Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Bad Mittendorf. Zapowiedź i typy – 29.01
Po trzydniowych zmaganiach w Sapporo, skoczkowie wrócili do Europy. W niedzielę odbędzie się drugi konkurs w tym sezonie na skoczni mamuciej. Zawodnicy będą rywalizować na obiekcie Kulm w Bad Mittendorf. W sobotnim konkursie najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który zajął miejsce tuż za podium. Zawody wygrał Halvor Egner Granerud, który wyprzedził w klasyfikacji generalnej Dawida Kubackiego. Czy uda mu się już dzisiaj odzyskać żółty plastron? Sprawdź zapowiedź i typy niedzielnego konkursu.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Bad Mittendorf (29.01, 14:15) – zapowiedź

Za nami już pierwszy konkurs na skoczni w Kulm. Sobotnie zawody były loteryjne, a belka startowa często zmieniała swoją pozycję. Najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud. Drugi był zwycięzca sobotnich kwalifikacji – Stefan Kraft. Podium uzupełnił Domen Prevc. Na czwartym miejscu uplasował się Piotr Żyła, któremu do Domena brakowało 2,4 punktu. Dawid Kubacki miał pecha podczas pierwszej serii, dlatego skoczył jedynie 194,5 metra i wylądował na 15. pozycji. Po drugim skoku awansował na 10. lokatę. Kamil Stoch był 17, a Aleksander Zniszczoł był 19. Po takich wynikach Dawid Kubacki stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Żółty plastron odebrał mu Halvor Egner Granerud. Rekordzistą obiektu w Bad Mittendorf jest Peter Prevc. W 2016 roku osiągnął odległość 244 metrów. Bliskim pobicia tego wyniku był w sobotę Timi Zajc. Rodak Petera skoczył 243 metry.

O której niedzielny konkurs skoków narciarskich?

W niedzielę odbędzie się kolejny konkurs indywidualny Pucharu Świata w tym sezonie. Skoczkowie będą rywalizować na skoczni Kulm. Zawody na austriackim obiekcie rozpoczną się o 14:15. Na 12:45 zaplanowano kwalifikacje.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Bad Mittendorf (29.01, 14:15) – klasyfikacja generalna

Nowym liderem klasyfikacji generalnej po sobotnim konkursie został Halvor Egner Granerud. Norweg wyp0rzedził Dawida Kubackiego o 26 punktów. Trzeci jest Anze Lanisek, ale jego strata do Polaka wynosi aż 229 oczek. W TOP 10 mamy jeszcze dwóch Polaków. Na piątej pozycji uplasował się Piotr Żyła, a ósmy jest Kamil Stoch. Dopiero 27 jest Paweł Wąsek, którego forma po zawodach w Zakopanem nie pozwala na rywalizację na najwyższym poziomie. 39 jest Aleksander Zniszczoł, 50 Jan Habdas, 53 Tomasz Pilch, a 56 Stefan Hula.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Bad Mittendorf (29.01, 14:15) – typy

1.60

ŻYŁA LEPSZY OD

WELLINGERA

betfan

W typie na niedzielny konkurs przyjrzymy się rywalizacji Andresa Wellingera z Piotrem Żyłą. Stawiam na zwycięstwo Polaka w tym zestawieniu. Żyła jest naszym najlepszym lotnikiem, na skoczniach mamucich zawsze radził sobie bardzo solidnie. Andreas Wellinger w sobotę był dopiero dziewiąty i w tym sezonie nie jest w najwyższej dyspozycji.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Bad Mittendorf (29.01, 14:15) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Bad Mittendorf na skoczni Kulm rozpocznie się o 14:15. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!