Pobierz aplikację betfan na telefon
Skoki narciarskie – MŚ w Planicy. Zapowiedź i typy 25.02
W sobotę odbędą się mistrzostwa świata w Planicy na normalnej skoczni. Tytułu mistrza świata będzie bronił nasz reprezentant – Piotr Żyła. Kwalifikacje do sobotniego konkursu wygrał Anze Lanisek, a najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który uplasował się na ósmej pozycji. Sprawdź zapowiedź i typy na sobotni konkurs.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (25.02, 17:00) – zapowiedź

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs mistrzostw świata w Planicy. Skoczkowie będą rywalizować na normalnym obiekcie, którego HS to 100 metrów. Tytułu będzie bronił Piotr Żyła. Kwalifikacje w piątek pokazały, kto w jakim stopniu się przygotował. Wygrał je Anze Lanisek, a drugi był Stefan Kraft i to oni będą jednymi z faworytów do zwycięstwa. Dopiero szósty był lider klasyfikacji generalnej – Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków – Dawid Kubacki, wylądował na ósmej lokacie. Dziesiąty był obrońca tytułu – Piotr Żyła, a jedenasty Kamil Stoch. Pozostali Polacy też nie zaprezentowali się najgorzej. 15 był Paweł Wąsek, a 23 Aleksander Zniszczoł. Na słowa uznania zasługuje także występ Ammanna. Szwajcar miał problemy aby zakwalifikować się do konkursów i wydawało się, że doświadczony skoczek nie odbuduje formy, ale kwalifikacje skończył na 13 miejscu.

O której sobotni konkurs indywidualny skoków narciarskich?

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs mistrzostw świata w Planicy. Skoczkowie będą rywalizować na skoczni normalnej. Zawody na słoweńskim obiekcie rozpoczną się o 17:00.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (25.02, 17:00) – klasyfikacja generalna

Po konkursach w Rasnovie, na pierwszej pozycji utrzymał się Halvor Egner Granerud. Norweg, podobnie jak większość czołówki, nie brał udziału w konkursach w Rumunii. Tylko Niemcy zdecydowali się pojechać do Rasnova i to oni najbardziej poprawili swoje pozycje w generalce. Przewaga Graneruda nad Dawidem Kubackim to 293 punkty. Trzeci jest Anze Laniek, Słoweniec ma na swoim koncie 1096 oczek, czyli o 18 mniej niż czwarty Stefan Kraft. TOP 5 zamyka Piotr Żyła, który ma na swoim koncie 822 punktów. Za Piotrem uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec po sobotniej wygranej ma na swoim koncie 743 punktów. Z 11 miejscem w generalce pożegnał się Stoch, którego zabrakło w Lake Placid i nie było go też w Rumunii, wielokrotny mistrz olimpijski spadł na 14 miejsce. Na 33 pozycji uplasował się Wąsek, 35 jest Zniszczoł, 45 Pilch, 48 Habdas, 51 Juroszek, a 71 Stefan Hula i Maciej Kot.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (25.02, 17:00) – typy

2.75

KRAFT W TOP 3

betfan

W typie na mistrzostwa świata skupimy się na osobie Stefana Krafta. Austriak tuż przed rozpoczęciem najważniejszej imprezy w tym sezonie, prezentował się z dobrej strony. Jest czwartym zawodnikiem klasyfikacji generalnej, a słynie on z pięknych stylowo skoków, które kończą się bardzo dobrymi notami. Stawiam, że stanie na podium w sobotnim konkursie.

Skoki Narciarskie – Mistrzostwa Świata w Planicy (25.02, 17:00) – gdzie oglądać? transmisja w tv

Sobotni konkurs mistrzostw świata w Planicy rozpocznie się o 17:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć na TVN Eurosport 1.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!