Pobierz aplikację betfan na telefon
Skandal(e) w piłce nożnej. Pedofilia i przemoc?

Francuski dziennikarz Romain Molina wczoraj za pośrednictwem Twittera rozpętał burzę w świecie piłki nożnej, w której wyciągał skandal za skandalem. Cały piłkarski Twitter zapłonął. Molina w utworzonym przez siebie pokoju rozmów wyciągnął sprawy zamiatane pod dywan przez największe organizacje piłkarskie, niczym czarne karty UNO pod koniec gry.

Poniżej wszystkie informacje ujawnione przez niego, a podobno jeszcze większe bomby przed nami. Do poniższych spraw nie przedstawił jednak żadnych dowodów (oprócz jednego do sprawy Ferlanda Mendy’ego). Wszystkie poniższe sprawy można potraktować jako teorie dziennikarza The Guardian, CNN, BBC, The New York Times i francuskiego Le Temps. Wiarygodność Moliny jednak stoi na wysokim poziomie, bo ujawniał on już skandale w piłce nożnej, ale nigdy nie na taką skalę!

Ferland Mendy przed sądem za napaść seksualną?

Lewy obrońca jeszcze przed przyjściem do Realu Madryt, jak był jeszcze w Lyonie, miał podobno skopać i okładać pięściami dziewczynę, a także obnażyć przed nią swoje przyrodzenie. Dziewczyna trafiła do szpitala, a pod dywan wszystko mieli zamieść dyrektorzy Lyonu w obawie przed wycofaniem się z negocjacji Realu Madryt, który ostatecznie za Francuza zapłacił 50 mln euro. Na wstępie zaznaczyłem, że jest to jedyna sprawa, w której Molina przedstawił jakikolwiek dowód. Na Twittera wrzucił zdjęcie ze swojej książki, która jest w trakcie pisania z wycinkiem pozwu.

Pedofilia w piłce nożnej także istnieje i jest jej najciemniejszą zmorą!

„Największą plagą światowego futbolu jest wykorzystywanie seksualne nieletnich w federacjach. Wszędzie, w krajach rozwiniętych lub tych mniej rozwiniętych. Wszędzie!”. To słowa francuskiego dziennikarza. Największym skandalem jest sprawa Elye Wahiego. Jest to młodzieżowy reprezentant Francji, który gra w Montepllier, drużynie z Ligue 1. Wahie szkolił się w szkółce Cean, z której został wyrzucony za uderzenie pracownika klubowego. Taka przynajmniej była oficjalna informacja klubu. Molina podobno dotarł do informacji, przez które uważa, że Wahie tak naprawdę groził młodszym piłkarzom Cean pobiciem, jeśli Ci nie będą się przed nim masturbować w klubowej toalecie. Wahie w przeszłości został zaskarżony za napaść seksualną na kobietę przed francuskim klubem  nocnym.

Skandale pedofilskie to prawdziwa plaga w młodzieżowej piłce nożnej, szczególnie we Francji. Molina wymienił, że zna przypadek trenera-pedofila, który skrzywdził 400 juniorów w swojej szkółce piłkarskiej, a na koniec kolekcjonował ich licencje piłkarskie w formie „trofeum”. Wg dziennikarza śledczego wielu piłkarzy Ligue 1 i Premier League cierpi na schorzenia odbytu z powodu wielokrotnych gwałtów w młodości. Jeden ze zgwałconych dzieci we Francji z klubu grającego w Ligue 1 został zmuszony do milczenia nawet przez zaprzyjaźnioną z pewnym dyrektorem sportowym policję, a następnie odesłany do swojego kraju. Molina twierdzi, że w jednym z budynków pod szyldem FIFA doszło do gwałtu na piłkarce, a następnie wymuszono na niej aborcję.

To nie wszystkie przestępstwa na tle seksualnym wg Moliny. Dziennikarz wymienia także przypadki, gdy:

 • globalnie rozpoznawalny piłkarz świadomie i dla „żartu” zapoznał swojego kolegę z nieletnią, a tenże kolega poszedł z dziewczyną do łóżka
 • szef sędziów w kolumbijskiej federacji piłkarskiej jest pedofilem, na którego skargę złożyli rodzice 12-letniej dziewczynki
 • reprezentant Francji (!) chwalił się kolegom filmikiem, na którym defekuje do ust kobiety
 • W Kinszasie jedna z największych szkół piłkarskich prowadzona jest przez pedofilów
 • „Międzynarodowy trener został złapany na gorącym uczynku podczas kiedy gwałcił dwie 13-letnie dziewczynki. Jego pracodawca, który był głównym punktem medialnym, zwolnił go po cichu. Stało się to w 2017 roku.”
 • „Megan Rapinoe jest bardziej zainteresowana braniem pieniędzy niż obroną dzieci”

Korupcja w futbolu, zawsze i wszędzie

O tym, że korupcja w futbolu istnieje, wie każdy jego fan. Korupcja w piłce nożnej była, jest i będzie. Według jednej z teorii Moliny pozycja federacji piłki nożnej Maroka jest tak silna w CAF (afrykański związek piłki nożnej), że może ono robić sobie cokolwiek tylko chce. Oczywiście to nie wszystko. Jakie jeszcze afery korupcyjne były/są w piłce nożnej wg Romaina Moliny?

 • „W Kenii, kiedy federacja ma zwykle 1 lub 2 konta bankowe, tam federacja ma 16, ukrytych kont… To kompletny skandal.”- powiedział Molina
 • Po skardze Senegalu dotyczącej wieku zawodnika reprezentacji afrykańskiej U17, zawodnik ten uznany został za zmarłego. Obecnie kontynuuje karierę w drużynie U21 tego samego kraju.
 • Jeden z działaczy podobno wydał nakaz zabójstwa jednego z arbitrów na Cyprze w zamachu bombowym.
 • Agenci piłkarscy przekupują pracowników strony Transfermarkt w celu podbijania wartości swoich zawodników na tym portalu
 • wymiana na linii FC Barcelona – Juventus, w ramach której barwy klubowe zmienili Arthur oraz Miralem Pjanić, została przeprowadzona niezgodnie z prawem, lecz nikt na to nie zareagował
 • O korupcyjnych układach między Nasserem Al-Khelaïfim (prezesem PSG) a francuskimi politykami można napisać książkę
 • Podobno Benjamin Mendy, który został odsunięty od składu Manchesteru City nie tylko za tę sprawę, która wyciekła, ale skandali z nim związanych jest tak wiele, że władze Manchesteru City boją się sprowadzać kolejnych młodych zawodników z Ligue 1.

To nie wszystkie skandale

Teorii zaprezentowanych jest o wiele, wiele więcej. Wg niego także między innymi Leonardo (dyrektor sportowy PSG) jest znienawidzony przez wszystkich w klubie, a w paryskim gigancie każdy jest skonfliktowany z każdym. Prezes Marsylii dokonał pokaźnym wzmocnień w celu „inwestycji”, aby jego klub awansował do Ligi Mistrzów i wtedy sprzeda klub. „Podczas wyjazdu do Ajaccio, po powrocie wszyscy piłkarze Amiens śmierdzieli alkoholem. Imprezy z piwem, sziszą i wieczory alkoholowe, oni to uwielbiają.” Także podobno wielu piłkarzy ze światowego topu jest do tego stopnia uzależniona od narkotyków, że zażywa specjalne, najtrudniej wykrywalne specyfiki nawet tuż po meczach lub w trakcie treningów.

Tych spraw jest jeszcze więcej, ale Molina zapowiada, że ludzie nie są gotowi na to co ujawni w marcu/ kwietniu, co ma być jeszcze mocniejsze. Dziennikarz ujawnił swoje wynagrodzenie, które jest na poziomie 1200 euro i traktuje swoje działania, jako misję. Pokoju na Twitterze Moliny słuchało ponad 70 tysięcy osób w tym nawet piłkarze tacy jak Payet, Alvaro czy Benatia! Jaki jeszcze skandal ogłosi Molina w najbliższym czasie?

Wszystkie informacje to teorie i doniesienia francuskiego dziennikarza Romaina Moliny. Tekst został zainspirowany informacjami przekazanymi przez portal Weszło.com oraz profil Trójkolorowa Piłka na Twitterze.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!