Pobierz aplikację betfan na telefon
Siatkarska Liga Narodów: Zapowiedź turnieju w Sofii

Po pierwszym turnieju siatkarskiej Ligi Narodów w Ottawie Biało-Czerwoni mają na koncie trzy wygrane i jedną porażkę. Teraz, w nieco zmienionej kadrze, Polacy udadzą się na mini turniej w Sofii, gdzie rozegrają cztery spotkania. Zapraszam na zapowiedź tego turnieju.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Siatkarska Liga Narodów: Zapowiedź

Liga Narodów w tym roku została podzielona na sześć turniejów. Rywalizacja będzie toczyła się systemem tydzień gry, tydzień przerwy. Pierwsze turnieje już odbył się w Brazylii oraz Kanadzie. Teraz rywalizacja przenosi się do Bułgarii i na Filipiny. Wystartują 21 czerwca, a ostatnie w Polsce i Japonii zaczną się 5 lipca. Najlepsze 8 zespołów awansuje do fazy play-off, które odbędą się we Włoszech. Ćwierćfinały rozegrane zostaną 20 i 21 lipca. 23 lipca zagra najlepsza czwórka. Finał i mecz o 3. miejsce będą miały miejsce dzień później.

Rok temu Ligę Narodów wygrali Brazylijczycy, którzy pokonali w finale Polskę 3:1. Mecz o brązowy medal miał miejsce między Francją a Słowenią. Górą byli trójkolorowi, wygrywając gładko 3:0. Rok temu Liga Narodów była testem przed Igrzyskami Olimpijskimi. Teraz trenerzy będą mieli okazję sprawdzić swoich zawodników, żeby wybrać odpowiednią kadrę na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Polsce i Słowenii. Pierwotnie miały rozgrywać się w Rosji, ale z powodu agresji tego kraju na Ukrainę, organizacja turnieju została im zabrana.

Siatkarska Liga Narodów: Kadra Polski na turniej w Sofii

Terner Nikola Grbić wytypował 14 zawodników, którzy zasilą kadrę Polski na turnieju w Bułgarii. Wśród nich nie ma między innymi Karola Butryna, Macieja Muzaja, Rafała Szymury i Kamila Szymury. Serb zrezygnował też z usług Jana Firleja czy Łukasza Kozuba.

Do kadry dołączeni zostali za to Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka. Do tego doszli doświadczeni zawodnicy, tacy jak Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek czy Grzegorz Łomacz.

Kadra Polski na turniej w Sofii: 

Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Siatkarska Liga Narodów: Terminarz meczów reprezentacji Polski

Polacy w Sofii zagrają cztery mecze. Dwa z nich są bardzo ciężkie, ponieważ zagramy z Brazylią oraz Stanami Zjednoczonymi. Dwa spotkania z Kanadyjczykami oraz Australijczykami koniecznie musimy wygrać, żeby spokojnie budować swoją pozycję w pierwszej ósemce.

Turniej w Sofii (Bułgaria):
2022-06-22: Polska – Brazylia
2022-06-23: Polska – Kanada
2022-06-25: Polska – Australia
2022-06-26: USA – Polska

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!