Pobierz aplikację betfan na telefon
Siatkarska Liga Narodów kobiet: Zapowiedź turnieju w Sofii

Sofia to już ostatni przystanek na drodze naszych siatkarek. Polki walczą o fazę play-off siatkarskiej Ligi Narodów, jednak będzie to bardzo ciężkie zadanie, ponieważ terminarz nie sprzyja i nasze reprezentantki czekają bardzo ciężkie mecze z Włoszkami czy Chinkami.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Siatkarska Liga Narodów: Polki rozpoczynają turniej ostatniej szansy w Sofii

Tegoroczna edycja siatkarskiej Ligi Narodów kobiet powoli wkracza w decydującą fazę. Czekają nas ostatnie turnieje, a co za tym idzie ostatnie cztery mecze Polek. Nasze siatkarki są w dość ciężkiej sytuacji. Aktualnie zajmują dopiero 9. miejsce w grupie, które nie daje awansu do fazy ćwierćfinałowej. Polki muszą pokazać się z jak najlepszej strony na turnieju w Sofii, żeby awansować do czołowej ósemki drużyn w Lidze Narodów.

Zadanie niewątpliwie ciężkie, ponieważ nasze reprezentantki na początek zmierzą się z Włoszkami, które są na czwartym miejscu w tabeli i siatkarsko przewyższają umiejętnościami nasze zawodniczki. Oprócz tego spotkania, Polki zagrają jeszcze z Chinami, Dominikaną oraz Bułgarią. Dwa ostatnie mecze są spokojnie do wygrania, jednak w dwóch pierwszych ciężko będzie o jakiekolwiek punkty.

Siatkarska Liga Narodów: Mecze Polek

Na początek nasze panie zagrają z Włoszkami. Reprezentacja Włoch to zgrana ekipa, która w tej edycji Ligi Narodów kobiet przegrała tylko z Chinami oraz Turcją. Bukmacherzy wyraźnie stawiają Włoszki jako faworytki tego spotkania. Ciężko będzie o zdobycze punktowe, jednak są one konieczne do tego, żeby nasze reprezentantki dalej walczyły o miejsce w TOP 8 na koniec turnieju.

Drugi mecz Polki zagrają z Chinkami. Nie ma co ukrywać, tutaj również będzie bardzo ciężko o zwycięstwo. Reprezentacja Chin jest obecnie na szóstym miejscu w tabeli i do końca będzie walczyć o utrzymanie w TOP 8, a tym samym fazę play-off.

Kolejnym rywalkami Polek będą zawodniczki z Dominikany. Jeżeli myślimy o awansie do ćwierćfinału Ligi Narodów ten mecz należy wygrać za trzy punkty, czyli tracąc maksymalnie jednego seta.

Podobny case dotyczy starcia z Bułgarią. Dwa ostatnie mecze to tak zwany „must win”, jednak samo to nie wystarczy, żeby awansować. Musimy szczególnie bacznie przyglądać się reprezentacji Tajlandii oraz Serbii, które są przed nami w tabeli i liczyć na ich potknięcia.

Terminarz meczów Polek w Sofii: 

  • Włochy – Polska (29 czerwca, 19:00)
  • Polska – Chiny (30 czerwca, 15:30)
  • Dominikana – Polska (2 lipca, 12:30)
  • Polska – Bułgaria (3 lipca, 19:00)

Siatkarska Liga Narodów: Kadra Polek na turniej w Sofii

Kadra reprezentacji Polski na turniej w Sofii:

rozgrywające:
Joanna Wołosz
Alicja Grabka

przyjmujące:
Martyna Czyrniańska
Monika Fedusio
Zuzanna Górecka
Martyna Łukasik
Olivia Różański
Weronika Szlagowska

środkowe:
Aleksandra Gryka
Magdalena Jurczyk
Agnieszka Kąkolewska
Anna Stencel

libero:
Maria Stenzel
Aleksandra Szczygłowska

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!