Zalicza się on do cyklu Raw Air. Zawody na norweskim obiekcie rozpoczną się o 14:40.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Oslo (11.03, 14:40) – klasyfikacja generalna

Po konkursach w Rasnovie, na pierwszej pozycji utrzymał się Halvor Egner Granerud. Norweg, podobnie jak większość czołówki, nie brał udziału w konkursach w Rumunii. Tylko Niemcy zdecydowali się pojechać do Rasnova i to oni najbardziej poprawili swoje pozycje w generalce. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim to 293 punkty. Trzeci jest Anze Laniek, Słoweniec ma na swoim koncie 1096 oczek, czyli o 18 mniej niż czwarty Stefan Kraft. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 822 punktów. Za Piotrem uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec po sobotniej wygranej ma na swoim koncie 743 punktów. Z 11 miejscem w generalce pożegnał się Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii, wielokrotny mistrz olimpijski spadł na 14 miejsce. Na 33 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 45 Pilch, 48 Habdas, 51 Juroszek, a 71 Stefan Hula i Maciej Kot.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Oslo (11.03, 14:40) – typy

Dawid Kubacki bez wątpienia ma chrapkę na zwycięstwo w tym konkursie. Polak był zadowolony ze skoku, który dał mu zwycięstwo w kwalifikacjach. Wicelider Pucharu Świata dobrze czuje się na tym obiekcie. Stawiam więc, że wygra sobotni konkurs indywidualny w Oslo.

Skoki Narciarskie – Raw Air konkurs w Oslo (11.03, 14:40) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata zaliczanego do cyklu Raw Air w Oslo rozpocznie się o 14:40. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!