Skoki narciarskie – MŚ w Planicy. Zapowiedź i typy 04.03

Patryk Śliwiński

04 marca 2023

skoki Kubacki
W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy mistrzostw świata w Planicy. Polscy skoczkowie radzą sobie na tej imprezie bardzo dobrze. Mamy już dwa medale, a kolejny jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Wczoraj najlepszy był Timi Zajc, drugi Kobayashi, a trzeci Dawid Kubacki. Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, a miejsce dziewiąte zajął Żyła. Sprawdź zapowiedź i typy na sobotni konkurs.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (04.03, 16:30) – zapowiedź

Piątkowy konkurs na dużej skoczni był w wykonaniu Polaków dosyć dobry. Udało się zrealizować plan i zdobyliśmy medal. Dawid Kubacki uplasował się na trzeciej pozycji. Lider naszej reprezentacji ustąpił jedynie Kobayashiemu i Zajcowi. Czwarty był Kamil Stoch, a dziewiąty Piotr Żyła. Aleksander Zniszczoł uplasował się na 23. pozycji i to właśnie ta czwórka reprezentować będzie nasz kraj w sobotnim konkursie drużynowym. Polacy są faworytem tego konkursu, a według ekspertów o zwycięstwo powalczą z reprezentacją Słowenii. To jej reprezentant wygrał sobotni konkurs indywidualny. Groźni będą także Niemcy i Austriacy.

O której sobotni konkurs drużynowy skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy mistrzostw świata w Planicy. Skoczkowie będą rywalizować na dużej skoczni. Zawody na słoweńskim obiekcie rozpoczną się o 16:30.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (04.03, 16:30) – klasyfikacja generalna

Po konkursach w Rasnovie, na pierwszej pozycji utrzymał się Halvor Egner Granerud. Norweg, podobnie jak większość czołówki, nie brał udziału w konkursach w Rumunii. Tylko Niemcy zdecydowali się pojechać do Rasnova i to oni najbardziej poprawili swoje pozycje w generalce. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim to 293 punkty. Trzeci jest Anze Laniek, Słoweniec ma na swoim koncie 1096 oczek, czyli o 18 mniej niż czwarty Stefan Kraft. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 822 punktów. Za Piotrem uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec po sobotniej wygranej ma na swoim koncie 743 punktów. Z 11 miejscem w generalce pożegnał się Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii, wielokrotny mistrz olimpijski spadł na 14 miejsce. Na 33 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 45 Pilch, 48 Habdas, 51 Juroszek, a 71 Stefan Hula i Maciej Kot.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (04.03, 16:30) – typy

2.60

WYGRANA POLSKI

betfan

Polacy przygotowali bardzo dobrą dyspozycję na mistrzostwa świata i w obu konkursach liczyli się w walce o medale. Cieszyć może ich bardzo dobra dyspozycja, nasza najlepsza trójka za każdym razem był w TOP 10. Olek Zniszczoł także prezentuje się solidnie, a zatem możemy myśleć o zwycięstwie. Stawiam na zwycięstwo Polaków.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (04.03, 16:30) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs mistrzostw świata w Planicy rozpocznie się o 16:30. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy