Skoki narciarskie wróciły. Czy Polak wygra PŚ?

Skoki narciarskie w końcu wróciły. Przez następne kilka miesięcy będziemy emocjonować się konkursami Pucharu Świata. Jak zaprezentują się Polacy?

SKOKI NARCIARSKIE WRESZCIE WRÓCIŁY

Po pierwszym konkursie w Wiśle, w którym warunki dyktował wiatr, na razie najlepsze humory mają Niemcy. Pierwsze miejsce zajął Markus Eisenbichler, na drugiej lokacie uplasował się Karl Geiger, a dalsze, lecz punktowane pozycje zajęli jeszcze Pius Paschke, Martin Hamann oraz Severin Freund. Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła – był piąty. Dalsze miejsca zajęli Dawid Kubacki (11.), Andrzej Stękała (19.), Maciej Kot (20.), Klemens Murańka (22.), Kamil Stoch (27.) i Stefan Hula (29.).

Mogło być lepiej, ale biorąc pod uwagę fakt, że te zawody były loteryjne, nie będziemy narzekać. Liczymy na to, że podczas dwóch najbliższych konkursów, które zorganizuje fińska Ruka Biało-Czerwoni zaatakują podium. W BETFAN natomiast już teraz możecie typować, czy Polak zdobędzie Puchar Świata w sezonie 2020/21. Na ten moment szanse na to wynoszą 10%.

STOCH WYPRZEDZI MAŁYSZA?

Legalny polski bukmacher zastanawia się również nad tym, czy Kamil Stoch wyprzedzi Adam Małysza w klasyfikacji wszech czasów pod względem zwycięstw w Pucharze Świata na koniec sezonu 2020/2021. To jest już bardziej prawdopodobne i stanie się na 16%. A które miejsce Polska zajmie w klasyfikacji drużynowej Pucharu Narodów? Najprawdopodobniej, bo aż na 40% Biało-Czerwoni uplasują się na trzeciej lokacie.