Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – MŚ w Planicy. Zapowiedź i typy 04.03
W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy mistrzostw świata w Planicy. Polscy skoczkowie radzą sobie na tej imprezie bardzo dobrze. Mamy już dwa medale, a kolejny jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Wczoraj najlepszy był Timi Zajc, drugi Kobayashi, a trzeci Dawid Kubacki. Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, a miejsce dziewiąte zajął Żyła. Sprawdź zapowiedź i typy na sobotni konkurs.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (04.03, 16:30) – zapowiedź

Piątkowy konkurs na dużej skoczni był w wykonaniu Polaków dosyć dobry. Udało się zrealizować plan i zdobyliśmy medal. Dawid Kubacki uplasował się na trzeciej pozycji. Lider naszej reprezentacji ustąpił jedynie Kobayashiemu i Zajcowi. Czwarty był Kamil Stoch, a dziewiąty Piotr Żyła. Aleksander Zniszczoł uplasował się na 23. pozycji i to właśnie ta czwórka reprezentować będzie nasz kraj w sobotnim konkursie drużynowym. Polacy są faworytem tego konkursu, a według ekspertów o zwycięstwo powalczą z reprezentacją Słowenii. To jej reprezentant wygrał sobotni konkurs indywidualny. Groźni będą także Niemcy i Austriacy.

O której sobotni konkurs drużynowy skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy mistrzostw świata w Planicy. Skoczkowie będą rywalizować na dużej skoczni. Zawody na słoweńskim obiekcie rozpoczną się o 16:30.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (04.03, 16:30) – klasyfikacja generalna

Po konkursach w Rasnovie, na pierwszej pozycji utrzymał się Halvor Egner Granerud. Norweg, podobnie jak większość czołówki, nie brał udziału w konkursach w Rumunii. Tylko Niemcy zdecydowali się pojechać do Rasnova i to oni najbardziej poprawili swoje pozycje w generalce. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim to 293 punkty. Trzeci jest Anze Laniek, Słoweniec ma na swoim koncie 1096 oczek, czyli o 18 mniej niż czwarty Stefan Kraft. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 822 punktów. Za Piotrem uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec po sobotniej wygranej ma na swoim koncie 743 punktów. Z 11 miejscem w generalce pożegnał się Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii, wielokrotny mistrz olimpijski spadł na 14 miejsce. Na 33 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 45 Pilch, 48 Habdas, 51 Juroszek, a 71 Stefan Hula i Maciej Kot.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (04.03, 16:30) – typy

2.60

WYGRANA POLSKI

betfan

Polacy przygotowali bardzo dobrą dyspozycję na mistrzostwa świata i w obu konkursach liczyli się w walce o medale. Cieszyć może ich bardzo dobra dyspozycja, nasza najlepsza trójka za każdym razem był w TOP 10. Olek Zniszczoł także prezentuje się solidnie, a zatem możemy myśleć o zwycięstwie. Stawiam na zwycięstwo Polaków.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (04.03, 16:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs mistrzostw świata w Planicy rozpocznie się o 16:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!