Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – PŚ w Rasnovie. Zapowiedź i typy 18.02
Skoczkowie po rywalizacji w Lake Placid w Stanach Zjednoczonych, wrócili do Europy. Rywalizować będą w Rumunii w Rasnovie. W piątkowym prologu najlepszy był Andreas Wellinger. Warto podkreślić, że brakuje wielu skoczków z czołówki, którzy przygotowują się do Mistrzostw Świata w Planicy. Najlepszym z Polaków był Kacper Juroszek. Sprawdź zapowiedź i typy sobotniego konkursu indywidualnego.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Rasnovie (18.02, 16:20) – zapowiedź

Skoczkowie narciarscy po konkursach w Stanach Zjednoczonych wrócili do Europy, a konkretnie do Rumunii. O jak najwyższe noty walczyć będą na skoczni w Rasnovie. Będą to specyficzne zawody, ponieważ w stawce zabraknie wielu bardzo dobrych zawodników. Mowa o Granerudzie, Kubackim, Kraftcie, Żyle i wielu innych. W piątek odbył się prolog, który byłby nazwany kwalifikacjami, gdyby nie to, że brało w nim udział jedynie 47 zawodników. Najlepszy w piątek był Andreas Wellinger, którego forma zaczęła szybować w górę. Polską kadrę reprezentowali natomiast Kacper Juroszek, Macej Kot, Tomasz Pilch i Jan Habdas. Najlepszy okazał się pierwszy z wymienionych. Skoczył 86,5 metra, co pozwoliło mu zająć 15 miejsce. Habdas był 18, Pilch 23, a Kot 25.

O której sobotni konkurs indywidualny skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się kolejny konkurs indywidualny Pucharu Świata w tym sezonie. Skoczkowie będą rywalizować na skoczni w Rasnovie. Zawody na rumuńskim obiekcie rozpoczną się o 16:20.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Rasnovie (18.02, 16:20) – klasyfikacja generalna

Po konkursach w Lake Placid, na pozycji lidera klasyfikacji generalnej umocnił się Halvor Egner Granerud. Norweg wygrał drugi konkurs indywidualny na amerykańsjkiej skoczni. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim to 293 punkty i przez ten weekend to się nie zmieni, gdyż skoczkowie nie wystąpią w konkursach w Rumunii. Trzeci jest Anze Laniek, Słoweniec ma na swoim koncie 1096 oczek, czyli o 18 mniej niż czwarty Stefan Kraft. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 822 punktów. Z 11 miejscem w generalce pożegnał się Stoch, którego zabrakło w Lake Placid, a teraz nie będzie go w Rumunii, wielokrotny mistrz olimpijski spadł na 14 miejsce. Na 32 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 50 Habdas, 53 Pilch, a 63 Stefan Hula.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Rasnovie (18.02, 16:20) – typy

Konkursy w Lake Placid będą dość specyficzne. Wiele reprezentacji zdecydowało się bowiem na wystawienie w nich zawodników, którzy na co dzień rywalizują w Pucharze Kontynentalnym. W takim wypadku na faworyta do zwycięstwa wyrósł Andreas Wellinger. Niemiec jest w coraz lepszej dyspozycji i moim zdaniem zwycięży w sobotę.

Skoki Narciarskie – Puchar Świata w Rasnovie (18.02, 16:20) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Rasnovie rozpocznie się o 16:20. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!