Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie: PŚ w Planicy. Typy i zapowiedź 01.04
Po maratonie Raw Air skoczkowie wracają do standardowego rytmu. Za nami konkursy w Lahti. Skoczkowie na ten weekend przenieśli się do Planicy, gdzie zakończą sezon. W piątek miał odbyć się konkurs indywidualny, ale plany zepsuła pogoda, dlatego przeniesiono go na sobotę. Tego dnia czeka nas też konkurs drużynowy. Czy Polakom uda się zaprezentować z dobrej strony? Sprawdź zapowiedź i typy na sobotnie zmagania.

Skoki Narciarskie – PŚ konkurs w Planicy (01.04, 10:00) – zapowiedź

Pora na ostatnie chwile ze skokami narciarskimi w tym sezonie. Po zmaganiach w Lahti, skoczkowie przenieśli się do Planicy, gdzie będą rywalizować na skoczni mamuciej. Walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej jest już rozstrzygnięta – kryształową kulę zdobył Halvor Egner Granerud. Teraz Norweg będzie walczył z Kraftem o małą kryształową kulę, czyli tytuł najlepszego lotnika. Czwartkowe kwalifikacje padły łupem Słoweńców. Gospodarze zajęli całe podium, a najlepszym z nich był Anze Lanisek. Najwyżej z Polaków uplasował się Kamil Stoch. Wielokrotny mistrz olimpijski był dziesiąty, a tuż za nim Żyła i Zniszczoł. W piątek miał odbyć się konkurs indywidualny, ale z powodu złych warunków przeniesiono go na sobotę rano. Odbędzie się tylko jedna seria. Tuż po nim czeka nas konkurs indywidualny. Polacy wystąpią w składzie: Żyła, Stoch, Zniszczoł, Wąsek

O której sobotni konkurs indywidualny skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy Pucharu Świata w Planicy. Zawody na słoweńskim mamucie rozpoczną się o 10:00.

Skoki Narciarskie – PŚ konkurs w Planicy (01.04, 10:00) – klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Po konkursach rozgrywanych w ramach Raw Air, granicę 2000 punktów przebił Halvor Egner Granerud, któremu jednak nie poszło w Lahti. Nota Norwega to aż 2058 punktów. Przewaga Graneruda nad Kubackim jest już bardzo duża. Dawid stracił swoją drugą lokatę na rzecz Stefana Krafta (1630), a w ten weekend prawdopodobnie wyprzedzi go Lanisek. Słoweniec traci do Polaka tylko 73, a ma dwa konkursy aby odrobić tę stratę. Przypomnijmy, że Dawid Kubacki z powodów osobistych, przedwcześnie zakończył sezon. TOP 5 zamyka Ryoyu Kobayashi, który ma na swoim koncie 1011 punktów. Za Japończykiem uplasował się Piotr Żyła, który podczas Raw Air nie spisywał się najlepiej. O powrót do TOP 10 walczy czternasty Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii. Na 31 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 43 Habdas, 49 Pilch, 56 Juroszek, a 78 Stefan Hula i Maciej Kot.

Skoki Narciarskie – PŚ konkurs w Planicy (01.04, 10:00) – typy

Polacy dosyć dobrze spisywali się podczas kwalifikacji. Żyła, Stoch i Zniszczoł prezentują się bardzo solidnie na skoczni w Planicy. Jeżeli Paweł Wąsek nie zawiedzie, to moim zdaniem jest spora szansa na podium. Stawiam właśnie na to, że Polacy znajdą się w TOP 3.

Skoki Narciarskie – PŚ konkurs w Planicy (01.04, 10:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Planicy, odbędzie się o 10:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!